Bebek Beslenmesi oğlum 4,5 aylık hala kusuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

fatosa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
23
0
Benim oğlum doğduğu günden beri kusuyor. Önce anne sütünü kustu, sonra süt yetmeyince mamaya başladık onu kustu, şimdi ek gıdalara başladık yine kusuyor. İlk başlardaki kadar yoğun değil ama tamamen kesilmedide kusma. Neden olabileceği yada ne zaman geçebileceği hakkında fikri olan varmı arkadaşlar? bıktım kusmuk temizlemekten laelaelaelaelae

benim kızımda 9. ayına kadar kustu bebek reflüsü vardı çok şükür atlattık büyüdükçe sizinde düzelir merak etme

canım benim kızımda çok kusuyordu günde 10- 15 kez falan ama 5 ay civarı azaldı bayağı.şimdi bazen çok az çıkarıyor.
önceleri yere çok bırakıyorudm ben oyun minderine oraya yatırmayı bıraktım onun birz etkisinin olduğunu düşünüyorum.üşütüncede kusma olurmuuş çünkü.

Benim oğlum doğduğu günden beri kusuyor. Önce anne sütünü kustu, sonra süt yetmeyince mamaya başladık onu kustu, şimdi ek gıdalara başladık yine kusuyor. İlk başlardaki kadar yoğun değil ama tamamen kesilmedide kusma. Neden olabileceği yada ne zaman geçebileceği hakkında fikri olan varmı arkadaşlar? bıktım kusmuk temizlemekten laelaelaelaelae

canım merak etme gececek.benım oglumda dogdugundan berı herseyı kusuyordu.mamayı yer bıtırdıkten sonrada cogunu kusardı.onun ustu benım ustum heryer batardı.6-7 ayından ıtıbaren kesıldı kusması.senınkıde azalmaya baslamıs bak.bırden kesılmıyor zaten yavas yavas azalıyor

Benimkide aynı merak etme dr.a da götürdüm normal geçer dedi çünkü benimkide iki yudum emse bile çıkartıyordu annelik işte insan dayanamıyor ama şimdilerde biraz azalma var sanki ek gıdaya başladım bugün biraz yine kustu böyle böyle azalıp gidecek sanırım

cnm aynı sorun bizde de var oğlum bu ay sonu 5 aylık olacak geçen doktora götürdüm yeni doğan bebeklerin hepsinde fizyolojik reflü olurmuş mide kapakları çok iyi gelişmediği için yedikleri direkt ağzına geliyor bize motilium ve gaviskon şurup verdi birkaç gündür kullanıyoruz büyük ölçüde azaldı kusmalarımız birde genelde anakucağında tutuyorum ki yedikleri yukarı çıkmasın diye...

ah o kusmalardan neler çekiyorum 9 aylık kızım doğduğundan beri kusuyor ev resmen kokuyor bıktım temizlikten canım oturarak yemeye başlarsa büyük ihtimal geçer ebnimki halen yatarak yiyor bende yedikten sonra oturtuyorum yavaş yavaşda sırtını sıvazlıyorum gazı çıktımı kusmada yok sorunda yok mutlaka dene oturt yemekten sonra bir süre ve hareket ettirme fazla

Benım 5 aylık oğlumda aynı, her emzırmeden sonra cıkartıyor. Her yer, ustumuz basımız mahvoluyor. Doktora goturdum bende. Gavıscon toz verdı. Anne sutune karıstırıp verıyorum, bazende suya. Bıraz faydası oldu. Yazılanları okuyuncada rahatladım. Artık ogluma onluk gıydırmek ıstemıyorum :KK43:

Benım 5 aylık oğlumda aynı, her emzırmeden sonra cıkartıyor. Her yer, ustumuz basımız mahvoluyor. Doktora goturdum bende. Gavıscon toz verdı. Anne sutune karıstırıp verıyorum, bazende suya. Bıraz faydası oldu. Yazılanları okuyuncada rahatladım. Artık ogluma onluk gıydırmek ıstemıyorum :KK43:

Merhaba bu siteye yeni üye oldum.bebeğim şuan 10 aylık ilk 6 ay devamlı kustu doktorlar kilosunda herhangi bir problem olmadığı sürece kusmanın sorun olmayacağını söyledi. 6 aydan sonra katı gıdalara geçince kusmaları bitti.şuan hiç kusmuyor. bazı bebeklerde reflü olabiliyormuş ama katı gıdalara almaya başladıkça mide bu sorunla baş edebiliyormuş.

Benim yeğenim de 6 ay kadar her beslenme sonrası kusuyordu. dr.lar bazı bebeklerde mide kapakçıklarının tam gelişmiş olmadığını, aralık kaldığı için mideden geri kaçırma, reflü vb. olabildiğini söylüyorlar. zamanla gelişiyor ve kusmalar da bitiyor.
sabır diliyorum yaşayanlara. kolay değil. bi de üstünü devamlı değiştirseniz bile bi kusmuk kokusu oluyor sürekli..

Böyle konuların tarihi mi olur canım, her zaman lazım

Madem tarihi yok oyleyse bende bilgilendiriyim arkadaslarimi :) Kusmayi onleyen ozel mamalar var onlar etkili oluyor , bide bebeklerin yastiklarini yuksek tutup yan yatirin uykuda kusmasi cok tehlikeli olabilir...

X