gebelik kesesi küçük

pferd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
180
4
merhaba arkadaslar gecen hafta doktora gitigimde 5 haftalik hamilesin dedi ve ultografta kucuk bi nokta gordu ve bu hafta gene gitik yani 6. haftalik gebeligimde gene kucuk bi nokta gorundu gene once bu 6 haftalik daha kucuk olmali dedi sonra bazen bebek rahimde erken bazen gec gelisirmis dedi ve ben moralim cok bozuk bu normal bisey mi rahimde bisey gorunuyo ama kucuk uc hafta gene gel diyo ne yapicagim kizlar lutfen yardim edin nasil bisey bu normal misenağlama

ya daha tam gelişmemiştir bende ilk gittiğimde 4 haftalıktım hiçbişey görmedi ondan sonraki hafta gittik gebelkik kesesi çok küçük görünüyodu ondan sonraki hafta iyice büydü zaten 2 aylıkkende kalp atışlarını dinledik bu normal bişey gebelik kesen oluşmuş ama çocuk daha kan pıhtısı kadar bişey görmemesi normal korkma yani ya moralini neden bozuyosun moralini hiç bozma daha küçücük o ilerde hem görecek hemde kalp atışlarını duyacaksın sabırlı ol

benimkinide ilk görememişti doktor dış gebelik die ameliyata alıcaktı nerdeyse alttan ultrasyonda tam net görünüyo ama merak etme küçük olduğu için nokta gibi görünür 2hafta sonra git kalp atışlarını duyarsın inş

arkadaşlar çok doğru söylüyorlar kendini üzmen moralini bozman çok yersiz daha yolun çok çok başındasın canım ya neden şimdiden kendini yıpratıyorsunki. Bebeğin henüz daha yeni sana alışıyor tutunmaya çalışıyor can bulmaya uğraşıyor senin kafana taktığın şeylere bak olumsuzluklar düşünme heleki şimdi çok dikkatli ol 3 ay boyunda kendine vehareketlerine çok çok dikkat et emi tatlım yaşadıkların olağan şeyler hiç boşuna endişelenme bir kaç hafta sonra güleceksin bu hallerine allahın izini ile....

canım bende aynı dertten muzdaribim senin sat kaç.benim 10 ocak.her doktora gidişim hüsran .şimdilik yolk kesesi gözüktü.sende gelişmeleri paylaşırsan sevinirim

cok sagolun arkaadslar desteginiz icin icimi ferhalatiniz gercekten cok endiseleniyorum bu arada doktor dediki rahmin baya buyumus islerini iyi yapiyo ama bazi sitelere bakitim 6 haftada bebek beya gelismis insan halinde gibi bisey onun icin daha cok korktum yada sakat diye bi bebek ..

merhaba neslihan canm benim sat 11 ocak ben 19 subata doktorla testler yapildim 5 haftalik hamilesin dedi ve dun yani 6 haftamda gitigimda ayni iki kere vaginaldan ultrasonografta baklidi iki kere ayni kucuk nokta gorundu ama cok kucuk dedi uc hafta gene gel dedi bende bekliyorum ama o kadar sabrsizimki gunler gecmiyo sanki korkuyorum gelismezse allah kurusun kurtaja gerek olamaliyimis bi sitede okudum...ne yapicagim bilmiyorum cok korkuyorum:1no2:

canim tum sorun bundan cikiyor iste. hamile kalir kalmaz gidiyoruz doktora. ben hamile kalna raadaslara tavsiye ediyorum. evet cok heyecan verici olasbilir bir an once hamileliginizi garantilemek istiyor olabilirsiniz ama bu durumda da yok kese var embriyo yok. yok ne bileyim embriyo var kalbi atmiyor vs gibi sorunlara hazirlikli olmalisiniz.

doktor 3 hafta dedi ise 3 hafta beklemelisin. su anda endiselenmen bir ise yaramiyor. bunu dusun. baska sitelerd eokudugunu ada bakma. kimisinde 8. gun dollenme olur. kimisi 30. gunku dollenmeyle hamile kalir. simdi haftalari ayni iken sata gorer sen 22 gun once gelismeye baslayan bebekle kendininkini nasil bir tutabilirsin. herkesinki farklidir. uzulme insallah gorunur bebisin.

sagol kibele haklisin ama ne yapiyim elimde degil insan dusunmeden etmiyo korkuyorumm gelismeze allah kurusun ya ne biliyim boyle seyle onume gelecegi tehmin etmezdi

canım benim sat da 10 ocak .benimkide şu anda 5 haftalık.dr aspirinle progesteron verdi.daha kalp atışını duyamadık.pazartesi gidicez .inş.duyarız

benmikide 6 haftalik dedi o verdigi aspirin nedir bitanem bana sadece vitamin bi hap verdi bide bi hap daha verdi afedersiniz arkadan popundan kulan dedi ama ben kulanmadim cok bulantin olursa diye ama ben blantim fazla yok ..benimki altinci haftada ayni besinci haftaya benziyordu bebek hic bi degisikligi yoktu ondan endiseliyim cok sence bi daha kan testi yapiyim mi

canım kalp sesini duydunmu.benim bir önceki gebeliğimdede gelişme geriliği vardı sonra düşük yaptım bunda onun için dr o ilaçları verdi.sen merak etme bi problemin olsa dr söylerdi sanada

yok doktor kalp atisi icin bisey soylemedi sadece cok kucuk dedi 3 hafta sonra gene gel dedi

canim ama cok icini rahatlatmak istiyorsan bu doktora gittiginden sonra 1 hafta say embriyonun gorunmesi lazaim. kalp atisi gorunmeyebilir halen ama embriyon gorunurse rahatlarsin biraz.

Merhabalar, ben 31 aralık cuma beta hcg testi yaptırdım ve sonuc pozitif cıktı 421. Pazartesi günü doktora gittim gebelik kesesini gördü ama son adet tarihime göre 5.5 haftalık bir gebelik olması gerektiğini ve görünen kesenin çok küçük olduğunu yaklaşık 3.8 mm oldugunu soyledi. haftaya salı tekrar kontrole gideceğim. Cok merak ediyorum bu ne anlama geliyor acaba?? Yardımcı olursanız cok sevinirim. Tesekkurler..

Merhabalar, ben 31 aralık cuma beta hcg testi yaptırdım ve sonuc pozitif cıktı 421. Pazartesi günü doktora gittim gebelik kesesini gördü ama son adet tarihime göre 5.5 haftalık bir gebelik olması gerektiğini ve görünen kesenin çok küçük olduğunu yaklaşık 3.8 mm oldugunu soyledi. haftaya salı tekrar kontrole gideceğim. Cok merak ediyorum bu ne anlama geliyor acaba?? Yardımcı olursanız cok sevinirim. Tesekkurler..

canım biraz geç oldu ama bende yeni hamileyim sanırım aynı şeyleri yaşıyoruz..senin durumun ne oldu??inşallah olumsuz bi durumun yoktur?çok merak ettim,evap yazarsan sevinirim...

mrb arkadaşlar benimde 7,5 haftalık oldu bizimki tüp bebek ilk gittigimde doktora 6 haftaık dedi nohut kadardı sonra 7 haftalıkken gittim gene sadece kese ve yolk kesesi gözüktü kesede 10mm büyümüş 4 gün sonra tekrar gittim gene aynı kese var yolk kesesi var ama gene bebek gözükmüyor kesede 6mm daha büyümüş ne yapcagımı bilmiyorum bebegim gözükmüyor ne yapcagımı şaşırdım doktor pazertesi tekrar geldedi gene gözükmezse alalım dedi nolur yardım edin daha ne kadar beklemeliyim bilmiyorum ama diyorum gözükcek olsa şimdiye görünürdü diye düşünüyorum nolur bi yol gösterin :KK14::KK14:

bendede aynı sorun var cocuk 6 haftalıkmış ama 4 haftalık dedi 1 hafta sonra gel dedi sanırım büyümüyor bende endişeleniyorum en son adet tarihim 4. 28 i ama cok küçük görünüyor kalp atısı olması gerekıyor sımdı dedı ama benımkı daha nohut kadar birşey bırde kan pıhtısı var rahimde basına oyle bırsey gelen oldumu cocuga zararı oluyormu onun?

mrb arkadaşlar benimde 7,5 haftalık oldu bizimki tüp bebek ilk gittigimde doktora 6 haftaık dedi nohut kadardı sonra 7 haftalıkken gittim gene sadece kese ve yolk kesesi gözüktü kesede 10mm büyümüş 4 gün sonra tekrar gittim gene aynı kese var yolk kesesi var ama gene bebek gözükmüyor kesede 6mm daha büyümüş ne yapcagımı bilmiyorum bebegim gözükmüyor ne yapcagımı şaşırdım doktor pazertesi tekrar geldedi gene gözükmezse alalım dedi nolur yardım edin daha ne kadar beklemeliyim bilmiyorum ama diyorum gözükcek olsa şimdiye görünürdü diye düşünüyorum nolur bi yol gösterin :KK14::KK14:

merhaba canım...benimde kese vardı bebek gözükmüyordu vede çok küçüktü .doktor kürtaj yapacaktı kese boş diye sonra kendisi düştü.buna boş gebelik diyorlar inşallah seninki öyle değildir.benim de iki aşılama sonrası olmuştu dörtbuçuk yıldan sonra çok sevinmiştik.tüp bebeğe gerek kalmadı diye.şimdi bekliyoruz altı ay bekleyip olmazsa tüp bebek yaptıracağız .inşallah yine normal yoldan hamile kalırım.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun.

X