Doğuma Hazırlık normal doğum yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

eftelyasu

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
2.171
1
43
arkadaşlar 31 haftalık gebeyim kan pıhtılaşmasından dolayı her gün iğne kullanıyorum normal doğum da tek tek neler yapılıyor ıkınmalar vs anlatırmısınız normal doğum düşünüyorum ama korkuyorum bilmediğim için aslında internetten ,zleyim diyorum cesaret edemiyorum

arkadaşım bence hiç izleme bence izleyen insanlar sonra korkuyor doğumdan. bir kere herkesin doğumu farklı. ben normal doğum yaptım ve bana göre çok kolay geçti doğumum 4-5 saatlik sancıdan sonra doğum başladı. son 1 saatteki sancılar biraz şiddetliydi oda sık geldiği için. yeteri kadar açılma olunca masaya alıyorlar ve senden her sancı geldiğinde ıkınmamanı istiyor doktorlar. . zaten rahimde kasılarak bebeği itiyor. çok güçlü ıkın demişti doktor bana .o biraz zor oluyor ama zaten vucudun seni yönlendiriyor . bebeğin kafası çıknca gerisi çok kolay çıkıyor. doğumdan sonrada hiç bir ağrın sızın kalmıyor. şimdiden hayırlı doğumlar size.

ben de çok korkuyorum arkadaşım ablamda aynı şeyleri söylüyor sancı geldiği an güçlü bi şekilde ıkınmak gerekiyormuş o sırada doktor bastırıyormuş nefes almayı ve ıkınmayı doğru zamanlarda yapınca doğum daha kolay olurmuş...ben netten izledim çok merak ediyordum aslında orda annenin bebeğe kavuşma anını görünce bi yandan zor da olsa gelip geçiyor die düşündüm..ALLAH yardım etsin tüm hamilelere...

arkadaşlar 31 haftalık gebeyim kan pıhtılaşmasından dolayı her gün iğne kullanıyorum normal doğum da tek tek neler yapılıyor ıkınmalar vs anlatırmısınız normal doğum düşünüyorum ama korkuyorum bilmediğim için aslında internetten ,zleyim diyorum cesaret edemiyorum

ah canım çok geçmiş olsun aynı sıkıntıyı ilk gebeliğimde bende yaşadım.ben kendi kendime yaptım iğnelerimi sabah akşam seni çooook iyi anlıyorum.kan sulandırıcı kullandığım için dr.normal doğum istedi bende öyle istiyodum zaten sezeryan en son çok zorda kalırsak yaparız demişti.çok şükür kolayca sorun olmadan yaptım.çok fazla acı ve ağrı çekmemem için ve ıkınmamam içinde (kanama fazla olmasın durduramayabiliriz diye)ağrısız normal doğum (epiduralli)yaptım....inşallah sende hayırlısıyla kurtulursun:1hug:

ayy bende normal doğum düşünüyorum inş kolayca atlatırım 2 ayım kaldı çok istiyorum normal olsun diye sezeryanıda izledim normal doğumuda bana normal doğum daha temiz geldi tamam ağrısı sancısı çok oluyo ama sağlık açısından daha iyimiş

ben suni sancıyla normal doğum yaptım sancısız gittim hastaneye 3 cm açıklık varmış hemen sanc odasına aldılar bire çeyrek kala sancı verildi ve ebe suyumu açtı ondan sonra ağrlar başladı ağrı süreci biraz yorucu zor inkar edilemez ebe sürekli gelip açıklığı kontrol ediyor 9 cm açıklık olunca ayağa kalkmamı ve ıkınma hissi gelince kendisine haber vermemi söyledi sonra doğumhaneye alındım her ağrıda ıkınmamı söylüyordu ağrıları boş geçirme ıkın diyordu sürekli ebenin ve doktorunun söylediklerini dinle onlar sana neyapman gerektiğini söylüyor içini ferah tut bebeğini görünce hiçbi acı kalmıyo inan o anı ömrüm boyunca unutamam

Son düzenleme:
arkadaşlar bende epidural istiyorum ama düşük tansşyonlulara yapılamıyormuş benim tansiyonumda düşük ne yapacağız bilmiyorum Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Allah yardımcımız olsun

X