Bisküvi - Kurabiye Tarifi Muz Kurabiyesi Resimli

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Arkadaşlar arkadaşlar!Benim yine az önce tatlı krizim geldi..Sempatique ile çene çalarken,müsadesini isteyip koştum doğru mutfağa..Bugün Sevgili Kibelede Banana Cookies lerin tarifini görüp aşık oldum ve tez canlı olduğumdan hemen sizlerle paylaşmak istedim..Denemeden tarifi vermek olmazdı,toplam 20 dakikada müthiş bir hızla kurabiyeleri hazır hale gtirdim test edip onayladım..Görünüş itibari ile tipi kaymış olabilir lütfen kusura bakmayın:) Orjinalini baz alın siz..Bir dahakine daha güzel yaparım inş.İnanın jet hızı ile bitirdim..neden derseniz akşama çıkacağız vaktim yok ayrıca hava kararmadan fotolarını çekeyim dedim,gerçi tel. ile çektiğim için çok kötü çıktılar,anlayışınıızı rica ederim:* Mutlaka deneyin MUZ seviyorsanız..Ben bayıldım..

hamur için:
1 muz
125 gr tereyağı tuzsuz
yarım su bardağı pudraşekeri
1 yumurta sarısı
1 çay kaşığı kabartmatozu
vanilya
un
Üzerine krema:
1 paket vanilyalı veya muzlu puding
1 çorba kaşığı tereyağı
sarı gıda boyası
bitter çikolata benmari erimiş
KİBELE

Yapılışı:
1- muz ayrı bir kabda ezilir.
2- yağ ve pudra şekeri mikserle krema kıvamına gelene kadar çırpılır. içine muz eklenir 1 dakika daha çırpılır, yumurta sarısı eklenir tekrar çırpılır
3- vanilya,kabartma tozu ve azar azar aldığı kadar un eklenir yumuşak bir hamur yapılır 10 dakika dinlendirilir.
4- az unlu zemninde hamuryarım cm. açılır. Büyük su bardağı veya yuvarlak kalıpla kesilir. Su bardağından biraz küçük bir bardak veya kalıpla tekrar yarısı kesilir ve elle muz şekli verilir. vb.
5- yağlı kağıt serili tepsiye dizilir. önceden ısınmış 185 derecede pembeleşene kadar pişirirlir.
krema
puding 2 su bardağı süt ile pişirilir. puding ılımaya yakın içine tereyağı eklenir karıştırılır. yarım çay kaşığından çok az sarı gıda boyası eklenir. karıştırılır. kurabiyelerin üzerine sürülür. soğuyunca erimiş çikolta ile kenar süsleri yapılır.
notlar:Gıda boyası kullanmayabilirsiniz vanilyalı pudingle de olur sadece..Üzerine ben çikolata süremedim çünkü sadece iri fındıklı çikolatlarım kalmış erittim ve mini toplar şeklinde üzerlerine döktüm..Nasıl isterseniz..Ama çikolata ile çizgilerini belirginleştirirseniz aynı gerçek muz gibi oluyor,süper değil mi..
Afiyet olsun

331155659244d8cc2a23.jpg

Tekrar özür,ne kadar da yamuk yumuk yapmışım:p Kısa sürede ve aceli ile bu kadar oldu,affola..Eminim daha iyilerini yaparsınız..Ben sizler için tadına bakıp yorum yapmak için pişirdim acilen..Foto eklemesem de olurdu ya neyse..Buyrun ...

muz3.jpg

monkey5t.jpg

Son düzenleme:
İlk yorum benden olsun harika görünüyor muza da bayılırım ellerinize sağlık Bu arada maşallah hiç üşenmiyorsunuz canım,bize de bulaştırsanız ya azıcıkyerimseniben gıda boyasını nereden temin edebilirim

libyana şekercimmmm... harika görünüyorlar vallahi ayyy canım nasıl istedi ben hemen denicem bunu ellerine emeğine sağlık canımcım cokacimcoook

siyahsut canım aktarlardan, süpermarketlerden edinebilirsin..

Çok sağol Selda cino.Daha önce kullanmadım hiç ama hep aklımda,mutlaka denemek istiyorum

canim tatli istiyo duyodun kiz bunumu yaptin
valla super olmus libos hanim ben bayildim
degisik afiyet olsun benim yerimede ye

Canım yaaa ne maharetlisin ya maşallah sana...Yaptığın diğer pastalar gibi bunlar da çok iştah açıcı görünüyolar...Yakınlarda bi yerlerde olsan hergün sana misafir olurdumkaydirigubbakcemile3

Yeter be bacım, sen yapıyon, görüyom ben yapıyom...:mymeka:
Noluyo....:uhm:
Kilo oluyo...
:roflol:

ya bu lıbyana yı cok sevıyorum cok cok yaratıcı cok becerıklı

kokusunu aldim geldim libyanacigim kaydirigubbakcemile3
yamuk yumuk olsun bizim oldun
tadi nefis oldukdan sonra ki görüntüde cok hos
ellerine saglik canimmmmmma.s.
ben muzu cok severim kokusunuda mutlaka denicem:eek:

İlk yorum benden olsun harika görünüyor muza da bayılırım ellerinize sağlık Bu arada maşallah hiç üşenmiyorsunuz canım,bize de bulaştırsanız ya azıcıkyerimseniben gıda boyasını nereden temin edebilirim
Tşk. Sedamın dediği gibi marketlerde pastacı dükkanlarında aktarlarda bulabilirsiniz
libyana şekercimmmm... harika görünüyorlar vallahi ayyy canım nasıl istedi ben hemen denicem bunu ellerine emeğine sağlık canımcım cokacimcoook

Denicem diyip de denemezsen hemşom demem paralarım haaşakkıdı

canim tatli istiyo duyodun kiz bunumu yaptin
valla super olmus libos hanim ben bayildim
degisik afiyet olsun benim yerimede ye
hihoyyyt Evet canım bunu yaptım keşke yaparken görseydin Yemekteyiz dekilerden beterdim:nazar: son sürat.. Tamam yirim senin yerine de 3 tane kaldı zatiicokacimcoook
Canım yaaa ne maharetlisin ya maşallah sana...Yaptığın diğer pastalar gibi bunlar da çok iştah açıcı görünüyolar...Yakınlarda bi yerlerde olsan hergün sana misafir olurdumkaydirigubbakcemile3
:eek: Çok tşk ederim o sizün kendüü marüfetünüz..Revanileri unutmuş değilim geldik taa Kayserilere geçen hafta,ama Frambuaz hatınıından ne ses çıktı ne seda ,muneccım degıl mısın sen,neden bilemedin geleceğimi:nazar: kaydirigubbakcemile3 Kayseriye yerleşebiliriz dua saatine denk gelmiştir belki bak bugün de cuma..komşuu olücüüük abouvv
Yeter be bacım, sen yapıyon, görüyom ben yapıyom...:mymeka:
Noluyo....:uhm:
Kilo oluyo...
:roflol:
lülülülülülü Kadının kalçalısı Yemeğin salçalısı :1closedeyes:
ya bu lıbyana yı cok sevıyorum cok cok yaratıcı cok becerıklı
Estagf.yaratmak Yaranada mahsustur biz nacizane gördüklerimizi uyguluyoruz kendimizden aczen birşeyler katıyoruz..Çoook tşk ederim gülüm
çok orjinal harika gorunuyorlar
Şeniz Deneyin derim..
kokusunu aldim geldim libyanacigim kaydirigubbakcemile3
yamuk yumuk olsun bizim oldun
tadi nefis oldukdan sonra ki görüntüde cok hos
ellerine saglik canimmmmmma.s.
ben muzu cok severim kokusunuda mutlaka denicem:eek:
Pişerken nası güzel koktu bilsen hatta bbırak pişmeyi hamuru hazırlaarken bile süperdiii oo muz kokusu var ya of of fofff:nazar: denersen kolay gelee..
yamuk mamuk ben de istiyom yarin yapicagim insallah

bkaydirigubbakcemile3 Prensle beraber yapın bayılır o böyle şeylereŞeniz
Kolay gelsin Rosum Gülüm:eek:

ellerine sağlık yine çok güzel bir tarif. ama pudingi orjinal resimdeki gibi üstüne öyle düzgün nasıl konur ki.

Kayseri'ye taşınırsanız hergün sizdeyimdelikafadulden
gamyoncuiremsu Görücez..şekkerumşakkıdı
ellerine sağlık yine çok güzel bir tarif. ama pudingi orjinal resimdeki gibi üstüne öyle düzgün nasıl konur ki.
tşk. arzucom.. Aman ne bağrıyorsun aceleden uğraşamadım dekoruyla zatii:tomato:
dedim ya jet hızı kurabiyem oldu bu..O da sizin içinŞeniz Foto koyup da karizmayı çizdirme pahasına da olsa yaptık iştelülülülülülü ben kaşıkla attırıverdim can..yoksa az miktar pudingi alırsın muzların üzerine sürersin bıcağı soğuk suya batırıp batırıp yayarsın cillop gibi olur..sengözlerimebaksanab ben çok koydum puding bitsin diye:roflol: niye ama iştah açıcı olmuş yine de dimi:icecream: -tatlicadiarzu-

yapmayan nolsun,cokacimcoook

Ne olsu gı..:jeyyar:

libyoş sen varya harikasın ....biz calısan kadınız akşamlarımızı mahvetmeye utanmıyomusun? eve koşup tariflerini denicem diye gece yarılarına kadar mutfakta uğarşıyorum.:KK70:..ellerine sağlık..

ay tebrik ederim çok güzel görünüyo tarif listeme alıyorum hemen
eline sağlık canım

libyoş sen varya harikasın ....biz calısan kadınız akşamlarımızı mahvetmeye utanmıyomusun? eve koşup tariflerini denicem diye gece yarılarına kadar mutfakta uğarşıyorum.:KK70:..ellerine sağlık..
kaydirigubbakcemile3 biz de çalışan kadınlarız bi keremkaydirigubbakcemile3 en psikoloğundansengözlerimebaksanab tabi bebiş tatiline girdik ..Yavrudan mühimi yok dedik:emir_bebek: Yine de çalışmalarımız son sürat devam ediyor..Haftalık programlar,yazdığımız nacizane denemeler,dil dersleri..:lepi: Ama ne yapayım müthiş zevk alıyorum mutfak işinden..Bu iş sanat gibi birşey bağımlılık yapıyor..
Tatlım kolay gelsin Allah muvaffak etsin,başarılar dilerim..

ay tebrik ederim çok güzel görünüyo tarif listeme alıyorum hemen
eline sağlık canım

Şeniz denersen yorumları bekliyoruz heyecanla kadisim..mujxx

X