Diyetisyen Önerilerimiz...

ben daha önce dokuz eylül hastanesine gittim , afyon devlet hastanesi vs... sonuç alamadım en sonunda gittiğim spor salonunun getirttiği özel diyetisyen sayesinde başardım kilo vermeyi .. kişiye özel liste ve haftada bir yediklerimizi yazdıkğımız defteri kontrol edip kilomuza bakıyordu... tabi diyeti bırakıp tekrar eski ye dönünce 2 yıl sonra kilo aldım tekrar... şimdi ise yarın saat 3 te park sima ile görüşmem var bakalım ne olacak... inşallah bu sefer ii olur... :78:

canim menuyu asagida gonderiyorum ama bunu bana gore hazirlamisti saatleri bana gore ve menuyu hazirlarken isteklerimizide goz onunde bulunduruyor duruma gore de surekli degistiriyor ve cok ii motive ediyor..
sabah:09:00 - 1 dilim beyaz peynir, 3 adet zeytin,dereotu,havuc uzerine limon, 2 dilim tam bugday ekmegi
ara ogun 11:00 - 2 adet tam ceviz ici , 2 adet kuru kayisi ( gun kurusu)
ogle 13:00 - Izgara et 1 dilim bugday ekmegi bol salata
ara ogun 15:30 - 1 porsiyon taze meyve 7-8 adet badem
ara ogun 1 kase meyveli probiyotik yogurt, 5-6 adet erik
akşam 19:00 - 8 yemek kasigi sebze yemegi , 4 yemek kasigi yogurt , 1 dilim tam bugday ekmegi
ara ogun 21:00 - 1 cay bardagi tarcinli sut , 5-6 adet cilek veya 2 top dondurma
BENIM MENUM GENEL OLARAK BU SEKILDE CANIM :)

tebrik ederim darısı başıma
peki bu diyetin yanısıra spor varmıydı yoksa sadece diyet programı ilemi verdin 10 kiloyu?
spor varsa hangisi ne ne sıklıkla bilgi verebilirmisin?

Merhaba kızlar benim derdim biraz can sıkıcı..4 ay öncesinde spora giden dengeli beslenen ve 65 kilo biriydim,şimdi okul için yurtdışındayım dengesiz beslenmekten ve öğrenci hayatı malum abur cuburu fazla kaçırdığımdan şuan 82kiloyum ve hiç veremeyecekmişim gibi geliyor.Ankarada diyetisyen arıyorum tavsiyelerinizi merakla bekliyorum döner dönmez diyetisyenin kapısını çalacağım! :KK43:

PARK SİMA ile görüşme yaptım ... güzel br yer. ve sonuç alınabileceğine inanıyorum... 20 kilo vermem gerektiğine karar verdik. 24 seans lık paketi 1800 lira. yani yaklaşık 6-7 aylık bi süre...haziran ayında atamam olmazsa gitmeyi düşünüyorum...

dün tv de izledim..Elvan Odabaşı Ankara da diyetisyen...anlattıklarını dinledim beğendim ben..

Teşekkür ederim canım internetten biraz araştırdım siteside varmış ünlü bir diyetisyen ama ne ünlü olupta tırt olanlar var güvenemiyosun ki :/ gidip görüşmek lazım

Teşekkür ederim canım internetten biraz araştırdım siteside varmış ünlü bir diyetisyen ama ne ünlü olupta tırt olanlar var güvenemiyosun ki :/ gidip görüşmek lazım

cok hos güleryüzlü pozitif tatlı bir bayan...sağlıklı beslenme hakkında konustu.günde 15 dilim ekmek verdiğini soyledi hastalarına kendisininde o kadar tükettiğini söyledi ve zarif bir bayan bnde şaşırdım.....evet siteside var araştırın gidersenizde yazarsınız..

ayyyynenennnn 12 nisanda nişanım var ama bende 3 yıl önce 58 kg idim,şimdi 80...hiçbir gömleğin önü kapanmıyor göğüs 75 den 90 a çıktı :roflol:

38 bedenden 44 e doğru ilerliyorum...nisanda nasıl bir elbisenin içine giricem bilmiyorum :KK43:

bende çok kilo aldım ya allah yardımcımız olsun...ya kızlar antalyada iyi bi diyetisyen arıyorum bende ya yardımcı olun banada....:2:

Ben Hayriye Kuşçu Hanımı tavsiye etmem. Neden mi ?
1. Kendisi tıp üzerine eğitim almış birisi değil. Yani ne doktor nede diyetisyen kendi deyimi ile yaşam koçu. ( hatta 4 yıllık fakülte eğitimi aldığından bile şüpheliyim ). Elinde Cambridge in hazırladığı ve sattığı bir bilgisayar programı var. Sizin kan tahlillerinizi bu programa veri olarak giriyor ve program diyet listenizi oluşturuyor.
Ayrıca kendisi çok samimi ve sıcak görünmeye çalışsa da tavırları sizi para ağacı gibi gördüğünü kapatamıyor. Bu nedenle Hayriye Hanım'a ödeyeceğiniz para ile onun kullanmış olduğu programı satın almanızı ve kendi listenizi kendizin oluşturmasını daha çok tavsiye ederim.
Tüm bunları nereden mi biliyorum.Benim Hayriye Hanıma gittiğimde ödemelerini aylık alıyordu yani 75TL alıyor ve 3 randevu veriyordu.
Kendisi ile geçen sene kilo problemlerim nedeni ile tanıştım. Hatta Eskişehirde oturmadığım için her hafta kendisine randevu saatimizde il dışından geleceğimi ve bu konuda çok azimli olduğumu vurguladım.Kendisi de bana bunun sorun olmayacağını, geçmişte kendisi Benden istediği kan tahlillerini yaptırdım ve kendisine götürdüm. tahlil sonuçlarıı programa girdi ve bana bir diyet listesi verdi. bu listeye harfiyen uydum. Evet kiloda verdim. 3. randevumuza gittiğimde bürosu kapalıydı. telefon ile aradım il dışında olduğunu söyledi. ( Oysa ben de il dışından gelmiştim keşke önceden telefon ile bildirseydi) Başka bir güne randevu verdi. Randevu tarihinde gittim. Tabiki yeni kan tahlillerimle... hemen programdan tahlil sonuçlarına dayalı hazırlanan listemi verdi yeni bir randevu tarihi almamı söyledi. Çıkarken randevu tarihini aldım 3 hafta için ve ödemesini yaptım. Aslınd geçen aydan 1 randevu alacağım vardı. Randevu tarihimden önce aradı ve randevumuzun olduğu gün için başka bir programının olduğunu söyleyerek tarih değiştirdi. Belirtilen tarihte gittiğimde büro gene kapalıydı ve kendisini cep telefonundan aradığımda çok hasta olduğunu evden çıkabilecek durumunun olmadığını söyledi. Hastalık bu tabiki kızmadım ayrıca önceden programlama şansıda yoktu. Geçmiş olsun o zaman siz bana randevu tarihini bildirirsiniz dedim. Eeeee Eskişehir2e gelmişken yapacak bir işimizde yok bari alışverişmerkezini gezelim dedik ve alışveriş merkezine girerken Hayriye Hanım ile yürüyen merdivenlerde Karşılaştık. Önce ne diyeceğini bilemedi burun buruna da gelmiş olduk. Ve bana yaptığı açıklama " Çok hastaydım arkadaşlarım ısrar etti biraz çıkalım iyi gelir diye hastaneden iğne yaptırdık da biraz da hava alalım diye buraya zorla getirdiler " dedi. Daha telefonda 15 dk önce konuştuğumuzda hastayım evda yatıyorum diyen kişi 15 dk içinde giyinmiş hastaneye gitmiş muayene olmuş , iğne yaptırmış, alışverişmerkezine gelmiş, kuaföre girirp saçlarını yaptırmış. Ne hastalık ama.....Birdaha da ne o beni aradı ne de ben onu....
Daha sonra başka bir diyetisyene giderek tam 55kg verdim. Hayriye hanımın kullandığı programdan bahsettiğimde diyetisyenim programın kendisinde de olduğunu, Hayriye hanımın almış olduğu sertifikanın programı alan herkese verildiğini öğrendim hatta gördüm.
Arkadaşlar sağlık eğitimi almamış, kilo problemi olan insanları yolunacak tavuk gibi gören bu tür kişilere kendinizi telim etmeyin.
Ben şunu öğrendim ki kilo işi önce kafanızda bitmeli. Diyetisyen de size yeni yaşamınızda nasıl beslenmeniz gerektiği ile ilgili yol göstermeli ve sizi motive etmeli.

yaaaaa benim kayınvalidemde bu hanıma gidior hatta eskişehide bende gidecektim şimdi kafam karıştı yahu :26:

PARK SİMA ile görüşme yaptım ... güzel br yer. ve sonuç alınabileceğine inanıyorum... 20 kilo vermem gerektiğine karar verdik. 24 seans lık paketi 1800 lira. yani yaklaşık 6-7 aylık bi süre...haziran ayında atamam olmazsa gitmeyi düşünüyorum...

Bende parksimayı düşünüyorum 1 aylık fiyatları biliyormusun peki

Arkadaşlar ümreniyede fiyatı uygun diysetisyen arıyorum. Gidipte memnun kaldığınız tavsiye edebileceğiniz diyetisyen var mı?

Merhaba kızlar benim derdim biraz can sıkıcı..4 ay öncesinde spora giden dengeli beslenen ve 65 kilo biriydim,şimdi okul için yurtdışındayım dengesiz beslenmekten ve öğrenci hayatı malum abur cuburu fazla kaçırdığımdan şuan 82kiloyum ve hiç veremeyecekmişim gibi geliyor.Ankarada diyetisyen arıyorum tavsiyelerinizi merakla bekliyorum döner dönmez diyetisyenin kapısını çalacağım! :KK43:

arkadasım hiç üzülme gerçekten insan yeterki istesin neleri aşıyor. ben ankarada Hoşdere Fatih üniversite Hastanesinde Semra Öztürke gidiyorum cok cici bir kadın.ben onu beklerken(ilk gidişimde) dışarıda çıkan hastasına sordum ben cok memnunum 10 kilo verdım dedi kadın(çocugu yüzündende cok uyamadıgını söyledi) ,arkadasım ise 20 kilo verdı dedi.ben şimdi diyete başlayalı 1 hafta oldu. ilk gidişinde zaten tüm tahlillerini yaptırıyor ona göre değerlendirip sana uygun liste veriyor sonra sana okutuyor.saatlerini bile sordu bana..ben funda tuzgöle gitmiştim uyuz etmiştı kadın benı zayılayamıyorsan ugrastırma benı dedi kadın düşün :KK37: üstelik onun ücreti daha fazlaydı.. bu kadına ilk muane için 50 sonra 15 günde bir kontrol ücreti olarakta 25 lira ödüyorsun aylık 100 lira yani..ayrıca bu haftanın sonunda zayıflamaya başladımda şimdi ikinci haftanın ilk günündeyim haftaya salı randevuya gidecem. bence bir dene derim arkadasım..

izmirde beste alimert gündaydan randevu aldım.çarşamba gidicem.bilgisi olan var mı nasıl bir diyetisyen acaba biraz bilgi verir misiniz.
bu arada ışın sayına da gittim pek güvenemedim açıkçası fiyat teklifini tutusturdu gitti elime..

mrb ben 18 yasindaym 5yıldır polikistik over hastasıyım bu süre içerisinde 30_40 kilo aldım ve boym 172 . Kendi başıma ne kadar çaba etsem de önüne geçmekte çok zorlanıyorum bir uzman kontrolünde yapmak en iyisi diye karar verdim (sonunda) aslında bu yılın başında başlayacaktım ama sınavm olunca zaman bulamadım ama bu ay sonunda lys sınavlarım var ve ondan sonra tamamen bosm Adana da işini gerçekten iyi yapan bir diyetisyen arıyorum gidenler veya bilenler varsa bilgi verebilirler mi merkez de olmadığım için bilmiyorum o yüzden burada soruyorum :) git gel yapacağım ama değer :) :KK19:

merve akmehmet diye bır doktor car,giden varmı kızlar,özel bir hastanede,fiyatıda kampanyada
merve akmehmetin aylık 99 tlymiş paketi..
dyt.emel unutmaz'a gimiştim hamileyken gebelik şekeri için,onu da aradım,muayene 75,aylık 240 tlymiş paketi..
yalnız bu diyetisyenler diyetetik okuyor yani tıp dru değil.. ben dr arıyorum avr yakasında bilen var mı?

X