Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

merhaba,bu siteye yeni üye oldum ve bu birine ilk mesajım,öncelikle geçmiş olsun,sedef hastalığı için sivastaki balıklı gölü öneririm dünyanın dört bir yanından buraya geliyorlar tedavi için.faydasını görürsünüz muhakkak.isterseniz iletişim bilgilerinide verebilirim.

benim de sedeflerim war ve başetmek için yolları deniyorum.. benimki başka bi hastalıga baglı olarak oluşuyo..hastalıgım için kullandıgım ilaçlar sürekli kullanımda azaltıyo içerden etki ederek ama uzun vadede.. en son doktoruma bana merhem gibi bişey yazsanız geçirmesi için rahatsız oluyorum dedim ve bana bi merhem yazdı.. adını yazmamda sanırım sakınca yok.. warsa da uyarırsınız..merhemin ismi psoderm... aslında benim çok ümidim yoktu ama abartmadan söyleyebilirmki 2 gün sürdükten sora etki etmeye başladı..3. ve 4. günlerde geçmiş hale geldii neredeyse.. çok memnun kaldım.. ama anladıgım kadarıyla güçlü bi merhem.. içinde kortizon war sanırım..ve yaralar geçtikten sonra kullanılmaması gerekiyormuş..aşırı fazla kullanımı halinde karaciğere zararı warmış..gerçi her ilaçcın illa bi zararı oluyor ama ben bilgilendireyim dedim.yani böle bişey için doktora yazdırmadan almayın derim.. ama ben faydasını gördüm paylaşmak istedim..

Son düzenleme:
taşlara inanırmısınız bilmem ama mercan taşı var yani bildiğimiz deniz mercanı taşlaşıyo bunu doğal haliyle yada kolye yaparak satıyorlar taş dükkanları var mercan taşı alın kolye yani boynunuzdan çıkarmayın sadece günde bir saat çıkarın sonra yine takın sadef hastalığına iyi geldiğini biliyorum. ben istanbul da mahmutpaşa da bi taşçıya gitmiştim orda bi bayanla karşılaştım sedef hastalığını mercanla yendim dedi bana

merhaba arkadaşlar sizden yardım istiyorum benim yeğenim sedef hastası önceleri başında idi şimdi her yerine sıcradı bize yılan yastığı kökü diye bir şey tavsiye ettiler fakat burada aktarlarda bulamadık eğer bilen varsa bana yazsın yada ulaştırsın ücreti ne ise vereyim yeğenim çok üzülüyor yardımlarınızı bekliyorum başka birşeyler bilen varsa söylesin ben bursalıyım:uhm:

benim de dizlerimde ve ayak bileklerimde sedef var.ama neyseki çok şükür co ilerlemedi.ben dermo clean isimli bitkisel destek kullanıyorum ve cok memnunum.henüz tamamen iyileştirmedi ama cok azalttı.ve ilerlemesini engelliyor.size de tavsiye ederim.arama motoruna ismini yazın anlaşmalı eczanelerde satılıyor.

balıklı göle sedef hastası arkadasım gitti.hiç faydasını göremedi hatta kızcağız saclarını sıfıra vurdurmuştu etkisi daha cok olsun diye:KK43:

ayrıca sedefin artmaması için vücudunuzun nemli kalmasına dikat edin.kuruyan yerlerde cıkıyor.onun için de dermo clean e ek olarak özellikle eklem yerlerimi aldığım vücu nemlendiricisiyle nemlendiriyorum.

merhaba arkadaşlar benim eşimdede sedef hastası bir tanıdığı sayesinde ilaç buldu geçekten çok iyi geldi ilacı içmeye başladınmı önce içteki hastalığı dışarı kusuyo o dönem sedefler bayağı çoğalıyo sonra dıştan temizliyo ilacın tarifi 50gr ravent 50 gr çelik kükürt 50 gr kilermeni bunları demir havanda icene düvün toz haline gelsin 1 kilo bala karıştırıp sabah öğle akşam aç karna yiyin bir tanesi odun gibi zor toz haline geliyo ama gerçekten işe yarıyo tadı kötüymüş ama sağlık için denemeye değer

merhaba arkadaşlar benim eşimdede sedef hastası bir tanıdığı sayesinde ilaç buldu geçekten çok iyi geldi ilacı içmeye başladınmı önce içteki hastalığı dışarı kusuyo o dönem sedefler bayağı çoğalıyo sonra dıştan temizliyo ilacın tarifi 50gr ravent 50 gr çelik kükürt 50 gr kilermeni bunları demir havanda icene düvün toz haline gelsin 1 kilo bala karıştırıp sabah öğle akşam aç karna yiyin bir tanesi odun gibi zor toz haline geliyo ama gerçekten işe yarıyo tadı kötüymüş ama sağlık için denemeye değer

kü,kürt yiyecez ciddi degılsin degil mi

benim de sedeflerim war ve başetmek için yolları deniyorum.. benimki başka bi hastalıga baglı olarak oluşuyo..hastalıgım için kullandıgım ilaçlar sürekli kullanımda azaltıyo içerden etki ederek ama uzun vadede.. en son doktoruma bana merhem gibi bişey yazsanız geçirmesi için rahatsız oluyorum dedim ve bana bi merhem yazdı.. adını yazmamda sanırım sakınca yok.. warsa da uyarırsınız..merhemin ismi psoderm... aslında benim çok ümidim yoktu ama abartmadan söyleyebilirmki 2 gün sürdükten sora etki etmeye başladı..3. ve 4. günlerde geçmiş hale geldii neredeyse.. çok memnun kaldım.. ama anladıgım kadarıyla güçlü bi merhem.. içinde kortizon war sanırım..ve yaralar geçtikten sonra kullanılmaması gerekiyormuş..aşırı fazla kullanımı halinde karaciğere zararı warmış..gerçi her ilaçcın illa bi zararı oluyor ama ben bilgilendireyim dedim.yani böle bişey için doktora yazdırmadan almayın derim.. ama ben faydasını gördüm paylaşmak istedim..

kortizon haricen kullanımda karacigere zarar vermiyor zamanla deriyi inceltiyo ama deriyi inceltmesi lazım ;cünkü hasta bölgede 7kat hızlı kuruması sonucunda derinin kalınlaşması durumu vardır ve bu merhemle 3hafta düzenli kullanılır bir hafta bırakılır bu 7günlük süreçte vazelin takviyesiyle devam edilebilir:içelim:

kü,kürt yiyecez ciddi degılsin degil mi

canım gayet ciddiyim bilmiyorum eşim kullandı çok iyi geldi hatta duyan bizi arayıp tarif alıyo ben bildiğimi yazdım kullanmak sizin tercihiniz ben sedef hastası değilim ama eşime ben olmuş gibi üzülüyorum gercekten çok zor bence herkez öcü gibi bakıyodu sedef hastası olana allah şifa versin

canım gayet ciddiyim bilmiyorum eşim kullandı çok iyi geldi hatta duyan bizi arayıp tarif alıyo ben bildiğimi yazdım kullanmak sizin tercihiniz ben sedef hastası değilim ama eşime ben olmuş gibi üzülüyorum gercekten çok zor bence herkez öcü gibi bakıyodu sedef hastası olana allah şifa versin

Söylediğiniz şey çok tehlikeli geldi bana.
Kükürtlü sabunlar var onları kullanın kükürtü ezip yemek yerine. Allah korusun çok ciddi sonuçları olabilir.

Bende de ilkokuldan beri var bu hastalık çok çeşitli ilaçlar kullandım. Dönem dönem hastalık alevlenir. Doktorun verdiği ilaçları kullandıkça hafifler. Döngüdür hep olur. Kortizonlu ilaçları çok uzun süre kullanmamak gerekir.

Benim gözlemlerimce dikkat edilmesi gereken en önemli şey iltihabi bir hastalığa yakalanmamak. Vücutta iltihap olduğunda veya kullanılan antibiyotiklerden sedefte artma oluyor bende. Bir de stresin çok büyük etkisi var.

Bu aralar iyiyim, sadece saç derimde var.

cloud canım allah şifa versin her hastalığın şifası vardır muhakkak bu hastalıktan yanlız stresten uzak durarak kurtulabilirsin yanlız stresli bir hayatın varsa o zor işte birde deniz ve kum gerçekten en iyi o geliyo geçen yıl eşimin sedefleri inanılmaz çoğaldı 1 haftalık tatile gittik geldiğimizde bişe kalmadı tabi stres oldumu geri geliyolar

Sedef hastalığına bitkisel çözüm
BURSA (İHA) - Bursa'da sedef hastası olan bir aktar, bulduğu ilaçla 1.5 ay içinde sağlığına kavuştu.

1985 yılında geçirdiği bunalım sonucu sedef hastalığına yakalanan 42 yaşındaki Mustafa Kara, Bilgi Üniversitesi'nde tedavi olmasına rağmen yaralarından kurtulamadı. Uzun süren araştırmaların ardından yaptığı karışım sayesinde yaralarından kurtulan Kara, ilacın sedef hastalığına iyi geldiğini ispat etmek için domates, kızarmış yumurta ve acı yemeye başlayınca tekrar sedef hastalığına yakalandı. Yaptığı karışımı diğer hastalara da tavsiye eden Kara, "Çörek otu, kakule ve bal, karaciğeri yenilemede faydalı olan bitkiler. Bal, çörek otu, cennet otu ve kuru incirle birlikte bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve bağışıklık sistemi güçlenince karaciğer kendini yeniliyor. Vücut bu hastalığı bünyesinde istemiyor, 1.5 ay sonra kulaktan veya baş parmaktan iltihap olarak atıyor. 7 gün devam ediyor. 7 gün sonra bu yaralardan vücutta eser kalmıyor" dedi.

Sedef hastalığının başlıca düşmanının stres olduğunu söyleyen bir çocuk babası Kara, "Bu hastalığın üremesine domates, kızarmış yumurta, acı ve kostikli zeytinler yardımcı oluyor. Tıp literatüründe birçok türü bulunan sedef hastalığının tedavisi tamamen mümkün değil. Ancak ben bu hastalığı hiçbir kimyevi madde kullanmadan tedavi edeceğimi söylemiştim. 1.5 ay önce her tarafım yara içerisindeydi, şimdi ise yaralardan ve derimdeki yara kabuklarından eser kalmadı. Şu ana kadar bana gelip de ilaca devam edenler şifa bulmuştur. Ancak hastalık bizimle mezara kadar gider. Tamamen kurtulmamıza imkan yok. Zararlı olanlardan uzak durursanız bu hastalığa bir daha yakalanmazsınız" diye konuştu.

Sizi intertten okuyup inanıp umutlanıp aradım ve saf bir insan gibi size inandım!Size yolladığım para kayınvalidemden aldığım borç paraydı...330 milyon ne sizi zengin edecek ne beni fakir ama artık bilin ki eşim gibi bende sizin dolandırıcı zihniyetinizi her türlü ortamda deşifre edeceğim...Sevgili Mustafa Kara ....

Yaklaşık 12 yıldır sedef hastasıyım. Bu 12 yıl önce sadece vücudumda küçük bir yerde çıktı. Daha sonra doktorumuz sağolsun bana bir iğne verdiler. Adını şuanda tam hatırlamıyorum. Sonrasında iğneyi kullandım ve önce yok oldu tam sevindim derken birden vücudumda daha fazla sayıda çıkmaya başladı. Sonrasında öğrendikki bana verilen iğne kortizon içeriyormuş ve bu hastalıkta belkide en çok tetikleyen şey kortizon. Sonrasında bir kollarımda baş gösterdi. bundan 1 ay öncesine kadar inanın denemediğim şey kalmadı diyebilirim. İlaçlar haricinde. Bal, çörekotu, özel merhemler, kremler vs... hepsini kullandım ama hiçbirinden olumlu bir sonuç alamadım.

Birçok doktora gittim ama hepsi stresten uzak dur, sorun yapma kafana takma vb. şeyler söyledi. Merak ediyorum stressiz bir yaşamı olan kaç kişi var? Veya yine merak ediyorum vücudunun çoğu yerinde yaralar olan ve kendine güveni sıfıra düşmüş olan bir insan nasıl bunları görmezden gelebilir?

İnanın yaşamak gerek bu hastalığı anlamanız için. Önce çevrenizdekilerin size olan bakışları değişiyor sonrasında da sizin kendinize olan güveniniz kayboluyor. Eşimle dahi aramızda sürekli gerginlik oldu. Her ne kadar o bana bunu hissettirmemeye çalışsa da artık kendime güvenim kalmadığından vücudumun birçok bölgesini onun yanında dahi kapatıyordum. Çok gece o görmesin diye ya ondan önce girdim yatağıma ya da gece hep ışığı kapattırdım. 3 hafta öncesinde doktor olan bir arkadaşım kortizonsuz olan bir krem verdi corsatin adında. İşin açığı sırf denemek adına umutsuzca kullandığım sıradan bir kremdi önce benim için. Önce sadece kolumdakiler için kullandım. İlk gün kullanmaya başladığımda çok birşey anlamadım 2. günün sonunda yaralarda kabuksu bir yapı oluştu. 8 günün sonunda ise tamamen ortadan kalktı. Şuanda hala koluma ve bacaklarıma baktığımda inanamıyorum. Biraz rüya gibi geliyor. Krem ne kadar başarılıdır veya size ne kadar faydalı olabilir bilmiyorum ama sizde benim gibi alın ve sadece küçük bir bölgede deneyin önce. Eczanelerde mevcutmuş.Perşembe günü doktor arkadaşıma gittiğimde bana artık eczanelerden alabileceğimi söyledi.

Sanırım tek kelime ile mucize dedikleri olay oldu... Arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum sanırım hayatımda bana en büyük iyiliği yapan kişi olduğu için... Tüm sedef hastalarına da en kısa sürede şifa diliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun.Bu tip hastalıkların tedavisini yanlızca kremlerle geçirmeye çalışırlar, kremlerin yanında içten bunların kurutulması gerekir ki yaniden çıkmasın. Benim arkadaşımda da vardı çok uzun seneler uğraştı fakat geçiremedi. en son benim tavsiyemle yurtdışından gelen ürünle tanıştı ve sonuç aldı belki sizlerede yardımcı olabilrim.

Son düzenleme:
sedef rahatsızlığı tedavi süreci sabır gerektirir..daha önce başkalarına da önerdiğim bir kür var..hala arayışta iseniz yardımcı olmak isterim

X