Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

anne1964

orenanne
Kayıtlı Üye
17 Mart 2007
68
0
60
merhaba arkadaşlar sizden yardım istiyorum benim yeğenim sedef hastası önceleri başında idi şimdi her yerine sıcradı bize yılan yastığı kökü diye bir şey tavsiye ettiler fakat burada aktarlarda bulamadık eğer bilen varsa bana yazsın yada ulaştırsın ücreti ne ise vereyim yeğenim çok üzülüyor yardımlarınızı bekliyorum başka birşeyler bilen varsa söylesin ben bursalıyım:uhm:

merhaba arkadaşlar sizden yardım istiyorum benim yeğenim sedef hastası önceleri başında idi şimdi her yerine sıcradı bize yılan yastığı kökü diye bir şey tavsiye ettiler fakat burada aktarlarda bulamadık eğer bilen varsa bana yazsın yada ulaştırsın ücreti ne ise vereyim yeğenim çok üzülüyor yardımlarınızı bekliyorum başka birşeyler bilen varsa söylesin ben bursalıyım:uhm:

bu konuda bilgim yok ama siz bu akrata bir sorun belki vardır gonderir
onemlisi varsa nasıl kullanılacagını da sorun
0212 233 51 44 zencefil aktar

anne öncelikle gecmis olsun sedef hastalıgı malesef henüz tedavisi bulunmadı
ve bunu neyin yaptıgıda henüz bilinmiyorkimisi psikolojik diyor bazıları genetik diyor sizden ricam olmadık yerlerde dolasıp bosuna para harcamayın ben bunu 30 yıllık sedef HASTASI OLARAK SÖYLÜYORUM panik yapmayın sedefli yerleri nemli tutun ne sürerseniz sürün yaglı krem olsun yeterki sedef 7 kat hızlı deri kurumasıdır bir uyarı daha bu herkesde olmayabilir bende eklem romatizması yaptı eklem yerlerinde agrılar olursa bir tahlil yaptırın 100 kisiden 20si iyilesiyor ama gecmeyecegini bilmemesi lazım bu bilgileri ona gösreme lütfen
sedef oldugunu unutacak bu kadar olumsuzlıktan sonra güzel haber tedavisi yok dedim ama izmirde bir dr bulmus ama ilacınpiyasaya cıkmasına daha 3 sene var arastırma sfhasındaymıs sürüldügünde 4 günde gececekmis umarım gecmis olsun canım istersen eliften msnmi al konusalım tekrar gecmis olsun üzülme daha kötü hastalıklar var bu asla öldürmüyor korkma sevgiler

Deride de çikabilir tirnaklarda kalinlasma veya sekil bozukluguyla ortaya çikar.Tirnak alti bosalmalari sedef göstergesidir.Ayrica tirnak üzerinde adeta igne ile olusmus gibi minik çukurlasmalarda sedef belirtisidir.Nedeni belli olmamakla birlikte sikinti ve stresle artan bir rahatsizliktir.Dizlerde,dirseklerde,saçli deride de olusabilir.Fakat tedavisi yoktur.

benım esımınde elınde ve ayaklarında sedef var.bu sedef ozellıkle streslı zamanlarda dahada coğalıp çatlıyor.esımın kullandığı bı merhem var ve sureklı kullandığında sedeflerı duzelıyor.merhemın formulunu bılmıyorum ama osmanbeyde agop kotakyan dıye bı adama gorunmustu o yazmıstı.

kızlar ben araştırdım dermo clean isimli ilaç iyi geliyormuş. Hatta arkadaşım da alıcak, eczaneden siparişini verdik. 2 günde bile etkisini görebiliyormuşsun.
Link Silinmiştir. bu bölümde gerekli açıklamalar var. effe diye bir arkadaş kullanmaya başlamış. tedavisi gayet iyiymiş ve kaybolan yerlerde şuan çıkmıyormuş.

Sedef hastalığına bitkisel çözüm
BURSA (İHA) - Bursa'da sedef hastası olan bir aktar, bulduğu ilaçla 1.5 ay içinde sağlığına kavuştu.

1985 yılında geçirdiği bunalım sonucu sedef hastalığına yakalanan 42 yaşındaki Mustafa Kara, Bilgi Üniversitesi'nde tedavi olmasına rağmen yaralarından kurtulamadı. Uzun süren araştırmaların ardından yaptığı karışım sayesinde yaralarından kurtulan Kara, ilacın sedef hastalığına iyi geldiğini ispat etmek için domates, kızarmış yumurta ve acı yemeye başlayınca tekrar sedef hastalığına yakalandı. Yaptığı karışımı diğer hastalara da tavsiye eden Kara, "Çörek otu, kakule ve bal, karaciğeri yenilemede faydalı olan bitkiler. Bal, çörek otu, cennet otu ve kuru incirle birlikte bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve bağışıklık sistemi güçlenince karaciğer kendini yeniliyor. Vücut bu hastalığı bünyesinde istemiyor, 1.5 ay sonra kulaktan veya baş parmaktan iltihap olarak atıyor. 7 gün devam ediyor. 7 gün sonra bu yaralardan vücutta eser kalmıyor" dedi.

Sedef hastalığının başlıca düşmanının stres olduğunu söyleyen bir çocuk babası Kara, "Bu hastalığın üremesine domates, kızarmış yumurta, acı ve kostikli zeytinler yardımcı oluyor. Tıp literatüründe birçok türü bulunan sedef hastalığının tedavisi tamamen mümkün değil. Ancak ben bu hastalığı hiçbir kimyevi madde kullanmadan tedavi edeceğimi söylemiştim. 1.5 ay önce her tarafım yara içerisindeydi, şimdi ise yaralardan ve derimdeki yara kabuklarından eser kalmadı. Şu ana kadar bana gelip de ilaca devam edenler şifa bulmuştur. Ancak hastalık bizimle mezara kadar gider. Tamamen kurtulmamıza imkan yok. Zararlı olanlardan uzak durursanız bu hastalığa bir daha yakalanmazsınız" diye konuştu.

yıllardır sedefle uğrasıyorum artık ellerim ayaklarım ve dirseklerimin hertarafı sedeften görünmesz hale gelmişti denemediyim ilaç ve bitki kalmammıstı en son dr tavsiyesiyle bir ilaca başladım her gece sedeflerin üzerine sürüyorum pamuklu bezle sarıp bezin üzerinede poset sarıyorum ellerime eczaneden pamuklu eldiven aldım ellerime onu takıp uzerinede ameliyat eldiveni takıyorum ve 20 günde nerdeyse sedeflerim iylesti. merhemın adı dermovate merhem

Bazı konularda alternatif tıbba inanıyorum. Bu insana göre değişir, etki tepki mekanizması. Birine iyi gelen tedavi diğerini iyleştirmeyebilir. İnsan metabolizmasıyla ilgili bir şey bence. Tıbbi tedavinin yanında destekleyici tedavi olarak bakıyorum ben alternatif tıbba...

yıllardır sedefle uğrasıyorum artık ellerim ayaklarım ve dirseklerimin hertarafı sedeften görünmesz hale gelmişti denemediyim ilaç ve bitki kalmammıstı en son dr tavsiyesiyle bir ilaca başladım her gece sedeflerin üzerine sürüyorum pamuklu bezle sarıp bezin üzerinede poset sarıyorum ellerime eczaneden pamuklu eldiven aldım ellerime onu takıp uzerinede ameliyat eldiveni takıyorum ve 20 günde nerdeyse sedeflerim iylesti. merhemın adı dermovate merhem

Canım geçmiş olsun, benim 5 yıl evvel ayaklarımda başlamıştı sedef ve dermovate ile yayılmadan önlenmişti, bugünlerde saç diplerimde nüksetmeye başladı benimde tedavim sürüyor. Zaten sedefin tedavisinde kortizon en etkili farmakolojik müdaheledir... İlaç ismi vermenin doğru omadığını düşünüyorum, çünkü dr. kontrolünde ve doz ayarlaması dr. ye ait riskli bir tedavi yöntemidir.. olurda okuyanlar bu merhemi kendi başına doz aşarak kullanmaya kalkıverir diye yazmak istedim.

Tekrar geçmiş olsun canım, Allah şifalar versin.

ölü deniz tuzu çooooook iyi geliyo teyzem kullandı nişantaşında eco life diye bir mağaza var orada var senin için numarayıda buldum al güzelim 02122315110

Canım geçmiş olsun, benim 5 yıl evvel ayaklarımda başlamıştı sedef ve dermovate ile yayılmadan önlenmişti, bugünlerde saç diplerimde nüksetmeye başladı benimde tedavim sürüyor. Zaten sedefin tedavisinde kortizon en etkili farmakolojik müdaheledir... İlaç ismi vermenin doğru omadığını düşünüyorum, çünkü dr. kontrolünde ve doz ayarlaması dr. ye ait riskli bir tedavi yöntemidir.. olurda okuyanlar bu merhemi kendi başına doz aşarak kullanmaya kalkıverir diye yazmak istedim.

Tekrar geçmiş olsun canım, Allah şifalar versin.

oncelikle tesekur ederim ve sanada geçmiş olsun .evet ism vermem yanlıs oldu uyarın için ve açıklaman için tesekurlera.s.

Arkadaşlar
Ben duyduğumu sizin için yazayım, enteresan gelmişti ama maalesef daha fazla bilgi yok bu konuda.Küba'ya turistik sebeple giden arkadaşımın arkadaşı son iki günde sedefin kesin tedavisinin Küba'da bulunduğunu öğrenmiş, doktora gitmiş ancak doktor hiç değilse
1 hafta orada kalmasının gerektiğini sonrasında yanına ilaç vereceğini söylemiş, bu hastalık tedavi edilebilir demiş.Biliyorsunuz öyle kolay değil Küba dan birşey getirtmek bile.Ancak vizesi uzatılmadığı için kalıp tedavi olamamış.
Biliyorsunuz ülkemizde bir sürü Kübalı çalışıyor, belki birileri daha fazla yardımcı olur.
Geçmiş olsun hepinize...

10 yıldır sedefim vardı..1 aydır DERMOCLEAN kullanıyorum...geçmeye başladı..hergün kullanmadığım halde(geçmeye başlayınca şımardım galiba.)...nerdeeyse geçecek..
kortizonsuz ve bitki özlü olması da ayrı bi güzellik..nooolur kullanın..hakikaten mucize...!

arkadaşlar benim eşimdede var ama ilaç kullandığı zaman düzeliyor kullanmadığı zaman tekrar geri geliyor ve sitreste artış yapıyor kullandığı ilacın adı psorcutan beta pomat

canim ya biraz sacma olabilir ama ben de seneler once guzin ablanin kosesinde okumustum. bir kiz nivea krem surdugu zaman sedef hastaligi iyilesmis. kalici mi bilmiyorum ama o iyi geliyormus. ama her nivea degil . yurtdisinda satilan nivea. almanya dan falan kucuk bir tup getirt bak bakalim. belli mi olur?

bu konu hakkında bilgim kayınvalidemin yaşadıklarıyla sınırlı...size de aktarayım...
sedef hastalığının bir numaralı sebebi stres...son 3-4 yıldır kayınvalidemin kol dirseklerinde ve diz kapaklarında gördüğümde içim acıdığı,aşırı kaşıntılı,kanamlı yaralar...ve bu sedef hastalığının ilerlemesi de iltihaplı eklem romatizmasına kadar götürüyor...konusunda çok uzman olan bir doktorla görüşün... bitkilerle,otlarla bir sonuç alsaydık biz alırdık çünkü bende ilaçtan önce bitkilere başvuran bir insanım....
yiğeninize acil şifalar diliyorum...
sevgiler
...

merhabalar ben aranız ayeni katıldım sayılır.bendede yıllardır sedef hastaığı var, çok yaygın değil ama bi ürün kullanmıyorum.tafsiyesi olan varsa banada söylermisiniz.

X