dogum yaklaştıkca karnımızın aşagı inmesi

kızlar benim doğum anına kadar inmedi..hep yukarıdaydı
sancım başladı ondan sonra inmeye başladı ben bile farkettim o kadar kısa sürede.
malesef buda çok değişken bir durum.

benimki haftalardir asaga, zaten erken dogum riskim vardi, ama iyi baktim kendime hala gelmedi kuzum =)

sancım başladı ondan sonra inmeye başladı ben bile farkettim o kadar kısa sürede.

bunu duyduğuma çok sevindim,çünkü başka sarılacak umudum kalmadı:))inşallah benimki de iner

Ayyy çok mutlu oldum dr yeni geldim 40+2 olduk 2 kez nst 2 kez alttan muyine oldum ne açılmam var nede bebek inmiş çok sağol umarım iner hafif sancılarım var bide çok sık wc gidiyorum dua edin doğurayım artık :KK43:

bunu duyduğuma çok sevindim,çünkü başka sarılacak umudum kalmadı:))inşallah benimki de iner

Ayyy çok mutlu oldum dr yeni geldim 40+2 olduk 2 kez nst 2 kez alttan muyine oldum ne açılmam var nede bebek inmiş çok sağol umarım iner hafif sancılarım var bide çok sık wc gidiyorum dua edin doğurayım artık :KK43:

yaa sormayın bende çok üzülmüştüm..dr a gittiğimde 40+0 da aşağı inmemiş dedi açılmada hiç yok dedi..hiç inemyecek sanırken sabahına doğurdum

hatta çevremde 4 parmağını gğüs altına koy eğer orda boşluk var ve 4 parmağın oturuyorsa bebek inmiş dmeketir diye..ölçtü ölçtüm hep 2 parmaktı hiç 4 olmadı:KK52:

Arkadaşım Allah razı olsun, içime su serptin. 40+5 teyim ama hala bebişim aşağıya inmedi. Hayırlısı, yarın yine dr kontrolüm var. Acaba rahmimde bir açıklık yumuşama var mı çok merak ediyorum. Hiçbir doğum emaresi yok hala.

Arkadaşım ben de aynen senin durumundayım, 40+3 teyim ama hala açılma sancı vs. birşey yok. Çok zor bir durum, doktorum 40 hafta dolduktan sonra en fazla 11 gün daha bekletebildiğini söyledi. İnşaAllah tez hayırlı zamanlarda doğal bir şekilde doğumlarımız başlar ve sağlıkla kolaylıkla bebişlerimize kavuşuruz.

ben de yardım istiyorum 36 haftalık hamileyim doktorum rahimde 1 cm açıklık var dedi ama karnım aşağı filan inmedi doğum yaklaşmoşmıdır yani bu açılma ne kadar sürecek???

arzuazra sen dogurmussundur artik heralde:) ben de su an 39. haftamdayim. ama benim de gobek asagi inmedi. super feci bel ve basen agrim var, bu da artik yaklastigimin habercisi snrm dimi kizlar? ama gobek inmeden de oluyormus etraftan duydugum kadariyla.

Benim karnım iki hafta önce inmeye başladı bi sabah bi baktım göğsümün altı boşalmış sonra yavaş yavaş inmeye başladı bebek ultrasona girdim bebek yerleşmiş kanala dediler ama ben bunun erken doğurmayla alakası olduğunu düşünmüyorum herkestede değişiklik gösteriyo

Annem "karnın aşağı inmiş, 2-3 haftaya kalmaz, doğurursun" dedi. :emir_bebek:
Daha 35. haftadayım, erken doğum olur mu hanımlar?
:26:

Annem "karnın aşağı inmiş, 2-3 haftaya kalmaz, doğurursun" dedi. :emir_bebek:
Daha 35. haftadayım, erken doğum olur mu hanımlar?
:26:

Benim annem de karnin asagi inmis dedi. O yuzden bu konuyu arastiriyodum denk geldi :)) ben de merak ediyorum. Zaten sancilarim da basladi..

Benim annem de karnin asagi inmis dedi. O yuzden bu konuyu arastiriyodum denk geldi :)) ben de merak ediyorum. Zaten sancilarim da basladi..

Benim henüz sancım yok. Ancak biraz nette araştırdım. Kişiye göre değişiyormuş. Bazılarının karnı inse de 3-4 hafta sonra doğum olabiliyormuş, bazıları daha erken olabilirmiş.

Hayırlı, sağlıklı olsun da gerisi mühim değil :KK49:

bugün 38.haftama girdim bebeğim halen midemde hareket ediyor karnım inmedi aşağıya ama doktor bebek kanala girmiş normal doğum pozisyonunda haftaya gel çatıya bakalım dedi.
teyzeminde 2.kızı hiç aşağı inmemiş normal doğum yapmıştı ama dirsekle bastırıyorlar sanada öyle yaparlar dedi acaba kanala girmesine rağmen neden bebek halen yukarda hissediliyor bi bilgisi olan varmı?
kilosuyla boyuyla da alakalı olabilirmi acaba?

merhaba kızlar benim ikinci çocuğum yolda allahın izniyle 34. haftaya girdik . karnım hep yukardaydı 2 gün önce ev temizliği yaptım biraz fazla kaptırdım sanırım biraz karın bölgesinde ve çocuğun baş kısmının denk geldiği yerlerde ağrılarım oldu biraz dünde baktımki karnım aşağı inmiş . tesadüfmü orasınıda bilmiyorum ama doktorum bana vajinal tablet verdi akıntıdan dolayı bu talbeti kullanıyorum 2 gündür sabah kalktığımda hiçbirşey görmüyordum iç çamaşırımda veya wc ye gittiğim zamanda görmedim yanlızca dün başladı öğlen lavaboya gittiğimde farkettim ilacın parçalarını. şuan çok iyi hissediyorum bebeğin başı baya aşağıda ara ara sancı gibi ağrılar geliyor . erken doğumdan korkmaya başladım. ne yapmalıyım doktora gitmem gerekiyormu dersiniz? bu arada erkek bebek bekliyorum

X