dogum yaklaştıkca karnımızın aşagı inmesi

ekim.29

Allahumme Ya Mübdi
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
3.838
39
34
slm arkdaşlar şurda doguma 4 hafta kaldı ve benm karnım aşagı indi sizce bu erken doguma sebeb olur mu birde dogum yaklaştıkça karnımız sertleşirmiş benmki sertleşti dr dedi yani birde başka bi sorum olcak 2 gündr bel agrısından duramıyorum bacagımın arasınada ani agrılar giriyoo benmle aynı duyguları yaşayan ark varsa ve benmle paylaşırlarsa sevinirim a.s.

cnm sen erkek bebekmi bekliyorsun benimki erkek ve ben hep aşağıda taşıyorum oğlumu hemde çok aşağıda bi gün düşcek pat diye korkuyorum:) acaba genede son 1 ayda benimde o şekilde değişiklilklerim olcakmı zaten aşagıda nasıl olcak merak ediyorum ve endieliyim bende erken doğum olur flan diye ama senin o ağrıların artık çok normal parol veya minoset içerek hafifletebilirsin agrılarını allh kurtarsın cümlemizi hayatım oh ne güzel 4 hafta kalmış benim daha 10 haftam var:)

cnm sen erkek bebekmi bekliyorsun benimki erkek ve ben hep aşağıda taşıyorum oğlumu hemde çok aşağıda bi gün düşcek pat diye korkuyorum:) acaba genede son 1 ayda benimde o şekilde değişiklilklerim olcakmı zaten aşagıda nasıl olcak merak ediyorum ve endieliyim bende erken doğum olur flan diye ama senin o ağrıların artık çok normal parol veya minoset içerek hafifletebilirsin agrılarını allh kurtarsın cümlemizi hayatım oh ne güzel 4 hafta kalmış benim daha 10 haftam var:)

yok canm benm ki kız ama 1 hafta oldu karnım aşagı ineli millete diyorum 4 hafta var herkes o kadar yok diyo korkuyorum yani mutlaka olur canm özellikle 1 ay kala bel agrısı adamı mahvediyo olsun canm sennde az kalmş sayılır rabbm seni ve senn gibi olan tüm hamişlerin yardımcısı olsn rabbm kucagına almayı nasip etsn inşş a.s.

slm arkdaşlar şurda doguma 4 hafta kaldı ve benm karnım aşagı indi sizce bu erken doguma sebeb olur mu birde dogum yaklaştıkça karnımız sertleşirmiş benmki sertleşti dr dedi yani birde başka bi sorum olcak 2 gündr bel agrısından duramıyorum bacagımın arasınada ani agrılar giriyoo benmle aynı duyguları yaşayan ark varsa ve benmle paylaşırlarsa sevinirim a.s.

ekimcim canim karninin asagi dusmesi normal bebek hazneye yerlesmeye basliyor ama bu durum dogumun hemen olacagi anlamina gelmiyor cnm benimkide doguma 4-5 hafta kala inmisti ama noldu tam 42.haftada dogurdum cnm bel agrisida normal karnin asagi dustukce beline baski yapiyor tasiman zorlasiyor buda bel agrisina yol aciyor bacak arasindaki agrinin sebebide bebegin ara ara basini rahime yerlestirmeye calismasindan cnm umarim kolay bir dogum yaparsin canimin ici optum

kendini fazla yoruyorsan bel ağrın olması normal
kramplar içinde mg kullanmalaıısn
bende bugün aynı şikayetlerel dr.daydım
öyle dedi
bol bol istirahat önerdi

ekimcim canim karninin asagi dusmesi normal bebek hazneye yerlesmeye basliyor ama bu durum dogumun hemen olacagi anlamina gelmiyor cnm benimkide doguma 4-5 hafta kala inmisti ama noldu tam 42.haftada dogurdum cnm bel agrisida normal karnin asagi dustukce beline baski yapiyor tasiman zorlasiyor buda bel agrisina yol aciyor bacak arasindaki agrinin sebebide bebegin ara ara basini rahime yerlestirmeye calismasindan cnm umarim kolay bir dogum yaparsin canimin ici optum

ayy canm benm yaa baydr görşmüydk ii oldu ayy zor oluyo ama bel agrısı fecii bişey çekcez artık şurda ne kaldı sen naslsn canm bebişte iidr inşşş öptüm kendine dikkatet :1hug:

Arkadaslar ben 38 haftalık hamıleyım kızım olcak allah ızın verırse ve cok heyecanllıyım ılk bebegımı kaybettım o yuzden cok korkuyorum neyse yanı dogumdan falan korkuyom normal gorunuyo sımdılık dogum bebek daha asagı ınmedı sızce daha zamanı varmı

arkadaşlar benımde doguma bır kaç gun belkıde saatler kaldı.bı oglumuz olacak allahın ıznıyle ama aşagıya ındınıp ınmedıgını bıle anlamıs degılım. bazen aynaya baktıgımda falan asagıda gıbı gözukuyor bazen ıse sankı gırtlagıma kadar yukarıda hıssedıyorum. ve aynı sekılde karım bazen cok sertlesıyor bazende yumusacık sankı hamıle bıle degılmısım gıbı. bel agrıları bende yasıyorum ve uzanınca gecıyo. artık beklemek ve her an ne zaman dogacak dıye dusunmek benı yormaya basladı. doktorum nısan 20-25 dogum dedı 20 sı gectı 25 ınede 2 gun kaldı bakalım ne olacak. en kucuk bı agrıda acaba gelecekmı artık dıyorum. ama son gunlerde ıstırahat etmek cok faydalı

ekimcim,atik son ayindasin bunlar cok normal.bebegin basini rahme yerlestiriyor bu da asagi inmesini sagliyor.belinin agrisi da bu yuzden.sen kendini yormamaya calis o zaman agrilarin azalir.ama bol bol yuruyus yap o da rahatlatiyor.ben kar demedim buz demedim son ayimda hel yuruyus yaptim...karnim benim de cok asagidaydi ama ben de lora gibi 42.haftanin icinde dogum yaptim.insallah kolay birdogum yaparsin canim.

meraba arkadaşlar bende 35 haftalık hamileyim ve beni görenler karnın aşağı inmiş diyolar ve bi kaç gündür sırt ağrısı çekiyorum sabırsızlıkla bebeğimi kucağıma almak istiyorum :) ama bu belirtiler acaba doğumumun yaklaştığınımı gösteriyo lütfen yardımcı olun banaa :)

kiminin karnı tam göğüs altından şişer mesela ablamınki öyle ama benim karnım hep aşağıdaydı buyüzden nefes almakta hiç zorlanmadım 32 günüm kaldı kısmetse hatta 7. aya yeni girdiğimde ebe demişti karnın çok aşağıda erkenmi doğurucan kız diye
hiçbişiycik olmadı

ama çevremdekiler diyoki doğumun normal olursa çok kolay dogurursun diyolar

dr.a sordum ben ne zaman inacak asagıya diye o da 36 da inmeye baslıcak dedi

evet normal de 35-36. haftalarda iniyor aşşağıya. bu sayede mide yanması olmadan yatabiliyorsunuz :lepi: doktoruma sormuştum erken inmesi erken doğum olacağı anlamına gelmiyor demişti. hiç inmeden de doğum yapanlar varmış. aman zamanında doğsun bebeklerimiz inşallah kaydirigubbakcemile2

bende 35+1 deyim ama hala inmedi benimki de, hala kaburgalarıma tekme atıyor benim kız :))) ee peki inmemesi normal mi? yani bu haftalarda inmezse acaba doğum zor mu olur? bilen varsa paylaşsın lütfen

35+5im en başından beri karnım aşağıdaydı dahada inerse nasıl durur bilmiyorum:1shok:

bende 36 haftalık hamileyim kasılmam bacak arası ağrım oluyor karnın aşagıya indi korkuyorum erkek dogumdan bol yürüyorum dogumum kolay olsun diye dogru mudur eyvahedigeldismile ama çok da merak ediyorum dogumu nasıl olacak ve mutluyum

ben de 35+3 teyim. hamileliğimin başından beri benim minik oğlum göbek deliğimin hizasındaydı. yukarı da çıkmadı. benimki de aşağı inmiş değil. herzamanki yerinde. çok nadir de olsa tekme atıyor kaburgama.

Arkadaşlar 40+3 günlük hamileyim, bebişim hala aşağı inmedi, aşağı inme olmadan da normal doğum olabiliyor mu acaba, bilen var mı?

Arkadaşlar 40+3 günlük hamileyim, bebişim hala aşağı inmedi, aşağı inme olmadan da normal doğum olabiliyor mu acaba, bilen var mı?

38+5teyim,benim de karnım inmemiş bugün dr söyledi.haftasına göre baya yukarda daha aşağıda olmalıydı dedi.normal doğum için sıkıntı oluşturuyormuş evet.bir de kimininki sancısı gelince iner bekleyelim artık dedi:KK58:

X