sezeryan sonrası adet

aryener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
124
0
merhaba sezeryanlı anneler.ben sezeryan ile ekim ayyında doğum yaptım.ama hala adet olmadım.adet olunca çok mu olacak sizinki çok mu oldu.benim önceden normal olurdu ama şimdi olmayınca enişeleniyorum.bana bilgi verirseniz sevinirim.bebişlerle mutlu günler dilerim

Bende ekim annesiyim 25 ekimde doğum yaptım, 31 aralıkta adet gördüm 13 gün yoğun sürdü, daha tık yok, 3 aylık iğne vurdurdum ona bağlıyorum ama bilemiyorumda, süt veriyormusun ben veriyorum ama daha çok mama yiyiyor yani pek veriyorum sayılmaz, işte ilaçlık az bişey olanı vermeye çalışıyorum, 3 aylık iğnenin adet kanamalarını etkilediğini duymuştum az da olsa emzirdiğim için başka bir yönteme geçemiyorum kısacası benim için hap ya da iğne başka bi çözümüm yok şu anda.

Bende ekim annesiyim 25 ekimde doğum yaptım, 31 aralıkta adet gördüm 13 gün yoğun sürdü, daha tık yok, 3 aylık iğne vurdurdum ona bağlıyorum ama bilemiyorumda, süt veriyormusun ben veriyorum ama daha çok mama yiyiyor yani pek veriyorum sayılmaz, işte ilaçlık az bişey olanı vermeye çalışıyorum, 3 aylık iğnenin adet kanamalarını etkilediğini duymuştum az da olsa emzirdiğim için başka bir yönteme geçemiyorum kısacası benim için hap ya da iğne başka bi çözümüm yok şu anda.

bende 25 aralıkta regl oldum.reglinin 5. günü 3 aylık iğne vuruldum.1 hafta rahat gecirdim sonra tekrar kanama basladı halada azar azar devam edio.evet iğne adet kanamasını etkilio.kiminde yapmıo kimindede benim gibi ara kanama yapıo.daha bi daha aylık iğne vurulan celeni öpsünler:1no2::kızgın::enbuyukkk:

canım bende 17 ekimde spinal sezeryan iledoğum yaptım bebeğimin kırkı çıkarken adet oldum o da son oldu. hala adet olmadım. yalnız ben emziriyorum ve doktorum 6 aya kadar olmayabilirsin dedi.

merhaba bende 17 ekimde doğum yaptım.aslında 10 kasımdı ama erken geldi bizimki.spinal ile doğum yaptım.harika bir ameliyat geçirdim.benim için çok güzel anlarımdan biriydi.çok eğlenceli geçti ameliyatım.hele bebeğimi gördüğüm anı unujtamam.çok zor 4 ay geçirdim.bebeğime tek ben baktım.halada öyle.uykusuz geceler vs.şimdi merka ediyorum bukadar ay olmuyo olursa çokmu olacak diye?bende sezeryandan sonra 40ım çıkana kadar oldu.ondan sonra yok.hep emzirdim.artık 3 gündür günde 3 kez mama veriyorum sütüm çok azaldı:KK43: bir olsada rahatlasam.

bende 3 aylık iğne vuruldum aralık 22 de 8 ocakta adet oldum aman yarabbim oneydi öle 20 gün artık başım falan dönmeye başladı fenalık geçiriyodum kanımca iğneden di o zmandan beride hala tık yok adet madet yok ne yapicük bilmem

bende 3 aylık iğne vuruldum aralık 22 de 8 ocakta adet oldum aman yarabbim oneydi öle 20 gün artık başım falan dönmeye başladı fenalık geçiriyodum kanımca iğneden di o zmandan beride hala tık yok adet madet yok ne yapicük bilmem

Seninle durumumuz aynı ya hormaonlarda bi sorun olmasında adet olmaya çokta meraklı değilim açıkçası :)

slm
bende 31 ekimde sezeryanla doğum yaptım ve 3 hafta önce doktoruma gittim doğumdan sonra gidememiştim hem kontrol olup hemde doğum kontrolü için ne yapabileceğimi danıştım.doktorum şöyle bir açıklama yaptı bana;
bebeğini çok iyi emziren anneler (yani sadece anne sütü alan bebekler benim oğlum sadece beni emiyor çünkü)geç adet olurlar şöyleki bebek annenin meme başını çok iyi tutar bu beyini uyarır beyinde hormonları dolayısıyla sizin bebeğinizde aynı şekilde sadece sizi iyi bir biçimde emdiğinden dolayı bu böyledir dedi.bende şikayetçi değilim açıkçası regl olamadım diye:))
doğum kontrolü içinde spirali takamam çünkü sezeryanl doğum yapan annelerde rahim annenizden doğduğunuz şekilde şu anda 1 dk lık bir işlem ama canınızı biraz yakacak bir işlem dolayısıyla eğer 2 yıl sonra 2.bebeği düşünüyorsanız yazık tak çıkar uğraşmayalım en az 4-5 yıl kalmalı spiral dedi.hap emzirme döneminde olmaz 6.aydan sonra ek gıdaya başlayınca olabilir dedi.iğneyi önermiyorum çünkü ara kanamalar yapıyor şu anda eşiniz dikkat etsin dedi ve gönderdi.ama şöyle bir açıklamada bulundu
Asla süt korur diye bir şey olamaz en rahat hamile kalınabilen dönemdir lütfen dikkat dedi:))

slm
bende 31 ekimde sezeryanla doğum yaptım ve 3 hafta önce doktoruma gittim doğumdan sonra gidememiştim hem kontrol olup hemde doğum kontrolü için ne yapabileceğimi danıştım.doktorum şöyle bir açıklama yaptı bana;
bebeğini çok iyi emziren anneler (yani sadece anne sütü alan bebekler benim oğlum sadece beni emiyor çünkü)geç adet olurlar şöyleki bebek annenin meme başını çok iyi tutar bu beyini uyarır beyinde hormonları dolayısıyla sizin bebeğinizde aynı şekilde sadece sizi iyi bir biçimde emdiğinden dolayı bu böyledir dedi.bende şikayetçi değilim açıkçası regl olamadım diye:))
doğum kontrolü içinde spirali takamam çünkü sezeryanl doğum yapan annelerde rahim annenizden doğduğunuz şekilde şu anda 1 dk lık bir işlem ama canınızı biraz yakacak bir işlem dolayısıyla eğer 2 yıl sonra 2.bebeği düşünüyorsanız yazık tak çıkar uğraşmayalım en az 4-5 yıl kalmalı spiral dedi.hap emzirme döneminde olmaz 6.aydan sonra ek gıdaya başlayınca olabilir dedi.iğneyi önermiyorum çünkü ara kanamalar yapıyor şu anda eşiniz dikkat etsin dedi ve gönderdi.ama şöyle bir açıklamada bulundu
Asla süt korur diye bir şey olamaz en rahat hamile kalınabilen dönemdir lütfen dikkat dedi:))

canım valla çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için şu spiral mevzunda da şimdi kafam dank etti ben bundan 2 yıl önce taktırmaya kalkmıştım ama takılamamıştı çok canım yandı demek sezeryan olduğum için rahim dar çok mantıklı 2. de sezeryan o zman hiç kalkışmayayım tekrardan spiral için teşekkür canım

merhaba bende 40ım çıkınca gitmiştim.doktorum ogün takalım spiral diyw çok ısrar etmişti.yani benim bildiğimde adet olunca gitmek gerekiyor.çünkü rahim aşağı iniyormuş ozaman daha kolay takılıyormuş.adet olmazken yukarıda olduğu için hep adetin en yoğun olduğu gün gitmek gerkir diye biliyorum.birde ben taktırmayı düşünmüyorum.korkuyorum kazalardan.çünkü onunla hamile kalan çok var tanıdığım.ben emzirme dönemi bitince önceden yaptığım gibi d.k hapı kullanıcam.inşallah ozamana kadar kazalar olmaz.

ben de sezeryanlıyım 1 aylıkken spiral taktırdım kızlar hiç acıma dı kii

ay canım gerçekten acımıyormu?bende kısmen taktırmaya karar verdim ama azcık ndaha cesaretlenmem gerekiyo sanırım.bana yardım ederminiz?tam olarak nası oluyo

vallahi hiç acımadı sezeryandan 1 ay sonra gittim malum emziriyoruz ama doktorum uyardı bu esnada da süt korur derler ama korumaz da dedi olabilirde buna fırsat vermemeliydim adetli de değildim o esnada gitmeden 1 hafta önce enfeksiyon var mı falan diye sordu belirtileri yoktu 1 hafta sonra muayene etti sonra aletle taktı gerçekten hiç acı hissetmedim siz o acıyor falan diyen korkutanlara inanmayın ben yaşadım normal doğum da yapmadım yanii

valla çok korkuyorum.doktor karnımdan baktı geçende bir sorun varmı sezeryandan sonra diye.sonra gel alttanda bakılacak dedi.bende diyorumki öyle oraya oturmuşken taktırsammı?ama acır diyede korkuyorum.doumdan önce kaç kere açıklık varmı diye alttan baktılar.ozaman bebek için hiç takmadım nama şimdi kıymetli geliyo canım.ama taktırmak lazım.halen adet olmadım.korkuyo insan.sen kaç yıllık olandan taktırdın?sonra adet oldunmuı
adet kanamasını yüzde 55 arttırıyor yazıyor nette.

benim doktorum bu 3 aylık igneleri nedense tavsiye etmedi en iyisi dogum kontrol hapı diyor .Hapta adamı sisirmez mi yaa zaten kilo veremiyorum bide hap kilosu alacagım diye korkuyorum

bana da doktorum iğne önermedi süte etkisi varmış hap da malum çok zararlı yan etkileri mevcut içlerinde en sağlıklısı spiraldi ben açıkçası her ay çok düzenli adet olurdum doğum öncesi ama ilk adet gibi bi şey bu ay oldum 2 gn sürdü çok azdı kanama neyse anlayamadım ara kanamamıdır ki neyse adetleri spiral artırır dedi doktorda adet olmadım normalde 5 gn sürerdi bu ayki 2 gn sürdü neyse ben gerçekten diyorum ki benm canım da çok tatlıdır ama cesaretlendim ve acımıycak dedim masaya oturduğmda gerçekten de hiç acı dahi yoktuu insanlar çok korkutuyolar inanmayın cesaretli olun sonuçta diğer yöntemlerle hamile kalma riskiniz yüksek bunda da var ama kontrolüne gidceksiniz 3 ayda bir kayma falan var mı diye bi de benmki 5 yıllık

canım ben hamile kalmadan önce 2.5 yık doğum kontrol hapı kullandım.daha önceden kilom fazlaydı ama evlenmeden önce vermiştim.hapı bende tereddüt ederek kullandım.ama hiç yan etkisi olmadı.gögüslerim hassaslaştı ara kanamalar oldu ama geçti.sonra bıraktıktan sonra 8 ay sonra hamile kaldım.(amma sonra ddedim ha)bence en iyisi o ama emzirdiğim için her ay kaza oldumu diye düşünmekten yoruldum.zaten bebekte bırakmak üzere emmeyi.sütüm azaldı çünkü.neyse bekliyim biraz daha.ama hapa döncek gibiyim:)kafamçokkarıştı

arkadaşlar ya ben doğumdan sonra 1 kere adet oldum daha olmadım sizce normalmi? hamile falanda değilimdir diye düşünüyorum öyle bi belirti yok çünkü

X