Vcutta birden oalan Krmz lekeler?

SiLent

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2008
99
3
Merhaba.Bundan 1 sene evvel yüzümde hafif kabuklu ve kaşınan metal para büyüklüğünde birşey oluştu.Dönem dönem rengi açıldı,kızardı vs.Aradan 3 4 ay geçti sol kolumda,2 3 ay öncede sağ kolumda çıktı aynı şey.Sedef hastalığı olabileceği söylendi fakat son 15 gündür filan bütün vücudum da toplu iğne başı kadar yayılmaya başladı.Bazıları kaşınıyor,kırmızı renkteler.Bu ne olabilir?Dermatoloji doktoruna görüneceğim bu hafta fakat yine de sormak istiyorum :KK43:

aynen tatlım bende de , beyaz tenlıyım vucudumda kırmızı leke olusup duruyor, hadı dıyorum bu gecer bu gecer ne gectıklerı var hem de cogalıyorlar
gobegım basenlerım kırmızı krımızı lekeler,
sen de beyaz tenlı mısın? ondan mı
bır de bende BEn ler de cok olusuyor mınık mınık benler et benı gıbı degıl ama yer yapıyorlar, kaşınır bır bakıyorum ben olmus :S yeterdedım, sen baktırıcaksan baktır buraya da yazar mısın neymıs nedenmıs? acılı yedım son gunlerde ondan mı yaaa ne bıleyım oof.

Bende 3 taneydi 15 gün öncesine kadar ve metal para kadardı.Beyaz tenliyim evet ama ben değil bunlar.Bu kadar hızlı çoğalamazlar sanırım.Elbette yazarım doktorla görüşünce.

selam bende de aynı sorun var, çözüm bulabildiniz m i ?
ayrıca benler de oluşuyor siyah noktalar halinde.

Canım Sedef olabilir. Geciktirmeden doktora görünmelisin. Benim sedefimde aynı şekilde başlamıştı. Pul pul dökülme varsa ya Madalyon hastalığı (sedefin bir türü) ya sedef, ya da egzemadır. Teşhis konulduktan sonra sana bir kaç şey önerebilirim.

BMerhaba bayanlar.....3 gündür bende de var o sorun...ne oldugunu anlayamadım...önce 1 tane ayak bileğimde çıkmıştı..sonra 3-5 bilegmde bacagmda smdi de omzumda..küçük kırmızı..yarın hastahaneye gidecegim bakalım..ben de fazlasıyla beyaz tenliyim acaba b bağlantısı olabilir mi?ama ben 20 yıldır beyaz tenliyim hiç olmadı şimdi mi olacak :)

bendede cıktı aynı lekeler ve yarın doktora görünücem.Cok kaşınıyo bazen.ve birden cogaldılar anlamadım gitti bacaklarıma flnda indiler :S bende beyaz tenliyim ama hic böle bişi görmemiştim:S :sinifsinif:

bende de bu tarz bişiler çıkıyo ara ara
ama leke değilde küçük küçük kabarcık tarzında bnmkiler dr gitmedim henüz sürekli değil arada çıkıyolar.acaba alerjik olabilirmi bişeye alerjin varsa belki o şekilde döküntü yapıyodur

bende de bu tarz bişiler çıkıyo ara ara
ama leke değilde küçük küçük kabarcık tarzında bnmkiler dr gitmedim henüz sürekli değil arada çıkıyolar.acaba alerjik olabilirmi bişeye alerjin varsa belki o şekilde döküntü yapıyodur

eşimdede var..aynı sende olduğu gibi kabarık ben gibi ama kırmızı,zaman zaman azalıyor..ben ondan daha fazla korkuyorum..ama o hiç oralı olmuyo..acaba neden oluyo çok merak ediyorum..:KK5:

X