mini dikiş makinası alayım mı?

Evet çarşaf gibi çok kalın olmayan şeyleri güzel dikiyor. Bende yeni aldığım yatağa mevcut lastikli çarşaflarım küçük geldiği için mevcut büyük çarşaflardan lastikli çarşaf dikmiştim. hiç sorunsuz dikti lastiği falan. küçük işler yapacak olanlar alsın memnun kalırlar ama overlok sülfile gibi işleri de yapacak bir makina alacak imkanı olanlar tabiyki daha kullanışlı profesyonel . onlar çok pahalı değil artık 200 tl ye falan var . düşünün en basiti terziye gidip kot paçası için verdiğimiz paraları .

arkadaşlar önerilerle scarlett 202 dikiş makinası aldım denedim ancak sorun baskı ayağının altından dikiş yaparken kumaş kaymıyor,ne yapmalıyım?

ben de scarlett 201 aldım.fakat hem ip çok sık kopuyor hem de alt dikiş güzel olmuyor.kısacası pek başarılı olamadım.deneyimlerinizi oaylaşırsanız sevinirim:eek:

merak ettiğim birşey daha var.ipi dikiş ayar düğmesine bir kez dolamak mı gerekiyor

merhaba arkadaşım...
bende böyle bir konu açmıştım alsam mı acaba diye sonra vazgeçtim....
nasıl olur bilmiyorum ama paramı biriktirip biraz daha iyisini almayı düşündüm ben....
tabi oda nasıl olur bilmiyorum..

ben de scarlett 201 aldım.fakat hem ip çok sık kopuyor hem de alt dikiş güzel olmuyor.kısacası pek başarılı olamadım.deneyimlerinizi oaylaşırsanız sevinirim:eek:

merak ettiğim birşey daha var.ipi dikiş ayar düğmesine bir kez dolamak mı gerekiyor

canım benimkide 202 modeli dikiş bilmediğim için ilk zamanlar benimde alt dikiş güzel olmuyordu ip bol kalıyordu..makinada iğneye gelene kadar ipi taktığımız yerler varya orarları kontrol et dikiş ayar düğmesi dediğin yuvarlak olan yerse evet bir tur dönüyorsun ip gelginleşiyor alt dikiş düzeliyor ben ilk zamanlar oraya takmamıştım takınca düzeldi.

Merhabalar,

Scarlet ve Artes makineleri ilik açabiliyormu ben çok merak ettim. Bilgi verirmisiniz. Bende alıcam ama ilikte açması lazım. Hiçbiryerdede bununla ilgili bilgi göremeyince sormak istedim.

Teşekkürler

nakış ta yapıyor mu ? yoksa çokmu şey istemiş olurum :)

Teşekkürler şimdiden

ilik açmıyor nakışta yapmıyor canım sadece düz ve ters dikiş yapıyor.acemiler için ideal.

arkadaşlar makinanızı zaman zaman yağlarsanız iplik koparmasının önüne geçebilirsiniz.benim makinam paff ama yağlama ve bakım çok genel geçer bir kural diye düşünüyorum

scarlet tsm 202 dikiş makinesi aln arkadaşlar,ben bir kaç gün önce praktikerin sanal mağazasından aldım.makinem geldi ama bir türlü masura ipliği yukarıya çıkmıyor,sanıyorum masurayı takışla ilgili bir püf noktasını atladım.adım adım kılavuzu okuyp üç gündür annemle uğraşıyoruz ama olmadı.sizler böyle bir sorun yaşadınız mı,ya da masurayı nasıl yerleştiriyorsunuz*okuyan arkadaşlar lütfen cevap versin çünkü zaman geçmeden arızalı olduğundan emin olursam iade etmek istiyorum.makine çalışıyor ama alt ipliği almıyor.

arkadaşlar dün yazdığım soruya cevap bekliyorum.lütfen aynı marka makinesi olan arkadaşlar yardımcı olsun.

bende düşünüyorum almayı hem yer kaplamaması açısından çok güzel olur

scarlet tsm 202 dikiş makinesi aln arkadaşlar,ben bir kaç gün önce praktikerin sanal mağazasından aldım.makinem geldi ama bir türlü masura ipliği yukarıya çıkmıyor,sanıyorum masurayı takışla ilgili bir püf noktasını atladım.adım adım kılavuzu okuyp üç gündür annemle uğraşıyoruz ama olmadı.sizler böyle bir sorun yaşadınız mı,ya da masurayı nasıl yerleştiriyorsunuz*okuyan arkadaşlar lütfen cevap versin çünkü zaman geçmeden arızalı olduğundan emin olursam iade etmek istiyorum.makine çalışıyor ama alt ipliği almıyor.

masurayı yerleştirdikten sonra az bişey iplik dışarda bırak.sonra bikaçkere kolu çevir yani iğneyi aşağı yukarı hareket ettir ipliğin yukarı çıkması lazım bide müsvette kumaşla dene dikiyosa sorn yok.umarım ben yanlış bişey anlamamışımdır.

scarlet mini dikiş makinesinden bende aldım. ancak alt masuradan ip yukarı çıkmıyor bir haftadır uğraşıyorum olmadı of nasıl yapacam acaba makinemi bozuk?

bende aldım aynı sorunu yaşıyoruz sen ögrendiysen bana cevap yazar mısın

kızlar bnde aldım scarletın makınesını alt ıplıgı cıkartamıorum buraya konu acılmış tekrar acmakda istemedım ögrenen bılen nası olcagını syleyebılırmı lütfen.kalan ipin ucunu nereye koyuyoyruz

Kıslar siz yanlış yapmıyorsunuz merak etmeyin.sonuçta ilk kez dikiş dikmiyoruz. bende de aynı sorun olmuştu. epeyde bi süre kullanamamıştım.Sonuçta iade değilde servise gönderdim. arızalı değilmiş dediler ama makina düzeldi geldi. Altta bu dönen kısım var çağnoz dedikleri o tam ipliği karşılamadığı için almıyor. sizin bir hatanız yok yani. galiba üretim hatası gibi bişey . sizde üşenmeyin servise gönderin.kargosunu servis ödeyecek şekilde gönderin.tabi önce müşteri hizmetlerini arayın arızalı diye. herhangi bi masrafı vs çıkmıyo. benimde makinam çalışıyordu ama alt ipliği almıyordu yani sizinle aynı sorun. sanırım bu modelde bi üretim hatası vs bişey bu. herkes gönderirse en azından bundan sonraki üretimde dikkat ederler.

.........................................................................................................................

Son düzenleme:
benimkide scarlet ama hiç bir sorunla karşılaşmadım masura konusunda..

X