mini dikiş makinası alayım mı?

tesadüfen alt ipiligi aldırdım sonunda ben o mavi şeyi komple cıkardım önce ipin ucunu koydum sonra bobını koydum 1-2 diktim cıkardı.bida cıkarırmı bılmem tabi=) ama zorlanıyo sankı dkerken sizdede öyle oluomu

aynı marka ve bende BİM den aldım gecen sene cokta memnunum ve her dıkısımıde sökuk yerlerıde rahatlıkla dıkıyorum suan BİM yıne getırmıs anneme alacam bu sefer

ipin cıkması normaldır sarılışını yapamamısındır deryacık arkadasım her makına ıp cıkarır

slm.bende bahsedilen makineden aldım bim'den ama kullanamadım bi türlü..her şey yolunda gibi görünüyo ipleride takıyorum tarif edildiği gibi ama dikmiyo bi türlü boşa dönüyo makine. bide tansiyon yayı denen kısım ne oluyo acaba problem ondan kaynaklanıyo olabilir mi ki? kullanım kılavuzunda bahsetmiş biraz ama anlayamadım ben mafoldumben yardımcı olabilir misiniz acaba? :uhm:

merhaba arkadaşlar
bende mini bidikiş makinası aldım sewing marka tek ipli
tabi ben bilgim olmadğı için daha önce bunu aldım
sanırım tekipli olduğu için dikiş sonunda ipi çıkarırken dikiş sökülüyor
daha önce buraya baksaymışımkeşke scarlett de gayet uygunmuş hep çift ipli
bu sonuru nasıl çözebilirim bilen varmı tek iplileri:KK43:

scarlettin makinesini ben de aldım ama sadece deneme yaptık gayet iyi dikiyordu tıkır tıkır
dikmemesinin en büyük nedeni ayarlarının bozulmauş olabilme olasılığıdır
ama nasıl düzeltirilir konusunda hiç bir fikrim yok
şuan bakamıyorum ama
bayisi ya da tamir için yeri yok mu bunların

hanımlar bu scarlett makinayı kaç paraya aldınız ve netten alanlar hangi siteden aldılar acaba bende almayı düşünüyorum ama her eve lazımda bulamadım gittigidiyorda ve hepsi buradada yok

ben bugün gördüm gittigidiyor da var bi de artes var karar veremedim hangisini alsam

Ben dee almıştım bir zamanlar ama memnun kalmadım.Hemen bozuldu.Şimdi kocaman bir singerim var.Kötü makine beni adam gibi bir makine sahibi yaptı...

artes sipariş ettim bugün. ama bi model büyüğü galiba benim istediğim.
zikzak dikiş falan da yapıyomuş 70tl hızlıal.com dan
gelsin bakalım hayırlısıyla iyi-kötü yazarım deneyince

mini dikiş makinesi he iyiymiş :)) babanemin vardı eski singerlerden pedallı modellerden, ona motor taktırdık annem şu anda onu kullanıyo ki harika makina :))

ama normal makineler kot dikmez.. kot pantolon paçası kıvrılacağı zaman terziye götürüyoruz.. kot kumaşı zaten kalın, tek kat olsa dikiyo ama kenarların kıvrıldığını düşünün 2 yada 4 kat haline geliyo kot, bu yüzden her makine dikemiyo.. kot için özel daha kuvvetli makineler kullanıyo terzilerde..

yani o yüzden kot dikmiyo diye şikayet etmeyin küçücük makinelerden :)

bu arada annem ismek mefruşat kursuna gitmişti de ondan dolayı az buçuk bilgim oldu makineler hakkında :)))

ARTES 505'im geldi arkadaşlar. denememi de yaptım büyük bir merak ve hevesle. veee sonucu açıklıyorum. 70 TL ye sahip olabileceğiniz daha iyi bi makine yoktur bence. kullanışı gayet basit ve pratik. çok sert ve çok çok kalın olmadıktan sonra pek çok kumaşı dikebilecek güçte. sonuçta bu bir sanayi makinesi değil ağır işler yaptırmaya kalkışırsak tabiiki yapamaz boyundan büyük iş yüklememeli, ama boyuna da bakıp küçümsememeli.alt ipi aldıramamaktan şikayet etmiş yukarda bazı arkadaşlar, artes 505de böyle bi sorun yok
masurayı da drimayı da değiştirdim baştan taktım ilk seferde aldı. 8 model dikişi var düz, zigzag ve piko modellerine benzeyen birkaç dikiş modeli. kumaşın kalınlığına göre tansiyon ayarını yapabilmek için de çok kolay bir düğmesi var. özet olarak hanımlar artes 505i tavsiye ederim. evde pratik bir yardımcı olacak size eminim.

ben de evde sökükleri dikmek için bi makina baktım. Bim de homemax marka dikiş makinası 129 tl. özelliklerini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca Artes 505 özellikleri iyi gibi görünüyor. ilik açılıyomu merak ediyorum. ablam hafif kumaşlar için overlok yapanı al demişti. ama mini dikiş makinalarından hangisi overlok yapıyor bulamadım.

SERSELL dikiş makinenden memnun musun?

ben de evde sökükleri dikmek için bi makina baktım. Bim de homemax marka dikiş makinası 129 tl. özelliklerini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca Artes 505 özellikleri iyi gibi görünüyor. ilik açılıyomu merak ediyorum. ablam hafif kumaşlar için overlok yapanı al demişti. ama mini dikiş makinalarından hangisi overlok yapıyor bulamadım.

SERSELL dikiş makinenden memnun musun?

ben makinemden memnunum canım, çok kalın gabardin kumaşı hatta kotu bile dikiyor, annem eski bi kot pantolondan çanta dikti bana o makinayla bi de manto dikti valla ne versen dikiyo makinem. ama overlok ilik yapmıyo tabi, aynı zamanda overlok yapan dikiş makinesi de olmaz bildiğim kadarıyla olsa olsa sülfile yapar,

Ya nereye yassam bılemedım ama su kızcagıza yenı bana:) bır yardım edın veeee makınem ıp topluyor dıkerken arkaya bırıkıyor nedenı nee nolurrr yardım edın delırdım 2 gundur

buradaki yorumları okuyup bende scarlett dikiş makinası aldım.makina bi dikiyo bi dikmiyo ne oluyor anlamıyorum.ip gerginliğiyle oynuyorum düzeltemiyorum.Sizce sorun ne olabilir?

scarlett dikiş makinası bende aldım ilkten alt ipi çok gevşekti ben beceremdim analyan birine yaptırdım şimdi memnunum

alt ip gerginliğini ayarlayınca benimde sorunum çözüldü.sorunu olanların aklında bulunsun diye yazayım dedim

merhaba kızlar bendealdm bu scarlettden önce süper dikiodu şimdi alt ipi almıo manyakmıne alt ip gerginliğini ayarlayınca düzeldi demiş bazı arkadaşlar nerden ayarlanıo bu gerginlik yardım eder misiniz?

bencede alma benim ki 2 kere bozuldu yine sen bilirsin ama

hiç tavsiye atmem .oyuncak gibi bir şey ilk kullanımda elimizde kaldı.ne adam gibi sdervisi var,nede ilgileniyorlar.zaten bozulana kadar servis garantisinden bozulunca servis kapsamı dışında olmuş bu arıza deniyor ne alakaysa...iğnesini çıkarıp kuzenime oyuncak olarak verk o oynuyo şimdi...

kızımda vardı bu küçük makinadan
bir nevresim takımı diktik ama nasıl diktim yaniii,sempatiksalakcinni
dikiş makinası kullanmayı çok iyi bilmelk ve tecrübe ile iplik ayarını yapabilmek lazım pek tavsiye etmem
zaten uzun yıllar kullanacağınız eşyaları kaliteli ve marka almakta fayda var yer kaplamasın isterseniz zaten kutulu olanları var onlarda küçükük hemde doğru dürüst iş görür.:hulya:

X