Istanbul'da ki favori mekanlarımız..

Mikla

fashionist'anbuL.
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
636
0
Teras6

Teras6, değerli konuklarını ıstanbul'un bu iki önemli merkezi ile buluşturuyor. Teras6, Beyoğlu'nun orta yerinde, muhteşem Haliç manzarası ile ıstanbulluları ve ıstanbul'u ziyaret eden konukları ağırlamaktan onur duyuyor.

Meşrutiyet Cd. Çavuşoğlu ış Merkezi (Odakule yanı) No: 131 Kat:6 Beyoğlu - ıstanbul

res2.jpg

res11.jpg

res4e.jpg

alıntı

Son düzenleyen: Moderatör:
PONTE RESTAURANT

İstiklal Cad.Beyoğlu İş Merkezi No:187 Kat:7 Beyoğlu / İstanbul

18148150.jpg

46207566.jpg

49513885.jpg

36410804.jpg

Yasu

Yasu, manzarasına da yemeklerine de doyum olmayan seçkin bir mekân. İki kat ve bir terasa yayılmış 150 kişi kapasiteli restoran, siyah ağırlıklı modern dekorasyonuyla ilk bakışta bir Yunan tavernasından çok gece kulübünü andırıyor. Yasu'nun manzarası özellikle ikinci katında ve yazın açılacak olan terasında mükemmel; Tarihi Yarımada'dan Galata'ya pırıl pırıl İstanbul'a tepeden bakıyorsunuz.

Tel Sokak No:29 (Tömer üstü) Taksim

yasutaksim1.jpg

yasutaksim4.jpg

yasutaksim3.jpg

park fora

bir balıkçıdan daha fazlası..

Ortaköy

95570033.jpg

95570034.jpg

95570039.jpg

95570056.jpg

Şuana kadar tanıttıklarımın içinde belki de en özel olanı ve en bayılarak gittiğimiz mekan : :asigim::hooray: çok özlediiiim senağlama

5. Kat

Sarayburnu’ndan Boğaziçi Köprüsü’ne şehrin en büyüleyici manzarası...
Yaz aylarında muhteşem terasında gece-gündüz açık hava keyfi, iddialı bir restoran, haftanın yedi gecesi cıvıl cıvıl bir bar

Soğancı Sokak No: 7 Kat 5 Cihangir İstanbul

190120070524424252.jpg

190120070528139493.jpg

190120070527419471.jpg

190120070524351171.jpg

190120070617566013.jpg

Feriye

Feriye Karakolu, dönemin Osmanlı Mimarisinin ilginç örneklerinden biridir. 1995 yılında Kabataş Eğitim Vakfı tarafından restore edildikten sonra , bugün Feriye Lokantası olarak, Boğaziçi'nin bu müstesna köşesinde geçmiş ile geleceğin buluşma noktasını oluşturuyor.

Çırağan Cad. No: 40 Ortaköy

31435995.jpg

93818313.jpg

57739631.jpg

37231857.jpg

G by Karaf

Reina'nın hemen girişinde bulunan G by Karaf, arkadaşınızla iş çıkışı boğaz manzarası'na nazır seviyeli mekanlardan biri.

Muallım Nacı Cad. No:44 Ortaköy

post5411204880850rp.jpg

gbykaraf.jpg

9752.jpg

alıntı

Son düzenleyen: Moderatör:
The Moon

Adını, açılır cam kaplı duvarları ve çatısından misafirlerine sunduğu gökyüzü ve ay manzarasından alan The Moon Restaurant, birbirinden lezzetli mönülerinin yanı sıra, modern ve şık dekorasyonuyla da dikkat çekiyor. Sonbahar ve kış güneşinin en güzel zamanlarını yaşamak isteyenlerin tercihi. Misafirlerine Türk ve dünya mutfaklarından çok özel tatlar sunuyor.

Tarlabaşı Bulvarı No: 36-38 Taksim

themoon.jpg

imgprocessorashxsrcimag.jpg

327121themoonrestaurant.jpg

Lacivert

Eski Türk filmlerine ev sahipliği yapmış ikiz yalıda hizmet verir Lacivert Restaurant. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün altında, deniz kıyısındaki konumuyla İstanbul keyfini yaşamak isteyenlere Akdeniz mutfağından seçmeler sunar. Boğaz'ın muhteşem ambiansını yaşatan restoran şimdilerde yöresel yemekler de sunuyor.

Körfez Caddesi No: 57/A Anadolu Hisarı

lcvrt.jpg

imagekwg.jpg

lacivert1b.jpg

oooofff şahane görünüyor özellikle taksim ve beyoğlu tarafındakiler çok güzel
Yarım adayı yukarıdan izlemek inanılmaz güzel uyor yazın hele doyulmuyor valla

bizim her şeyimiz! nickime can veren yegane evimiz. bitlikte en güzel ve en unutulmaz anları paylaştığımız Miklamız. Hayatım iyi ki varsın,iyi ki Mikla da var! :asigim::1hug::eek:

Mikla

İstanbul sosyetesi bir süredir Mehmet Gürs'e ait Mikla'dan söz ediyor. Rezervasyonlar en az bir hafta önceden yapılıyor.

Mikla, The Marmara Pera Hotel'in teras katında. Mutfakta Türk ve İskandinav mutfağının etkileri var. Rafine yiyecek ve içecek konseptini benimseyen Mikla'da balık ve kuzu eti ağırlıkta...

The Marmara Pera, Meşrutiyet Cad. 167/185

mikla.jpg

mikla1ju4.jpg

5000000000023685.jpg

miklarestaurant.jpg

miklarestaurant3j.jpg

Leb-i Derya

İstanbul'un güzelliğine, Boğazın büyüsüne, güneşin batışına, ayın doğuşuna tanık olurken, "yeme - içme"nin keyfini tam olarak çıkarabileceğiniz bir mekandır.

Kumbaracı Yokuşu, Kumbaracı İş Hanı, No: 57/6 Tünel,Beyoğlu

lebjy0kj0.jpg

leb3wv5zh6.jpg

leb2gz8jf0tv2.jpg

leb4tb9qh5.jpg

Al Jamal

Al Jamal, İstanbul’un Orta Doğu kültüründen esinlenerek yaratılan yeni belki de bu anlamda ilk restoranı. Bedevi ve Kuzey Afrika kültürlerinden esinlenerek yola çıkılan Al Jamal, keyifli bir atmosfer ve orta doğu lezzetlerinin en iyisini arayanların ortak noktası.

Taşkışla Cad. Maçka Demokrasi Parkı Karşısı No:13

aljamalyeni3oz5.jpg

1105u.jpg

aljamalgenel.jpg

aljamalyeni1ya6.jpg

şimdilik paylaşacaklarım ve tavsiye edeceklerim bu kadar. kaliteli ve inanılmaz şık mekanlar. fiyatlar elbette ki ucuz değil ama özel akşamlarda ya da ayda bir kere mutlaka gidilesi mekanlardır. (;

Lacivert

Eski Türk filmlerine ev sahipliği yapmış ikiz yalıda hizmet verir Lacivert Restaurant. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün altında, deniz kıyısındaki konumuyla İstanbul keyfini yaşamak isteyenlere Akdeniz mutfağından seçmeler sunar. Boğaz'ın muhteşem ambiansını yaşatan restoran şimdilerde yöresel yemekler de sunuyor.

Körfez Caddesi No: 57/A Anadolu Hisarı

lacivert'in brunch ları meşhurdur..kaçırmayın derim..:eek:

Harika Yerler Canım.Al Jamal a bizzat gittinmi?

Hayır canım çok istedim ama kısmet olmadı henüz, çok özel ve muhteşem bir mekan. Giden arkadaşlarım var ve büyüleyici olduğunu söylüyorlar. Fiyatlar tuzlu olduğu için her daim uğranılacak bir yer değil diğer eklediklerim gibi maalesef =S

al jamal de 175 tl civarında fix menü fasıl..açıkçası ben pek beğenmedim..yani değişik bir mekan ama çok da beklenti içinde olmaya gerek yok...kız kıza eğlenilecek bi yer ama...

miklacım valla süpersin, çok çok teşekkür ederiz paylaşım için :)))
böyle mekanları ben pek bilmiyodum sayende öğrendim :)) ya bi soru sorabilirmiyim?
buralarda 2 kişi içkisiz yemek yesen aşağı-yukarı nekadar tutar, yani ona göre gidelim, gidipte şoka uğramayalım :))

yemeksepeti.com adlı sitede elit diye bir bölüm var bir çoğunun menüsü mevcut orada unnickliyim.

X