İğneli Epilasyon İğneli epilasyon lekeleri

Merhabalar.
Sitenize yeni üye oldum. llk olarak da epilasyon konusundaki sohbetiniz dikkatimi çekti. Ben de sizinle yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Lütfen okuyun.. Öncelikle söyleyeceğim iğneli epilasyon; yapan kişi profesyonelse hiç iz bırakmaz. eğer iz bırakmaya başladıysa oraya bir daha uğramamanızı tavsiye ederim.

Ben 10 sene önce Ankara'da adını şu anda tam hatırlayamıyorum ama Kızılay da Özmen Hanım isimli bir epilasyoncuya gittm. Orada 3 bayan (birisi çok genç ve acemiydi) epilasyon yapıyorlardı ve müşterisi çok fazlaydı. İlk 3 seansta bir yan etki görmedim. Sadece çok acıyordu . Sonradan gelenlerin özellikle yüzlerinde izler farkettim ve Özmen Hanımdan bende de iz kalmaması için dikkat etmesini rica ettim. ve o gün sanırım bana çok sinirlendi. Resmen dudak üstümde ve çenemde derin izler yaptı. ve çok büyük kabuklar oluştu. Kendsi bunların geçecğini söylediği için ben de inandım ve üniversiteye İstanbul'a gittim. Fakat kabuklar dökülmesine rağmen izler hiç geçmedi.aradan 10 sene geçmesine rağmen izler hala duruyor.

Daha sonra İstanbul'da çok araştırdım ve harika bir epilasyoncu buldum. Seansa girdiğimizde yüzümü büyüteçle inceledi ve bana ilk söylediği şey, sizin cildinizi yakmışlar oldu.. Meğer iğneyi kıl köküne sokup ondan sonra elektirği açıp , iğneyi çıkatmadan önce kapatmak gerekiyormuş. Ankaradaki bayan , müşterileri hızlı bir şekilde göndermek için sanırım bu kurallara dikkat etmeden hepimizin cildinde izler bıraktı. Ayrıca yüzümde kullandığı iğneyi gösteriğimde İstanbuldaki epilasyoncum şok oldu.. Meğer Ankarada Özmen Hanımın yüzüme kullandığı iğneler ; uzun zamandır kullanılmayan, eskiden de sadece kol ve bacak tüyleri için kullanılan en kalın iğnelermiş. Ne diyeyim bilemiyorum, Allahından bulsun ..

Neyse ki İstanbuldaki epilasyoncum harika birisi çıktı. Hiç bir iz ve yanık , kabuk oluşturmadı. Ama diğer izler hala duruyor ve naıl gidereceğimi de bilmiyorum.
Benim tavsiyem çok araştırmadan kimseye cildinizi veya sağlığınızı emanet etmeyin
istanbulda nerde yaptırdınız acaba yardımcı olabilir misiniz sağolun..

Sizinle aynı sıkıntıyı bende yaşadım pekçok krem kullandım fakat hiç birisi geçirmedi son çare olarak ıDEAL MARKA KREMıN ıÇıNE ARAB KIZI KREMı VE DE BıRAZ TROSYD MARKA MANTAR KREMı KARIŞTIRIB YÜZÜME UYGULAMAYA BAŞLADIM VE CıLDıMDEKı O YANIK ıZLERıNıN BAYASI GEÇTı SıZE TAVSıYE EDERıM Bı KAÇ YERDE DAHA ıZLER VAR FAKAT BELKı ZAMAN ıÇERıSıNDE ONLARDA GEÇER

Son düzenleme:
iğneli epilasyon yaptırıldığı gün kabarıklılık kızarma ve minik kabuklar normalmi kaç güne geçer arkadaşlar...

Normal. Kollar 2-3 haftayı buluyor ama diğer bölgelerde bi kaç gün içinde geçer benim bildiğim kadarıyla

Hayır küçük kabuklanmaların olması normal diye biliyorum. Kızarıklıklar belli belirsiz kabuklara dönüşüyor, yüz bölgesinde de 3 gün içinde filan kabuklar kalmıyor. Ben 2 epilasyoncu değiştirdim deneyimim bu yönde, başkaları da deneyimlerini paylaşsın tabi bu konuda...

benim yaklaşık 2 hafta boyunca şiş kaldı yüzüm, çene altı ve yanaklara yaptırmıştım çok feci
ve izlerin geçmeside 6 7 ayı buldu
çok kötü günlerdi çokk

Öyle aylar süren izler ya da uzun süreli şişlikler normal değil tabi ki ama bir kaç gün kızarıklar ve kabuklanma herkes de görülüyor; yanma anlamına gelmiyor yani. Tabi uzman ve profesyonel birine denk gelmek çok önemli,iyice araştırmak referanslı kişilere gitmek lazım.

canım hiçç moralini bozma daha çok yeni bişey söyleyim yüzz en dayanıklı ve iğneli epilasyon izlerini çok rahat atlatabileceğin bir bölgedir...ben heryerime yaptırdım hiçbirşey kalmıyor merak etme için tamamiyle rahat olsun...
15 gün taşırsın ama yüze çalışacaksan ara ara bölgelere yaptır fondotende kullanırsan bişey olmuyor sevgiler...geçmiş olsun ama sakın oynama kullanacağın merhem
bepantane fakat ben SİLVERDİN kullandım..çok daha iyi (ilacıda aldım yanıma :)) 4.32 tl ye almışım...tekrar sevgiler..BAYRAMINIZIDA KUTLUYORUM

Piyano sen ne zaman yaptirdin ve toplam ne kadar sürdü tamamen bitip bi daha hic cikmamasi? Bi de acisini tarif edermisin lütfen? Nasil dayandin cok kötü diyolar.

ben esmerim ama bütün tüylerim sarı olduğu için lazer görmüyor ondan dolayı tek çare iğneliydi..
bacaklar komple
karın göbek
k.altı
bikini bölgesi
bıyık ve yanaklardaki sarı tüyler...
kollar komple yaptırdım...
ben 1996 senesinde yaptırmıştım..o zaman tek seasta bu saydığım yerlerin %70'i bitti sonra kalanlarını yavaş yavaş zamanla hallettim...yani eğer tüylerinizde uysalsa gerçekten 2 seastan sonra bile bittiği oluyor...acısına gelince sarı olmasına rağmen yaparız biter denilen lazer merkezlerine gittim bitmediği gibi çoook canım yandı iğneliden daha beter lazer....bana verdikleri havluyu yiyordum acıdan... iğneli epilasyanda iğne girerken anlamıyorsunuz verilen elektrik oranına göre acısı az yada çok oluyor..dayandım çünkü her ay almaktansa çekerim bunun acısını dedim sonuçta lazer daha beter..çıkar yolda yok .....az da olsa tüyler sonuçta almak gerekmiyormu her ay gerekiyor...ama iğnelinin bir özelliği var yaparken işlem gören yer uyuşuyor..bundan dolayıda bir başlayınca gerisi geliyor..dışarı çıktığınızda acısını unutuyor ve bir daha ne zaman geleceğinizin hesabını yapıyorsunuz...

arkadaşlar benim çevremde iğneliye gitmesini öneripte sırf her konuda bana güven duyan arkadaşlarım gittiler ve ben bile şok geçirdim cuma günü gördüm arkadaşımdan 2 sini k.altında yemin ederim 10 tane bile kalmamış ve çok yoğundu k.altı bana piyano k.altıma baksana dediğinde hiç öyle bir sonuç beklemiyordum süper bir gelişme...arkadaşlar şunu diyim herşeyi denemiş biri olarak lazer iş değil sonuç almak ve paralarınızı dökmek istemiyor ve 2 seasta bile tüylerinizin ömür boyu çıkmadan bitmesini istiyorsanız ıĞNELııııı EPıLASYONDAN BAŞKA ÇIKAR YOL YOK

Cevabin icin cok tesekkür ederim canim. Bende lazer denedim ve daha beter oldu tüyler maalesef. Simdi igneliyi yaptirmayi düsünüyorum ve mecburum hatta baska türlü kurtulacagim yok cünkü. Yanlis anlamazsan bikini bölge derken vajinanin tamaminimi kastediyosun (yani önü üstü falan) yoksa neresi tam olarak?

canım rica ederim cevaplarım tabiyki;
birincisi, bikini bölgesini herkes almıyor komple yani... kastetiğim yer vajinanın tamamı ama bazı yerlere ilk gidipde bikini bölgem dersen sağını solunu ve üstünü alırlar yine de kalır..benim gittiğim yer ben açamazken "aç diyorum lennnn" diyecek kadar beni sevdikleri için öncesinde çekinsemde heryerini aldılar iç dış, sağ sol alt üst......ama önce hani bir iki yerini yaptırıp seni severlerse ki severler bu müşteri devamlı müşteri derler tamamını yaparlar...ama sadece üstü ve yanlarınıda yaptırsan acayip rahatlarsın...
ikinci sorun canım, küçük küçük delikler kalıyormu ? kalır ama nasıl?
oynarsan ,yarayı kopartmaya çalışırsan yada bazıları bacaklarını haldur huldur bir yere sürtüyor yaranın iyileşmeden kopmasına neden oluyor fakat o izler sonradan geçiyor...benimde başıma geldi fakat geçiyor...resimlerim var sitede bakabilirsin canım içini rahatlatmak istersen...ama iyi yapılan bir yerde asla iz kalmaz...
yaraları en az 1 ay taşıyacaksın bu ne demek ? yara düştüğünde kıl çıkarsa o kıl azimle çıkıyordur..çünkü örneğin bacaklarımızı aldığımızda hepsi 1 ayda tekrar çıkar..iğneli yaptırdığında zaten yarayı 1 aydan fazla bile oluyor taşıyorsun yara düştüğünde altında kıl yoksa ömür boyu kurtuldun demektir...çok nadir çıkan çıkar nadir dememin nedenide eğer kıl dinlenme dönemine geçtiyse sonradan çıkabilir.onlarda ikinci üçüncü seasta nakaft olurlar...Ama ben buradan resmen herkese yalvarıyorum yaaaa lazerrrrr işe yaramaz...kızlar hakikaten beni dinleyin benim bir iğneli epil.merkezim yok müşteri kazandıracağım yerde yok ama dinleyin... benim gibi gidip milyar döküp birde acı çekmeyin acı çekecekseniz adam gibi bir sonuç almak için iğneliye gidin...
çok üzüldüm zipzipciğim ama merak etme iğneli o tüylerinin hakkından gelir canım... benim bir arakdaşım var yüzyüze görüştüğüm yalvardım lazere gitme diye ..sen git lazer yaptır..birde bunun peşini bırakmadılarmı gitmek zorunda kaldı yavrum..ne mi oldu? ince tüyleri kalınlaştı ve lazerden yüzü delik deşik oldu şimdi bir hastanede tedavi görüyor önce delikler tedavi edilcek ..sonra iğneli yaptırcak ...mecbur yaptırmak zorunda ince tüyleride kalınlaştı çünkü...
diğer bir arkadaşımda 7 seas birde hastanede lazer yaptırdı k.altına en sonunda piyano haklıymışsın sen diyip bıraktı...emin ol zipzipciğim benim arkadaşım kadar büyük bir sorunun yoktur..gitti bebek gibi yüzü..ama iyileşecek inşallahda ne gereği vardı cilt tedavisi haline gelecek hale gelmek için...

Gercekten cok tesekkür ederim verdigin degerli ve faydali bilgiler icin. Benimde ince tüylerim kalinlasti maalesef. Resmen tüm hayatimi etkiler hale geldi bu durum. Okulum bile aksiyo bu yüzden düsün. mafoldumben Oysa öyle cok kötü bi durumda degildi tüylerim lazer yaptirmadan önce, yani rahatsiz oluyordum evet ama benden baska kimse göremiyodu tüyleri cünkü cok asiri fazla degillerdi bide kalin degillerdi. Neyse Rabbim kurtarsin insallah beni ve benim gibi olan herkesi en yakin amanda. :Saruboceq:

Resimlerine baktim bu arada tam anlamiyla harika görünüyosun masallah. opuyorumnanaktan Kocan cok sansli.

merhabalar, ben de iğneli epilasyon yaptırmayı düşünüyorum ve leke olayından çok korkuyorum. sorduğum kişiler leke konusunda hep kalabilir şeklinde cevaplar veriyorlar ilk kez Piyano senin bu kdr kararlı bi şekilde leke oluşmadığı yönünde bi deneyimi okudum.

ankara'da nerede yaptırdın acaba sanırım reklam olmasın diye kimse mekan yazmıyor ama özelden mesaj atabilirsen gerçekten çok sevinirim.

bir de bende batıklar çok var bacağımda resmen kahvrengi noktalar halinde deri altında kıllar çıkarmak için sivilce gibi sıkıyorum bazıları çok derinde oldukları için çıkmıyorlar bazıları da çıkıyorlar yaralı gibi görünüo bazı kıl köklerim iğneli epilasyon yaptırınca da bu sorunlar olur mu?

şimdiden teşekkürler...

canım rica ederim cevaplarım tabiyki;
birincisi, bikini bölgesini herkes almıyor komple yani... kastetiğim yer vajinanın tamamı ama bazı yerlere ilk gidipde bikini bölgem dersen sağını solunu ve üstünü alırlar yine de kalır..benim gittiğim yer ben açamazken "aç diyorum lennnn" diyecek kadar beni sevdikleri için öncesinde çekinsemde heryerini aldılar iç dış, sağ sol alt üst......ama önce hani bir iki yerini yaptırıp seni severlerse ki severler bu müşteri devamlı müşteri derler tamamını yaparlar...ama sadece üstü ve yanlarınıda yaptırsan acayip rahatlarsın...
ikinci sorun canım, küçük küçük delikler kalıyormu ? kalır ama nasıl?
oynarsan ,yarayı kopartmaya çalışırsan yada bazıları bacaklarını haldur huldur bir yere sürtüyor yaranın iyileşmeden kopmasına neden oluyor fakat o izler sonradan geçiyor...benimde başıma geldi fakat geçiyor...resimlerim var sitede bakabilirsin canım içini rahatlatmak istersen...ama iyi yapılan bir yerde asla iz kalmaz...
yaraları en az 1 ay taşıyacaksın bu ne demek ? yara düştüğünde kıl çıkarsa o kıl azimle çıkıyordur..çünkü örneğin bacaklarımızı aldığımızda hepsi 1 ayda tekrar çıkar..iğneli yaptırdığında zaten yarayı 1 aydan fazla bile oluyor taşıyorsun yara düştüğünde altında kıl yoksa ömür boyu kurtuldun demektir...çok nadir çıkan çıkar nadir dememin nedenide eğer kıl dinlenme dönemine geçtiyse sonradan çıkabilir.onlarda ikinci üçüncü seasta nakaft olurlar...Ama ben buradan resmen herkese yalvarıyorum yaaaa lazerrrrr işe yaramaz...kızlar hakikaten beni dinleyin benim bir iğneli epil.merkezim yok müşteri kazandıracağım yerde yok ama dinleyin... benim gibi gidip milyar döküp birde acı çekmeyin acı çekecekseniz adam gibi bir sonuç almak için iğneliye gidin...
çok üzüldüm zipzipciğim ama merak etme iğneli o tüylerinin hakkından gelir canım... benim bir arakdaşım var yüzyüze görüştüğüm yalvardım lazere gitme diye ..sen git lazer yaptır..birde bunun peşini bırakmadılarmı gitmek zorunda kaldı yavrum..ne mi oldu? ince tüyleri kalınlaştı ve lazerden yüzü delik deşik oldu şimdi bir hastanede tedavi görüyor önce delikler tedavi edilcek ..sonra iğneli yaptırcak ...mecbur yaptırmak zorunda ince tüyleride kalınlaştı çünkü...
diğer bir arkadaşımda 7 seas birde hastanede lazer yaptırdı k.altına en sonunda piyano haklıymışsın sen diyip bıraktı...emin ol zipzipciğim benim arkadaşım kadar büyük bir sorunun yoktur..gitti bebek gibi yüzü..ama iyileşecek inşallahda ne gereği vardı cilt tedavisi haline gelecek hale gelmek için...

ıstanbulda bana ız bırakmadan ıŞını yapabılen bır merkez varsa lÜtfen Özelden msj atsın ne olur ıĞnelı epılasyon yada lazer ıÇın

nilly78 kullanıcısından alıntı
merhaba arkadaşlar,bi süredir forumu takip edemedim,malum tatil halleri...en son sanırım 3 hafta kadar önce epilasyon seansıma gitmiştim ve şu 3 haftayı inanılmaz rahat geçirdim,tüy yok olanlar zaten sarı, güneşlendim denize havuza girdim ve bugün yine delura'daydım ve artık incecik hale gelmiş tüylerin tamamını temizlemek ancak 50 dakika sürdü toplamasıyla beraber,akımı da tek veriyoruz artık ve doğru dürüst kızarıklık kabarıklık dahi olmadı sanırım en fazla 1 ya da 2 seans daha sürer tamamen bitmesi,ve halen söylüyorum,iz yok-leke yok.bazı arkadaşlar bana sürekli makinenin ismine dair mesaj atıyorlar, ben hiçbir epilasyoncuda kötü bir makine olduğunu sanmıyorum çünkü epilasyon makinelerinin aşağı yukarı özellikleri aynı baktığım kadarıyla ve hepsi de oldukça pahalı...kimsenin o meblağlara kötü bir makine alacağını düşünmüyorum...sanırım makine değil,işi uzmanın yapması ve makineyi doğru kullanması,işi uzatıp daha ne kadar çok para alabilirimden çok nasıl çabuk bitirip bu referansla ne kadar daha müşteri kazanırım düşüncesi önemli...tüylerimizden kurtulucaz diye yara bere dolu lekeli ciltlere sahip olmayalım...ben ilk kez bu tatilimde kıl-tüy düşünmedim biliyordum ki çıkanlar da zaten görünmüyor...devam ettikçe sizlerle paylaşıma devam edicem vakit buldukça tabi... nilly78 biliyor ona sormanız lazım bende arıyorum bulursam nilly78 in yaptırdığı yeri gidicem oraya siz ulaşırsanız bana da mesaj atın lütfen teşekkürler

X