Boşanmak mı? Ne yapmalıyım..

Hala onun gibi biriyle yaşayarak sabrını mı sınıyorsun canım!!!!

canım, başına gelmeyen bilemez ama benim nacizane düşüncelerim şunlardır...

Anladığım kadarıyla eşinle karşılıklı konuşmayı çok denemişsin, bir de kayınvalidenle konuşmayı dene ama tatlı bir dille. Diyeceksin ki tatlı dili hak ediyorlar mı ki! Ama unutma tatlı dil yılanı deliğinden bile çıkarırmış. Onunla uzlaşmaya, sorunlarını paylaşmaya çalış. Kayın validen gibi değilde arkadaşınmış gibi al karşına konuş. Yeri geldiğinde anne sen de hakılısın ama birde benim açımdan bak felan de. Bu sefer de olmuyor anlamıyorsa karar sana kalmıştır canım.

Ayrıca eşinle de defalarca konuş ama dediğim gibi hep tatlı bir dille olsun bu konuşmaların ve baktın seni dinlemiyorsa söylediklerin işine gelmiyorsa ona ciddi bir şekilde sor ayrılırsak mutlu olucakmısın? Ben bu evde olmayınca yanında durmayınca, benden günlerce aylarca hatta yıllarca bi haber kalınca mutlu olucakmısın? Diye sor ve bunun cevabını hemen isteme lütfen 3 gün sonra bana cevabını ver de. Cevabına göre de kendini yönlendir hayatım. Henüz çok gençsin. Ve ben çevremde gördüklerimden yola çıkarak eminimki eşinin böyle olmasının sebebi; ailesi. Kışkırtmaları ve belki saçma gelecek ama belki de büyü( allah korusun) bizden uzak dursun ama yapan kişiler hala var canım maalesef ki allah ıslah etsin.

Ayrıca sana tavsiyem, eşin derhal bir işe girsin o girmiyorsa diretiyorsa sen çık işten ama çıkardılar kriz felan de kendin çıktığını söyleme bakalım boğazından bşey geçmeyince ne yapabilecek. Eşin sorumluluk sahibi olmadıkça evli olduğunu issetmeyecektir bunu unutma ve sen şuan da çaışarak ona bu rahatlığı veriyorsun canım.

Allah hepimizin sonunu hayır etsin inşallah.

eşim ile de kayınvalidem ile de defalarca konuştum. şimdi bana geveze herşeyden şakyet eden kadın etiketini koydular. Kayınvalidem ve eşim ile en son ki nouşmam çok dolduğum için biraz kabaca oldu ama o kadar kötü şeyler yaşadım ki az bile konuşmuştum tutmuştum çoğu yerde kendimi. O konuşmadan sonra her şey daha da kötü durumda. Adım terbiyesize çıktı. Ağzım ile kuş tutsam artık yaranamam.
Zaten evde abuk subuk şeyler buldum bu büyü gibi biş iş var bunda. çünkü en başta eşim böyle değildi hep karım derdi. Adam bir anda anneci oldu çıktı. Ki biz iyi olduğumuz zamanlar hep kaynana huzursuzluk çıkarırdı çifte standart yapıyorsun derdi hep eşime. Eşimin beni defalarca koruması çok zoruna gidiyordu biliyorum. Ama adam değişti bir anda ben ne zaman o konuşmayı yaptım eşim tersi bir adam oldu çıktı.

bence eşinizin ciddi derecede psikolojik problemleri var...

bir..o aslında bir erkek gibi yetiştirilmemiş...yani görüntü erkek ama sahip olduğu ruh bence bayan..hep annesiyle yaşamış..annesinin doğruları,onun da doğrusu olmuş..teyzeleri gelince onlara sarılmalar,kucaklarında yatmalar..hele hele geceleri anesiyle yatması..neymiş hep karısıylamı yatacakmış,o yatağa esirmiymiş..yani tüm bunlar bi anomaliliğin belirtileri..

iki...bir işe girmemesi.aslında en basit işte kendisinin bile dikiş tutturamayacağının kendiside farkında...kendine hiçmi hiç güveni yok..ya bi işe girerde orda yetersiz olursa yada amiriyle takışırsa anesi yanında olmadığı için onu kim pışpışlayacak..neymiş..ancak büyük şirketlerde çalışabilirmiş..yesinlerrrrrrr...

üç..ve en önemli belirti..(bence tabii) cinselik yok..çünkü bi erkeğin cinselikte nasıl hareket edeceğini çok iyi bilmiyor..içindeki bayan ruhuyla onun üzerine düşülsün,o naz yapsın,cilvelensin istiyor...

yani arkadaşım..olayın artılarını ve eksilerini değerlendirmek sana düşer..ki ilk sayfada okuduğum yazında artı hiç bişey yoktu eşin hakkında..kendin için en doğrusunu sen bilirsin..bize ancak hissettiklerimizi yazmak söylemek düşer...bol sabır diliyorum arkadaşım..

Başlarda böyle değilse kesin kayınvalidenin doldurması ya da yaptığı bir şeyler vardır canım.
Eğer gerçekten seviyorsan ve boşanmak istemiyorsan sabır gösterip eşinin eski hale dönmesi için uğraş( bolca dua et,Kur'an oku)

yok ben dayanamıyorum diyorsan karar senin.

Bana sana ayrıl ya da ayrılma demek düşmez, çünkü her ikiside çok zor bir karar. İyi düşün canım.

eşin senin yiğenlerini ve kardeşini mi dövüyor??? !!!! :1shok::1shok::1shok::1shok: Yalnış mı duyuyorum?...:eek:klava: Nasıl izin veriyor yiğenlerinin anne babası buna? :kızgın::kızgın:sen nasıl izin veriyorsun?? Nasıl adam bu...ali kıran baş kesen mi? Hem çalışmıcak, karısı para getiricek..hem zerre kadar karına ihtimam yok..oh ne ala ya...

evet dövüyor ve teyzemler evime gelmiyorlar bu hareketlerinden dolayı sevmiyorlar eşimi. Defalarca kavge ettim kızdım annem dedi tatlılıkla yine yapıyor bunu. Ama bunu işte etrbiyesizlik yaptı yiğenin bana şunu dedi bunu dedi diyor. çocuklarla çocuk gibi laf yarışı dövüşme görseniz dersiniz 10 yaşında 31 falan değil öyle döverken onları. Ha bu güne kadar damarına çok bastım bana hiç el kaldırmadı hakkını yiyemem çok konuştum sabahlara kadar konuştum kavga ettim. Hiç öyle bir vaka yaşamadık. Ama adamın huyu böyle kendi ailesindeki çocuklara da öyle döver hep kızları sever erkek çocukları hep döver herkes kim olursa olsun. Sen gelsen eve bebeğinle onu da döver el altından.

• Beğen
Reactions: sub
canım yazdıklarını okuyunca çok şaşırdım çünkü benim yaşadıklarımın hemen hemen aynısı anlattıkların,tek fark ben 30 yaşımdayım,küçük bebeğim var ve şu anda boşanmak üzereyiz,sakın düzelir diye bekleme,ben beş yılda düzelir mi diye diye ruh sağlığımdan oldum,kendime olan güvenimi kaybettim,hamileliğimde eşim ve ailesinin yaşattkları sayesinde bebeğim sorunlu doğdu,herşey hergün daha kötüye gitti,konuşmak filan da işe yaramıyor yine sen suçlu çıkıyorsun çünkü . çok seviyorsan biraz daha uğraş derim ama sakın sakın sakın çocuk yapma,

a aaa varmıymış benim eşimden bir tane daha şaşırdım. Garip insanlar herşeyleriyle çok değişikler arkadaşlarımın içine çıkarmaya utanıyorum ha bi şey diyecek bi şey yapacak diye. Ama kendisine sorsan herkes yanlış kendi doğru kimse umurunda değil ne demişler ne düşünmüşler. Düzelmeyeceği aşikar da ben utanıyorum hemde çok. O kadar dediler dinlemedim şimdi tıpış tıpış döneceğim ne diyeceğim biz sana demiştik dediklerinde.

yanılmıyorsam geçen haftada aynı konuyu açmıştın ordan devam etseydin daha kolay olurdu
8ay gibi bir süre verdim demiştin eşime ve evliliğime
bir hafta içinde neler değiştide şimdi boşanmaktan bahsediyorsun

bence eşinizin ciddi derecede psikolojik problemleri var...

Bir..o aslında bir erkek gibi yetiştirilmemiş...yani görüntü erkek ama sahip olduğu ruh bence bayan..hep annesiyle yaşamış..annesinin doğruları,onun da doğrusu olmuş..teyzeleri gelince onlara sarılmalar,kucaklarında yatmalar..hele hele geceleri anesiyle yatması..neymiş hep karısıylamı yatacakmış,o yatağa esirmiymiş..yani tüm bunlar bi anomaliliğin belirtileri..

Iki...bir işe girmemesi.aslında en basit işte kendisinin bile dikiş tutturamayacağının kendiside farkında...kendine hiçmi hiç güveni yok..ya bi işe girerde orda yetersiz olursa yada amiriyle takışırsa anesi yanında olmadığı için onu kim pışpışlayacak..neymiş..ancak büyük şirketlerde çalışabilirmiş..yesinlerrrrrrr...

üç..ve en önemli belirti..(bence tabii) cinselik yok..çünkü bi erkeğin cinselikte nasıl hareket edeceğini çok iyi bilmiyor..içindeki bayan ruhuyla onun üzerine düşülsün,o naz yapsın,cilvelensin istiyor...

Yani arkadaşım..olayın artılarını ve eksilerini değerlendirmek sana düşer..ki ilk sayfada okuduğum yazında artı hiç bişey yoktu eşin hakkında..kendin için en doğrusunu sen bilirsin..bize ancak hissettiklerimizi yazmak söylemek düşer...bol sabır diliyorum arkadaşım..

güzel denebilecek bir şirkette işe girmişti iyi bir maaşla ama 1,5 ay sonra çıkartıldı ki o zaman hayatının en moralli olduğu zamanlardı. Zaten etrafımdaki bir sürü insan benim eşimin kadın gibi erkeklerden birisi olduğunu söylüyor. Aynen dediğin gibi hep onu ben nazlayayım ben eğlendireyim ben seveyim istiyor. Sahiplenme karuma erkeklik hiç yok. Ya resimlerimize bakıyorum da hani erkek tarafının resimlerinde gelinler hep surat asar ya ben her resimde güler yüzlüyüm o bizim aile resimlerinde aynı bir kadın gibi asmış suratını. Yani ne oluyor ki bir erkek bunu neden yapar. Kadınlar ile çok beraber bütün etrafı kadın erkeklerle anlaşamıyor hiç. Erkek dedin mi hemen küfür eder. Yani kendi babasıyla da görüşmüyor ve benim bir babam olması babamın varlığı bile onu sinirlendiriyor.

yanılmıyorsam geçen haftada aynı konuyu açmıştın ordan devam etseydin daha kolay olurdu
8ay gibi bir süre verdim demiştin eşime ve evliliğime
bir hafta içinde neler değiştide şimdi boşanmaktan bahsediyorsun

1-hastalandım kapımı dahi açmadı eskiden hemen ilaç milaç bişiler yapardı ilgilenmedi dahi.
2-annesinin odasında yattı.
3-bundan sonra aileme hiç gelemeyceğini söyledi.
4-seri bir şekilde bana hiç suçum yokken küfür etti.
5-bundan sonra sana hiç bir şey vermeyeceğim ilgilenmeyeceğim dedi ve aynen öyle davranıyor.
Ve bütün bunları ben düzeltmeye çalışırken alttan almaya çalışırken bunu da görüyorken yaptı.

Canim hayata bir kez geliyorsun,bunu unutma :kahve:
Her kim olursa olsun,harcatma kendini..
Hazir cocugun da yok, yasin da genc,istesen kendi ayaklarinin üstünde pekala durursun..
Eee ailece böyle bir adami cekmek icin ne gibi bi bahaneniz var??

Bana güvendiğini sevdiğini sööylüyor bazen ama hiç inanmıyorum sevdiği neyse de bana hiç güvenmedi biliyorum. Devamlı sen giderken ben dönüyordum yaşın kaç ki falan diyor ama bir sürü insan ondan daha olgun olduğumu söylüyor. 31 sene yaşamış ama her ortamda özellikle ailemin yanında beni kaç defa rezil etti. Konuşması oturması hep umursamaz saygısızca. Annemlere giderdik hiç konuşmazdı kim olursa olsun devamlı pc başında oyun oynardı. 10-11 yaşlarında yiğenlerim var devamlı onları dövüyor hemde ciddi ciddi dövmek yani.bir kereyiğenimin yüzünü kanattı. Bir kere erkek kardeşimin boğazını sıkmaktan kıpkırmızı yaptı. Bir kere kardeşime vurmak için annemin elini morarttı. Annem ve babam yine benim hatrıma bizden ayırmadılart oğlum oğlum diye. Eğer onun ailesine ben onun yaptığının birisini yapaydım çokktannn kovmuştular beni evden.

bunlari gordugun halde,sen bu kisiyle nasi ve neden evlendin sanada sasiyorum yani,,,resmen hasta adam,bigun senide obur tarafa gonderir bu kisi,biran once kurtul ,,

senin yerinde olsam yapacağım ilk şey eşimle bu durumu konuşmak olurdu.ilk olarak ondan bir işe girmesin isterdim.ilk olarak bunu yapmak zorunda.ve isteklerimden bahsederdim.bana sahp çıkmasını,benim de eşimle gezmeye eğlenmeye hakkım olduğunu ve bana karşı ilgili olmasını istediğimi anlatırdım.yok hayır ben çalışamam ben yapamam diyorsa kendi bilir.elinde mesleğin var ve ailen de sana destek oluyor.şu anda seviyorum desen bile zaman geçtikçe onun bu davranışları seni ondan uzaklaştırıp soğutacaktır.bence eşin konuştuğun halde hala aynı davranmaya devam ediyorsa ayrılmalısın.

Kayınvalidemin emekli maaşı var ve benim maaşım ile geçiniyoruz. Paramı eve vermeme rağmen yarın eminim ondan bile şikayet edecek bişey bulurlar. Devamlı bana eşim çekmeceye bırak hepsini falan diyordu. Hiç bir zaman ciddi konuşmadı ki lakayt lakayt konuşup sadece bağırıp kızmayı küfretmeyi biliyor. Anlamıyorum ki ne demek istiyor. Yalan mı gerçek mi. Kendisi şu anda ssk lı olarak göründüğü bir yer var ama para alamıyor ve işe de gitmiyor. Arkadaşının yanı ben olsam o arakdaşının yerinde çoktan ssk sını da bitirdim. O da ayrı konu. Işe gitmiyor annesiyle akşama kadar evde otturuyor. Fakat bir güzel huyu var parasını aldığı gibi eve bırakır eve de annesi baktığı için alışveişe şuna buna annesine veriri yani.

canım burda parasını sana değil anasına bırakıyorrrrr

Bana güvendiğini sevdiğini sööylüyor bazen ama hiç inanmıyorum sevdiği neyse de bana hiç güvenmedi biliyorum. Devamlı sen giderken ben dönüyordum yaşın kaç ki falan diyor ama bir sürü insan ondan daha olgun olduğumu söylüyor. 31 sene yaşamış ama her ortamda özellikle ailemin yanında beni kaç defa rezil etti. Konuşması oturması hep umursamaz saygısızca. Annemlere giderdik hiç konuşmazdı kim olursa olsun devamlı pc başında oyun oynardı. 10-11 yaşlarında yiğenlerim var devamlı onları dövüyor hemde ciddi ciddi dövmek yani.bir kereyiğenimin yüzünü kanattı. Bir kere erkek kardeşimin boğazını sıkmaktan kıpkırmızı yaptı. Bir kere kardeşime vurmak için annemin elini morarttı. Annem ve babam yine benim hatrıma bizden ayırmadılart oğlum oğlum diye. Eğer onun ailesine ben onun yaptığının birisini yapaydım çokktannn kovmuştular beni evden.

evet dövüyor ve teyzemler evime gelmiyorlar bu hareketlerinden dolayı sevmiyorlar eşimi. Defalarca kavge ettim kızdım annem dedi tatlılıkla yine yapıyor bunu. Ama bunu işte etrbiyesizlik yaptı yiğenin bana şunu dedi bunu dedi diyor. çocuklarla çocuk gibi laf yarışı dövüşme görseniz dersiniz 10 yaşında 31 falan değil öyle döverken onları. Ha bu güne kadar damarına çok bastım bana hiç el kaldırmadı hakkını yiyemem çok konuştum sabahlara kadar konuştum kavga ettim. Hiç öyle bir vaka yaşamadık. Ama adamın huyu böyle kendi ailesindeki çocuklara da öyle döver hep kızları sever erkek çocukları hep döver herkes kim olursa olsun. Sen gelsen eve bebeğinle onu da döver el altından.

bebeğim sen aklını peynir ekmekle mi yedin allah aşkınna
1. kocanın senden tahsili az diye seni kaldıramıyorrrr aşşağılıyor seniii...
2. kocan isterse üniversite mezunu olsun beyin yaşı ortaokul bile değil haberin olsunnn

canım böyle bi evlilk mi olur yaa bu ne demek şimdi allah aşkına yaşın genç kendini heba etme böyle saçmalıkla dolu bi ilişki için bebeğimmmm kendine de değer ver azıcıkkk

1-hastalandım kapımı dahi açmadı eskiden hemen ilaç milaç bişiler yapardı ilgilenmedi dahi.
2-annesinin odasında yattı.
3-bundan sonra aileme hiç gelemeyceğini söyledi.
4-seri bir şekilde bana hiç suçum yokken küfür etti.
5-bundan sonra sana hiç bir şey vermeyeceğim ilgilenmeyeceğim dedi ve aynen öyle davranıyor.
Ve bütün bunları ben düzeltmeye çalışırken alttan almaya çalışırken bunu da görüyorken yaptı.

bunlar sadece son bikaç günde olan olaylar
daha önceleride var
bence sen beni halen seviyor diye düşünüyorsun ama eşinin sana saygısı olmadığı gibi sevgiside bitmiş yoksa seni hasta halinlen tek birakmazdı, gidip annesinlen yatmazdı bence yani (bu arada anneylen yatmakta ne demek oluyor ki :1shok:)
sana bunu ve bunun gibi bisürü şey yaşatan bir adamla halen nasıl olurda bir gelecek düşünebiliyorsun işte en çokta şaşırdım konu bu
boşanırsam millet laf eder aceba pişman olurmuyum diye nasıl düşünebiliyorsun halen pes
sen böyle mutsuzken insanlar senin hakkında ay bu kız çok mutsuz diyerekten sana nasıl acımıyorsa nasıl umurlarında değilsen yarın birgün onlar senin hakkında konuştuklarındada onlarda senin umrunda olmasın çokmu önemli milletin ne dediği ne düşündüğü bidaha gelecekmisin bu dünyayada bukadar yıpratıyorsun kendini?
kusura bakma arkadaşım sizin evliliğiniz bitmiş,hiç kalmamış tek taraflı yürütmeye çabalıyorsun ama boşuna ama bence sen boşanmaya cesaret edemesin bi ömür aceba düzelirmi diye beklersin beklerkende hayatını zindana çevirirsin. Bitmiş bişeyin peşinden koşmak nekadar doğru o senin bileceğin bir iş hayat senin hayatın sen hastayken bile seninle ilgilenmeyen bir adam var karşında geceleri seninle değilde annesinlen yatan bir adam
diyecek bişey yok....

öncelikle çok üzülerek okudum yazdıklarını
anladığım kadarıyla seni haketmeyecek birine kocam diyosun
ondan sana koca fln olmaz canım
bi süre sonra allah korusun kendini kaybedersin olan sana olur
bir an önce kurtul ve kendi yolunu çiz derim
allah kolaylık versin

uzuldum durumuna,yeni evli olarak suan cicim aylarinda olman lazimken yasadiklarina bak,
hani dedin ya duzelir diye bekliyorum,beklemekle hic bise duzelmez,tavrini koyacaksin,ya alip karsina ,hepsini,adam akilli konusacaksin,yada eyvallah deyip gideceksin bu kadar basit,,cocugunda yokken,ailende destek olduktan sonra,belki tepki alcam ama,bosan derim ben,ayni durumda olan akrabam var cunku,ha duzelir ha duzelir dedi ama,hic biseyin duzeldigi yok,olan kadina oluyo,adam hayatini yasiyo,,,kimsenin kayrini cekme,resti cek,,,:1closedeyes:

aynı düşündeyim..

canım, eski konuna da yazmıştım birşeyler.Ama bu sefer eşinin yeni özellikleri de çıktı ortaya.evet gerçekten eşinin, psikolojik sorunları var. Kişilik problemleri var.

Cok kararsız bir durumdasın.gerçekleri görüyorsun, sonunun iyi görünmediğini biliyorsun, ama pişman olmaktan korkuyorsun. Dışardan bakıp ne desek boş biliyorum.En doğru kararı sen vereceksin.

Ama tecrübeli olanlardan fikir istemişsin ya.Benzer bir örneğini yaşadım ben. Bende yeni evliydim, daha 1 yıl olmamıştı. Anne sorunu yoktu ama işsizlik, eski ilgili kocanın yerine son derece kaba ve bencil bir erkeğin gelmesi.Ben de çok dedim senin gibi.Eskinin hatırına sabredeyim, belki düzelir, benim tanıdığım adam bu değildi, zamanla değişir. Sabrettim, bekledim ama ipler öyle bir koptu ki, dayanamadım patladım sonunda ve hakaretten 4 bin ytl tazminat ödedim.Ben haklı iken o haklı çıktı. Zamanında veremediğim kararın bedelini maddi ve manevi olarak fazlasıyla ödedim.Şimdi 4 yıl oldu boşanalı. Ama görüyorum ki, en doğrusu olmuş ayrılmak.Her ne kadar kazık yesemde. Şimdki aklımla nasıl kızyorum eski ben'e. Ne aptalmışım diyorum.Ne salaklık etmişim diyorum. Eskiden üstüme titreyen adamın etmediği hakaret, yaşatmadığı psikolojik zulüm kalmamışken, ben hep korkularımdan beklemişim. Pişman mıyım, evet adımı ben atmadığıma pişmanım.Ama o evlilikten ve o adamdan kurtulduğuma çook mutluyum. insanlar ne derlerse desinler canım, kendi cektiğini kendin bilirsin.

Bütün bunlar o kadar hızlı gelişti ki ben anlayamadım yani adam beni seviyorken bir anda sevmez oldu. Bana değer veriyorken bir anda küfür eden bir adam heline geldi. Tamam iş konusunda en başından durum kötüydü fakat herşey para demek değil dedik. Adam beni seviyor değer veriyor ezmiyor ezdirmiyor dedim ama bir anda 6-7 aydan sonra değişti. Ha öncesinde ben çok konuştum bak bitanem cinsel olarak bir sorun var falan diye çok konuştum ama iyiydi aramız. Yani saygılıydı sevgiliydi. Gezerdik eğlenirdik tabi anası ananesi teyzeler her zaman yanı başımızdaydı ama beni mutlu ediyordu. şimdi beni bırakıp bırakıp annesiyle gezmelere gidiyor. Ha bunda çalışmamın etkisi çok çalıştığım için gidemiyorum ama haber dahi vermiyor artık her geçen gün onlarında gazıyla daha da kötü oluyoruz. Soruyorum bence problem yok diyor sonra başlıyor sen hakkettin de şöyle de böyle de. Teyzesine akrabalarına gitmediğim için onlara eskisi gibi samimi olmadığım için bana özlelikle kötü davranıyor o zamanlarda. Ama bu ailede kaç gelin gelip geçtiyse hepsi aynı dertten müzdarip hepsinin durumu benle aynı. Aşiret ailesi gibiler. Dul kadınlar topluluğu. Ha ailesine gidip gelmeyi deneyeceğim en son bakalım düzelecek mi
madem kıstası aile bakalım görelim.ama ailem ailem derken benim yiğenlerime anneme babama yaptıkları düşününce haketmiyor ama bu güne kadar verdiklerimin hangisiniğ haketmiş ki. Neyse bakalım bi de böle bakalım yapmadığım bir şey kalmasın diye yapıyorum bunu.pişman olmamak için.

ben mi yanlış okudum EŞİNİN ANNESİYLE YATMASI YANİ AYNI YATAK TA MI??
bu bana çok tuhaf geldi neler duyuyoruz BİRDE SANA CİNSEL OLARAK İSTEKSİZ benim aklıma hiç iyi şeyler gelmedi bana kızmayın ama???
bir dakika bile durma ayrıl derim ben.....

tek hatali sensin

bunlarin sana karsi böyle olamasinada sebeb sensin

sen o evde benligini yitirmissin arkadasim

kendine gel bi ya,sevgi karin doyurmuyor

kocan calismiyo ,afedersin kari gibi aksama kadar evde oturuyo bari soylede bulasik camasir falan yikasin bu ne ya boyle yuva mi sizinkisi ??

universite mezunu bir bayansiniz hic mi konusma ozgurlugunuz yok hic mi sozunuzu geciremiyorsunuz

ask bu kadar mi gozunuzu kör etti ya yapmayin Allah askinaaaaa

X