Boşanmak mı? Ne yapmalıyım..

O

ofof23

Ziyaretçi
Ben evliliğimde 1 sen 1 ayı doldurdum. Eşim ile problemlerimiz şu anda ayyuka çıkmış durumda. Evliliğimizin başından beri cinsel istesizlik vardı eşimde ve çoğunlukla beni reddiyordu. Zaman ilerledikçe de sadece benden bekler oldu bunu. Şu anda kaç aydır ilk defa geçtiğimiz akşam bunu dile getirdi istediğini ama 15 günde 20 günde bir yaklaşıyor bana. Akaşmları ben 11-12 de yatıyorum o çalışmadığı için 3-4 de yatıyor gece. ilgi konusunda yaptığı hiçbir şey yok. Biz severek evlendik 1,5 seneye yakın bir ilişkiden sonra. kayınvalidem ile birlikte oturuyoruz ve onunda benim ile problemleri var.Eşim aynı zamanda panik atak hastası ilaçlarından dolayı isteksizlik olabilir diye düşünüyorum ama kabul etmiyor bunu. dün akşam ben evde yalnızdım aileme tek başıma gidiyorum bir kaç aydır benim ile gelmiyor. Dün akşam annesi ile gezmiş bütün hafta sonunda ve beni hiç aramadı. Eve geldiklerinde ise ben biraz rahatsızdım ve ben yatak odamda tek başıma oturdum durdum. 2 gün önce de gece yanıma gelmemiş ve annesinin odasında yatıyordu uyandığımda anladı sanırım ayıbını bana sarıldı falan yatak odasına girdik yine vampir oldu. işte annesi ile orada yatamazmıymış hep benim ile mi yatacakmış bu odaya bu yatağa esirmiymiş falan filan. Ailesi ve annesinin benim haklarıma olan saldırılarına karşı çıktığımdan beri bana çok kötü davranıyorlar en kısası umursamıyorlar. Eve gelen giden bitmiyor bakışları halleri tavırları hep bana saldırmaya hazır halde devamlı bir laf sokma ihtiyacındalar eşimde ailesi de. Eşim ayrı eve çıkmayı kesinlikle kabul etmiyor. Kayınvalidem daha çok genç. Yani düşünüyorum da ben bu kadın ile yaşlanırım elzem bir durum olmaz ise. Eşim bir çok şeyi bırakmış durumda benim ile ilgili. Ailesi de devamlı gaz veriyor. Eşim de boşanmak istiyorum ama seni seviyorum mutsuzum dedi bana. bende aynı durumdayım. benim ailem de bana yapılanları görüyor ve boşan diyor. Ben boşanmayı geleceğe bakınca istiyorum karanlıktan başka bir şey göremiyorum en ufan bir ışık zerresi yok. Ama diğer yandan bir umut düzelir belki diyerek bekleyeyim mi diye düşünüyorum. Eşimi çok seviyorum ama bana böyle davranması ailesine iyi samimi davranmamı şart koşması yıpratıyor beni. Çünkü ben ailesiyle önceleri çok iyi anlaşıyordum baktım devamlı ben alttan alıyorum onlar beni sömürüyorlar dayamadım söyledim. Yani ben şimdi ailesi ile ilgili konularda daha az canım sıkılıyor iyi davranmaya çalışırken daha çok canımı sıkıyorlardı. Resmen ezildiğimi hissediyordum ama eşim hiç yanımda olmadı hep onları haklı gördü. Aile durumu belki zamanla çözülür terbiyesizlik yapmadıkça düzelir belki ama eşimin umursamazlığı ben ailesi ile iyiyken de vardı.Cinsel problem o zmaanda vardı tabi şimdi daha da çoğaldı. Ne yapacağımı şaşırdım. Ben evlendiğim adamı geri istiyorum ben eşimi istiyorum onu çok seviyorum ne yapacağımı şaşırdım. Ailem arkamda ama akrabalarım falan çok kınayacaklar boşanınca ailemde hiç böyle bir şey yok fakat eşimin ailesinin hepsi dul. Ailem ondan bana eş olmayacağı konusunda hemfikir annem de babam da. Ama çok üzülüyorlar. Eşimin annesinin ise umurunda gibi durmuyor.Keza eşimin de öyle.Çalışıyorum mesleğim var, üniversite mezunuyum, 23 yaşındayım ama eşimde bir sürü vasıf eksik olmasına rağmen hiç önemsemiyor. Kazanılabilecek bir evlilik mi bilmiyorum. Ama devam edersem de çok yorulacağım bunu da farkındayım. ayrılığın acısını çekeceğime de iananıyorum ama pişman olmak istemiyorum keşke demek istemiyorum hala onu çok sevdiğimi hissediyorum. Onun da içinde bir yerlerde var biliyorum ama evliliğimize çok şart şurt koşuyor bana. Ben sadece onunla ile olmak isterken o ailesini şart koşuyor. Tamam atamaz satamaz ben de o da ama, sürekli onun ailesinin çıkarlarına hizmet etmek, sürekli o insanlarla beni içlerine almak istemeyen insanlarla olmak zoruma gidiyor. Evde adeta hapis gibiyim işe git gel yat kalk işe git gel bu döngü içerisinde deli gibi oldum. Bir de ailesi geldiğinde bana yaptığı laf sokmalarına da dayanamıyorum bazen ama yine bir şey beklenen hep ben oluyorum. Hepsi düzelir belki ama eşim bana karşı çok isteksiz her konuda. ne dışarıya çıkıyoruz ne gezmeye gidiyoruz ne başbaşa kaldığımızda mutlu oluyoruz. Devamlı benim suçlu olduğumu söylüyor ona iyi vakit geçirmiyor muşum diye ama seven insan varlığından bile mutlu olmaz mı? Sürekli benim istediğimi yapcaksın beni dinleyeceksin gibi şeyler söylüyor. ben istediğim gibi davarnamadım hiç evlendiğimizden beri. ama lafa gelince yapıyorsun ya ediyorsun ya saçmalama ben böyle bir şey yapmıyorum diyor ama yapıyor. Ayrılık sonrasından çok korkuyorum pişman olmaktan korkuyorum hayallerim heveslerim vardı 70 yaşında da ömrümüz yeterse el ele olmak istiyordum bir daha bu hayalleri başkasıyla kuramam bir daha böyle aşık olamam. Ame böyle bir hayatı da yaşayamam ilgisiz sevgisiz saygısız değersiz. Ne yapacağımı şaşırdım. çünkü istese biliyorum dünyanın en mutlu kadını eder. Yaptı çünkü, neden istemiyor niye böyle davranıyor. Niye bu kadar zalim bana karşı.Ben sevmekten başka ne yaptım ki. Ailesini de sevemiyorum ama zorluyor beni. Sadece kendi değil ki bir sürü derdi var ailesinin. Sürekli onların sorunlarından kendimize yaşayamıyoruz. Evimde kayınvalide değil de kumam gibi sanki. Eşimde bunu görmüyor hep bana kızıyor ve daha da uzaklaşıyor. Akşama kadar evde oturuyor devamlı bilgisayar oynuyor eve gittiğimde ne sarılır ne öper hiç bir şey yapmaz. Ama teyzesi gelsin ananesi gelsin güler eğlenir sarılır onlara kucaklarına yatar öper ben de öylece seyrederim. Söylüyorum kıskanıyor musun diyor bana e bana yapmıyorsun ki bunları. Ne yapayım. Bir de ben yapmıyorsam sen yap diyor bana devamlı ama kocamın peşinde koşmaktan yoruldum yapınca öfff deyip gidiyor. Bırakıyorum yapmayı yok umursamıyor hiç bir şekilde. Ben evli olduğumu hiç hissedemedim ama ona olan aşkım da susmak bilmiyor. Şimdilerde işe başladığımdan beridir daha da uzak bana. Sadece akşamaları görüdüğü için mi bilmiyorum kayınvalidem doldurduğu için mi hiç anlkamadım. İşten çıkmayı da düşünmedim değil hani aramızı düzeltmek için ama bu türlü de geleceği ne olacak eve kim para getirecek. Bu da ağrıma gidiyor ben sıcak yatağımdan çıkmak zorunda kalıp para kazanıyorum o akşama kadar aramıyor bile. Hep benden bekliyor hep. Ne yapacağım bilmiyorum. Tacrübeli arkadaşlar ne olur yardım etsinler. Öyle bir ikilemdeyim ki sıkıştım kaldım bunun için evlenmedim ki ben. kendimi kullanılmış gibi hissediyorum......:çok üzgünüm:

nasil yani o calismiyor da bu degirmenin suyu nerden geliyor?

cok ayip esinizin davranslari ozellikle de size karsi.. ne rahatlik ne bencillik.. aman yarabbi.. canim 13 aydir birliktesin madem bir bucuk sene de flortun olmus bu adamin karakterini gormus olman lazim yani..
esinin acilen evden cikip bir ise girmesi biraz sorumluluk almasi ve aslinda evli gibi davranmaya baslamasi lazim..
sen de susmayacaksin arkadasim.. sorun ne ise cat cat soleyeceksin.. kendisi soyleyip ses sustukca o kendisini mukemmel saniyo heralde..

hey allahim ya allah boyle erkekleri adam etsin iyi etsin ne diyim ki..

uzuldum durumuna,yeni evli olarak suan cicim aylarinda olman lazimken yasadiklarina bak,
hani dedin ya duzelir diye bekliyorum,beklemekle hic bise duzelmez,tavrini koyacaksin,ya alip karsina ,hepsini,adam akilli konusacaksin,yada eyvallah deyip gideceksin bu kadar basit,,cocugunda yokken,ailende destek olduktan sonra,belki tepki alcam ama,bosan derim ben,ayni durumda olan akrabam var cunku,ha duzelir ha duzelir dedi ama,hic biseyin duzeldigi yok,olan kadina oluyo,adam hayatini yasiyo,,,kimsenin kayrini cekme,resti cek,,,:1closedeyes:

BİRTANECİĞİM BENİM SAKIN KIZMA AMA O EVLİLİKTE İLERİSİ OLMAZ OLSADA SENin çabalarınla tadı olmaz sen aileni üzmemek adına hani çevre baskısı derler ya yani onlara kızları boşanmış dedirttimemek için kendini feda ediyosun yaşından dolayı küçüğüm farkında değilsin hayattan korkuyorsun ama korkma küçüğüm böyle devam ederse birde bebiş olursa daha kötü ailen arkanda ayrıl ve psikolojik destek al gelelim akrabalara kimse kimseyi kınamasın başımıza gelmez demesin kimse boşanmak için evlenmez yol yakınken daha fazla yıpranmanı istemem gençsin ilk sevdiğin olduğu için sevemem diyorsun şimdi güldüm küçüğüm boşver kendini sev önce ayakta kalman için allah yolunu açık etsin

Merhaba..öncelkle problemlerinizi sıralamak gerekirse birincisi eşinizin işi yok...ikincisi hala ana kuzusu..üçüncüsü evlenmeye hazır olmadan evlenmiş sorumsuz, annesi teyzesi vs. tarafından oldukça şımartılmış...dördüncüsü cinsel isteksizlik...daha 23 yaşındasın...beşincisi kayınvaldenle birlikte oturuyorsun, ev ev üstüne...altıncısı eşinin ilgisizliği...

bilmiyorum ama evlilik böyle bişey değil arkadaşım...iyi düşün,...

Kayınvalidemin emekli maaşı var ve benim maaşım ile geçiniyoruz. Paramı eve vermeme rağmen yarın eminim ondan bile şikayet edecek bişey bulurlar. Devamlı bana eşim çekmeceye bırak hepsini falan diyordu. Hiç bir zaman ciddi konuşmadı ki lakayt lakayt konuşup sadece bağırıp kızmayı küfretmeyi biliyor. Anlamıyorum ki ne demek istiyor. Yalan mı gerçek mi. Kendisi şu anda ssk lı olarak göründüğü bir yer var ama para alamıyor ve işe de gitmiyor. Arkadaşının yanı ben olsam o arakdaşının yerinde çoktan ssk sını da bitirdim. O da ayrı konu. Işe gitmiyor annesiyle akşama kadar evde otturuyor. Fakat bir güzel huyu var parasını aldığı gibi eve bırakır eve de annesi baktığı için alışveişe şuna buna annesine veriri yani.

canım okuyunca çok üzüldüm.
ama boşanmadan önce yapacagın bir şeyler oldugunu düşündüm.

1-onun çalışması gerek
2-ayrı eve çıkmanız gerek.
3-ayrı eve çıktıktan sonra bır sure ailelerle karşılıklı yuzyuze iletişimi kesin kendı yuvanıza odaklanın.
yanı iş bulamaz onu anlarım ama anlattıgın kadarıyla oyle bır çabasıda yok adamın.
ve asla ve asla sonu ne olursa olsun sen işinden çıkma.
baktın çözümün yok sonrasını düşünürüz yine

annesi ilemi yatıyo annesi ile yatcakmışta senle niye evlenmiş...töbe töbee:eek:klava: çok yazık ya bi yuva kurmak kolaymı hep söylerim bi insanla aynı evi paylaşmadıkça ne oldunu anlayamassın elisin dedi gibi al konuş karşına olmassa bak ailende sana destek çıkıyomuş boşan diyomuş bi süre uzak dur sonuçta ömür geçiyo neden acı çekerek başkalarının gönlünü hoş ederek geçircenki bi kadın öpülmek ister sarılmak ister güzel sözler duymak ister daha yeni evlisiniz cinselli doya doya yaşamak sizinde hakkınız bakın cocounuz felanda yokmuş allahtan olmassa ayrılın derim allah büyük bu şekilde hayat geçmez

KENDİSİ 31 YAŞINDA İŞ KONUSUNDA BELLİ BİR KARİYERİ YOK MESLEĞİ DE YOK SAYILIR GEÇERLİ BİR MESLEK DEĞİL.İŞ BAŞVURULARI YAPIYOR FALAN AMA DAHA ÇAĞIRAN FALAN OLMADI. eŞİM BİRAZ KENDİNİ BEĞENMİŞ OLDUĞU İÇİN ÖLE LİMİTED'E FALAN BAŞVURMUYOR HOLDİNGLERE FALAN GİRMEYE UĞRAŞIYOR. BİR ZAMANLAR MADDİ DURUMLARI ÇOK İYİYMİŞ KENDİNİ HALA O GÜNLERDE SANIYOR.

Bana güvendiğini sevdiğini sööylüyor bazen ama hiç inanmıyorum sevdiği neyse de bana hiç güvenmedi biliyorum. Devamlı sen giderken ben dönüyordum yaşın kaç ki falan diyor ama bir sürü insan ondan daha olgun olduğumu söylüyor. 31 sene yaşamış ama her ortamda özellikle ailemin yanında beni kaç defa rezil etti. Konuşması oturması hep umursamaz saygısızca. Annemlere giderdik hiç konuşmazdı kim olursa olsun devamlı pc başında oyun oynardı. 10-11 yaşlarında yiğenlerim var devamlı onları dövüyor hemde ciddi ciddi dövmek yani.bir kereyiğenimin yüzünü kanattı. Bir kere erkek kardeşimin boğazını sıkmaktan kıpkırmızı yaptı. Bir kere kardeşime vurmak için annemin elini morarttı. Annem ve babam yine benim hatrıma bizden ayırmadılart oğlum oğlum diye. Eğer onun ailesine ben onun yaptığının birisini yapaydım çokktannn kovmuştular beni evden.

canım çok üzücü bir durum yaa.anneyle yatmak ne demek,kadın çalışıp evde oturmak ne demek...
yanlış anlama ama laf olsun diye evlenmiş gibi bir hali var eşinin..gençsin o hayay oyle geçmez zaten eşin de değişmez...

off okurken daraldım inan. işin gücün var,tahsilin var. neden insanların seni sömürmesine izin veriyorsun, bak ailen de sana destekmiş. eşlerin maddi konularda birbirlerine destek olması taraftarıyım, yani ekonomik kriz nedeniyle işten çıkmış olsa falan idare et düzelir hayat müşterektir diyeceğim ama bu adam tembelin teki. yani yazdıklarını okuyunca düzeleceğini de düşünmüyorum. alışmış sen getiriyorsun onlar yiyip içiyor bir de evde sana tavır yapıyorlar gel de deli olma. hem annesiyle yatması da tuhaf.. ne bileyim... bence biraz ailenin yanına gitmelisin. orda düşün kararını ver. hemen ayrıl demiyorum çünkü biliyorum ki alışkanlıklardan vazgeçmek zordur, kurulu bir yuvayı dağıtmak da öyle. kararını vermek için bir süre ayrı kal bu evden.

okudum,kızarak okudum hemde...
siz de ne sabır varmış,bu hareketleri ,bu lafları kaldıracak...
eşinizin neden çalışmadığını merak ettim doğrusu???
daha 1 yıllık evlisiniz ama bu bir yılda yaşayamadıklarınız,
yaşadığınız sorunlar sizi ikilemde bırakmış...
aslında ne yapacağınızı biliyorsunuz ama cesaret edemiyorsunuz...
eşiniz bence istikrarsız bir adam...
sanırım buda annesinin sürekli başında olmasından kaynaklanıyor...
siz yapmanız gerekenleri fazlasıyla yapıyor ama
değer görmüyorsunuz...mutsuzsunuz...
peki bu şekilde ne kadar daha bu yükü çekebilirsiniz??
yanlış anlamayın boşanın yada boşanmayın demiyorum ama
inanın çok üzüldüm...
bakın arkadaşım,hayatta hiçbir erkek vazgeçilmez değildir,
ve siz eşiniz ve ailesi için dünyaya gelmediniz...
sakin kafayla iyice düşünün,gerekirse eşinizle konuşun...
siz çok şanslısınız ki,ailenizin desteği arkanızda...
ilerisi karanlık benim için diyorsunuz,peki
bu mücadele ne için,kim için...
inşallah hakkınızda hayırlı olan kararı verirsiniz...
ama hayat çok kısa inanın...ve bu hayatı birilerini
memnun etmek için harcamayın derim...
sevgiler...

doğru okudum dimi annesiyle yatmak isteyen bir koca
hayatım eşin panik atak hastası değil ciddi psikolojik problemi olan biri.
tabii onu öyle yetiştiren annesi de rahatsız.oğlum git karının yanında yat diyemiyormu.
eşin daha büyümemiş hala 5 yaşında annesine körü körüne bağımlı bir erkek.
yerinde olsam ardıma bile bakmam kaçar giderim.
1 yıl çoookkkkkk dayanmışsın.sabrından dolayı tebrik etmek isterim seni.

canım, başına gelmeyen bilemez ama benim nacizane düşüncelerim şunlardır...

Anladığım kadarıyla eşinle karşılıklı konuşmayı çok denemişsin, bir de kayınvalidenle konuşmayı dene ama tatlı bir dille. Diyeceksin ki tatlı dili hak ediyorlar mı ki! ama unutma tatlı dil yılanı deliğinden bile çıkarırmış. Onunla uzlaşmaya, sorunlarını paylaşmaya çalış. Kayın validen gibi değilde arkadaşınmış gibi al karşına konuş. Yeri geldiğinde anne sen de hakılısın ama birde benim açımdan bak felan de. Bu sefer de olmuyor anlamıyorsa Karar sana kalmıştır canım.

Ayrıca eşinle de defalarca konuş ama dediğim gibi hep tatlı bir dille olsun bu konuşmaların ve baktın seni dinlemiyorsa söylediklerin işine gelmiyorsa ona ciddi bir şekilde sor Ayrılırsak mutlu olucakmısın? Ben bu evde olmayınca yanında durmayınca, benden günlerce aylarca hatta yıllarca bi haber kalınca mutlu olucakmısın? Diye sor ve bunun cevabını hemen isteme lütfen 3 gün sonra bana cevabını ver de. Cevabına göre de kendini yönlendir hayatım. Henüz çok gençsin. Ve ben çevremde gördüklerimden yola çıkarak eminimki eşinin böyle olmasının sebebi; ailesi. Kışkırtmaları ve belki saçma gelecek ama belki de büyü( Allah korusun) Bizden uzak dursun ama yapan kişiler hala var canım maalesef ki Allah ıslah etsin.

ayrıca sana tavsiyem, eşin derhal bir işe girsin o girmiyorsa diretiyorsa sen çık işten ama çıkardılar kriz felan de kendin çıktığını söyleme bakalım boğazından bşey geçmeyince ne yapabilecek. Eşin sorumluluk sahibi olmadıkça evli olduğunu issetmeyecektir bunu unutma ve sen şuan da çaışarak ona bu rahatlığı veriyorsun canım.

Allah hepimizin sonunu hayır etsin inşallah.

Bana güvendiğini sevdiğini sööylüyor bazen ama hiç inanmıyorum sevdiği neyse de bana hiç güvenmedi biliyorum. Devamlı sen giderken ben dönüyordum yaşın kaç ki falan diyor ama bir sürü insan ondan daha olgun olduğumu söylüyor. 31 sene yaşamış ama her ortamda özellikle ailemin yanında beni kaç defa rezil etti. Konuşması oturması hep umursamaz saygısızca. Annemlere giderdik hiç konuşmazdı kim olursa olsun devamlı pc başında oyun oynardı. 10-11 yaşlarında yiğenlerim var devamlı onları dövüyor hemde ciddi ciddi dövmek yani.bir kereyiğenimin yüzünü kanattı. Bir kere erkek kardeşimin boğazını sıkmaktan kıpkırmızı yaptı. Bir kere kardeşime vurmak için annemin elini morarttı. Annem ve babam yine benim hatrıma bizden ayırmadılart oğlum oğlum diye. Eğer onun ailesine ben onun yaptığının birisini yapaydım çokktannn kovmuştular beni evden.

şimdi bu hareketleri yapan birine normal diyebilirmiyiz? sen bu adama laf soylesen bagırsan aynı tepkiyi sen de alırsın bence. üzülüyorum böyle okuyunca bu yazdıklarını. inan içim acıyor. neden hep üzülen, ezilen taraf kadınlar oluyor ya...o seni bu kadar üzmüşken bile yeniden onu kazanabilirmiyim düşüncesindesin.:nazar:

31 yaşına gelmiş bir insanın hala evde annesinin dizinin dibinde oturup da karısının işe gelip gitmesi ona batmıyorsa bana göre o adamdan sittin sene koca olmaz. saplık problemi, sakatlık vs.. ayrı; bu durum keyfi ama.

hep kullandığım bir tabiri maalesef ki tekrar söyleyeceğim; eşinin annesiyle göbek bağını koparamamış.
ben üzgünüm ama böyle evliliklerin sonunu karanlık görüyorum.

daha 1,5 yıllık evlisiniz. cinsel hayat bitik, saygı pek yok, kadın mutsuz, adam umarsız, adam boşanmak istiyorum bile demiş. ne o yeni evlisiniz!!!

bu yukarıda kırmızı yerleri okuyana kadar yazacaklarım üsttekilerden ibaretti. ama ne demek yeğeninizi dövmesi, annenizin elini morartması, kardeşinizi gıtlaklaması. hayretler içersinide kaldım.

ve siz hala vahşi bir insanla evliliğimiz düzelecek diyorsunuz.
benim babam olsa koca kadınım falan demez çeker kolumdan alırdı.
evladını gırtlaklayan, yeğenini döven adamı damadı falan dinlemez canına okurdu hemde.

Eşin senin yiğenlerini ve kardeşini mi dövüyor??? !!!! :1shok::1shok::1shok::1shok: Yalnış mı duyuyorum?...:eek:klava: Nasıl izin veriyor yiğenlerinin anne babası buna? :kızgın::kızgın:Sen nasıl izin veriyorsun?? Nasıl adam bu...ali kıran baş kesen mi? Hem çalışmıcak, karısı para getiricek..hem zerre kadar karına ihtimam yok..oh ne ala ya...

öncelikle çok sabırlısın onu soyluyorum.
ama eşinin elle tutulur hiçbir yönü yok.yani sana ilgisi düzelse desem ayrı eve çıkma konusu düzelmez.işe girse calışsa desem annesiyle yatmak istemesi düzelmez yani her yönden sorunlu senin eşin.daha nekadar düzelirmi diye umut ediceksin.
eşiniz ya evliliğin ne demek oldugunu bilmiyor yada ciddi bir tedaviye ihtiyacı var.nedemek her aksam bu yatakta yatmak zorundamıyım annemle yatmak istediğimde yatarım ne demek bunlar mantık kabul etmiyor yani.
siz vazgeçmeyip bu adamı değiştirmek düzeltmek için uzun süre uğraşıp başarabildiğiniz kadarına tahammül ediceksiniz (ki sizdende giden gitmiş olucak) ama buseferde sizin eşinize verecek bişeyiniz kalmayacak.eşiniz sizi kaybetmeyi çoktan göze almış.
daha 23 yaşındasınız işiniz var ve aileniz yanınızda neden sizin için kılını kıpırdatmayan biri için hayatınızı karartacaksınız.bence çok iyi düşün hayata bir kez geliyoruz önce kendinizi düşünün kimse vazgeçilmez değildir...

canım yazdıklarını okuyunca çok şaşırdım çünkü benim yaşadıklarımın hemen hemen aynısı anlattıkların,tek fark ben 30 yaşımdayım,küçük bebeğim var ve şu anda boşanmak üzereyiz,sakın düzelir diye bekleme,ben beş yılda düzelir mi diye diye ruh sağlığımdan oldum,kendime olan güvenimi kaybettim,hamileliğimde eşim ve ailesinin yaşattkları sayesinde bebeğim sorunlu doğdu,herşey hergün daha kötüye gitti,konuşmak filan da işe yaramıyor yine sen suçlu çıkıyorsun çünkü . çok seviyorsan biraz daha uğraş derim ama sakın sakın sakın çocuk yapma,

X