ikiz bebek anneleri bebişleriniz kaç haftalık ve kaçar kilo doğdu?

maşallah acer cim... 38 haftayı beklesen 3.5 -4 kilo doğururdun heralde............... ben 37+2 de 2.930 ve 2.570 gr doğurdum

sagol canim allaha sukur 34+4 de dogdular ama 40 haftalik bebekler gibi opuyorumnanaktan sende dogurdun dimi kendi derdimden tebrik edemedim seni masallah bebislerine :nazar: allah anali babali buyutsun insallah

arkadaşlar ben şu an 9 haftalık ikiz bebeklere hamileyim:CüvCüv:.çevremde insanlar sürekli ikiz bebeklerin erken doğduğundan ve genelde küvözde kaldığından söz ediyorlar.ben hazır canlı örnekler bulmuşken bunu araştırmak istedim.sevgiler...:teytey:

ben 32 de erken doğum yaptım ama erken doğuma göre kiloları iyidi kızım 1944, oğlum 1804 doğdular..

slm ıkız anne adayları bebeklerım 34+1de mirsatım 2600 mehmetim 2200 dogdu kuvezde 10 gun kaldılar eve geldıklerınde 1700 yoktu ıkısıde hastane personellerı kılo aldılar desede olanıda vermıslerdı:)

merhabalar ben eylül 2006 doğum yaptım.yüksek tansiyon nedeniyle erken doğum oldu.tamamen hamilelğe bağlı bir durumdu.kontrole gittiğim birgün apar topar ameliyata alındım kızımın kalp atışları yavaşlamıştı.dünya başıma yıkıldı sandım.sonrasında iki kilo oğlum birbuçuk kilo kızım 32+ 5 günlük olarak dünyaya geldi. çoğul gebelik olduğu için erken doğum riskim vardı ve ciğerlerini geliştiren mucize iğneden yaptırmıştım. bu ilaç hayatımızı kurtardı diyebilirim. bu gibi durumlarda doktor kontrolünü aksatmamak gerekir. şuan çok sağlıklılar oğlum yaşıtlarıyla denk fakat kızım bir yaş küçük gibi duruyo. bu kadara şükür.allah herkesin evladını esirgesin korusun.umarım konuyu açan arkadaşa fayda sağlar

Benim bebeklerim 20 gün önce 35+5 günlükken dünyaya geldi.Kızım 2020 gr oğlum 2100 gr doğdular.Çok şükür sağğlıklılar yavrularım.

ne güzel sonuçlar bunlar böyle ... Allah herkesin bebişlerini bağışlasın , inşallah bizlerede gününde ve sağlıklı ve inşallah küvezsiz doğumlar nasip etsin inşallah...

Selam benim ikizlerim 36+2 de dünyaya geldiler tek yumurta ikizi biri 2400 diğeri 2600 olarak doğdu hiç kuvez de kalmadılar sarılıkta olmadılar maşallah 8 nisanda yaşımıza giriyoruz:)

37+4 te yani 38. haftada kızım 2470 gr 46 cm, oğlum 2300 gr 44 cm doğdular..çok şükür küveze girmedik..sarılık da olmadık..

bizde 36 artı 2 de kızım 2430 oğlum 2670 ve 48 cm olarak doğduk bi kac gün solunum düzenlemek icin küvezde kaldık..sarılık bi iki gün cok hafif oldu gibi ama dr ışına gerek yok dedi.zaten kendiliğinde gectiii

35+3 te kızlarımın biri 2420, diğeri 2500 gr doğdu. küvez ihtiyaçları olmadı. sadece 2 gün yani hastaneden çıkana kadar doktorumuz özel bakımda tuttu odaya vermedi...

öncelikle bebiş bekleyen anneler hayırlı doğumlar diliyorum...sağlıklıca bütün anneler bebişlerini alsınlar inşallah kucaklarına..bende 35+0 da doğum yaptım.
kızım 1900, oğlum 1700 doğdular.küveze beslenmeyi kontrol amaçlı 4 gün girdiler.solunum sorunları yoktu bende o mucize dedikleri kortizonlardan vurulmuştum bol bol.kilo aldırmadı ama,korkmayın yani...sarılığı çok hafif atlattılar.hastanede kaldıkları 4 gün verdi doktorumuz ışın.

Son düzenleme:
bizde 36 artı 2 de kızım 2430 oğlum 2670 ve 48 cm olarak doğduk bi kac gün solunum düzenlemek icin küvezde kaldık..sarılık bi iki gün cok hafif oldu gibi ama dr ışına gerek yok dedi.zaten kendiliğinde gectiii

zuzummm kıs doğum yaptığını yeni öğrendim. canım hayırlı sağlıklı evlatlar olsunlar inşallah gözün aydın bitanem..

bu arada ben 35+4 te iki kız dünyaya getirdim. biri 1840 diğeri 2100 olaRAK doğdular 6 gün solunum nedeniyle küvezde kaldılar. küvezden çıktıklarında bri 1700 diğeri 2000gr. dı.

X