ikiz bebek anneleri bebişleriniz kaç haftalık ve kaçar kilo doğdu?

kızlar merhaba benim kuzularımda 37+1 de ırem'im 2680gr ve 46cm , Eylül'üm de 2090 gr 41 cm olarak merhaba dediler hayata...

Son düzenleme:
Ne güzel bbir başlık ya.Ben de ikiz bekliyorum.Eğer 34-35 haftalarında doğurursam (Muhtemelen sezeryan olucak)20 temmuzda babasıyla benim doğum günüm aynı güne tesadif eder....

merhaba,
Benim de ikizlerim var.Bir kız,bir erkek.37. haftada doğdular oğlum 3330,kızım 3010 doğdu.Zor oldu ama Dünyanın engüzel duygusu :))

benim oğullarım 33.haftada doğdular.biri 1660 diğeri 1990 grdı.şimdi 1.ayımızı doldurduk biri 2600 diğeri 2800 gr.oldu.3 hafta küvözde kaldılar.

benim ikizlerim tam 37 haftalık doğdular ikiside erkek aslında dahada dururlardı ama birinin suyu azaldığı için doktor almak istedi biri 2370 diğeri 2700gr doğdu

rabbim kısmet ederse bende ikiz annesi olacağım inşallah ciğer geliştirici iğneler kaçıncı hafta da yapılıyor gereken başka şeylerde var mı en azından bizlerde doktorla birlikte takipte olalım diye soruyorum erken doğum olursa eğer sorunla karşılaşmamak için ne yapmak gerekiyor iğnelerin dışında birde ben şu an ben folik asit dışında herhangi bir takviye kullanmıyorum sizler kullandınız mı kalsiyum v.s. falan yardımcı olursanız sevinirim. allah hepimizin yavrularını korusun bize bağışlasın :emir_bebek::emir_bebek:

rabbim kısmet ederse bende ikiz annesi olacağım inşallah ciğer geliştirici iğneler kaçıncı hafta da yapılıyor gereken başka şeylerde var mı en azından bizlerde doktorla birlikte takipte olalım diye soruyorum erken doğum olursa eğer sorunla karşılaşmamak için ne yapmak gerekiyor iğnelerin dışında birde ben şu an ben folik asit dışında herhangi bir takviye kullanmıyorum sizler kullandınız mı kalsiyum v.s. falan yardımcı olursanız sevinirim. allah hepimizin yavrularını korusun bize bağışlasın :emir_bebek::emir_bebek:

canım ben, kalsiyum ve kan hapı kullanıyorum sadece.

merhaba.. öncelikle sağlıkla ve zamanında alırsınız inşallah bebeklerinizi kucağınıza.

ben ciğer geliştiriciyi 33. haftada oldum.. ve ben 26. haftadan doğuma kadar kasılmaları ve erken doğumu önlesin diye magnezyum kullandım.
gebeliğimin ilk ayları kötü geçti.. gebelikte toplam 7 kg aldım..
34+1 de birisi 2110 gr diğeri 1740 gr 44 cm olarak doğdular.. 1740 gr olanın solunum sıkıntısı yoktu ama kg alması için 15 gün kadar doğum yaptığım hastanede küvözde kaldı. 2000 grama ulaşınca verdiler..

hayırlı doğumlar..

merhaba.. öncelikle sağlıkla ve zamanında alırsınız inşallah bebeklerinizi kucağınıza.

ben ciğer geliştiriciyi 33. haftada oldum.. ve ben 26. haftadan doğuma kadar kasılmaları ve erken doğumu önlesin diye magnezyum kullandım.
gebeliğimin ilk ayları kötü geçti.. gebelikte toplam 7 kg aldım..
34+1 de birisi 2110 gr diğeri 1740 gr 44 cm olarak doğdular.. 1740 gr olanın solunum sıkıntısı yoktu ama kg alması için 15 gün kadar doğum yaptığım hastanede küvözde kaldı. 2000 grama ulaşınca verdiler..

hayırlı doğumlar..

benimde şu an kötü geçiyor ama atlatıcam inş şu an hamıle kaldıgım dönemin 3 kg altına indim sürekli bulantım var sen az kilo almana rağmen yine de bebeklerinin kiloları iyi maaşallah allah uzun ömürler versin

benim ikizlerim 1,5 ay sonra iki yaşına girecekler tüp bebkle olmuşlarda ve şuan normal yollarla 6 aylık hamileyim:) asıl konuya gelirsek ben 35. haftada doğum yaptım banada ciğer geliştirici iğne yaptılar iki gün sonrada kızlar doğdu birisi 2 kilo 43 cm diğeri 2 kilo 10 gr. 44 cm doğdu. kuvezde kalmadılar çok şükür. şuan gayet sağlıklılar erken doğmalarına rağmen aradaki açığı kapattılar inş. sizinkilerde sorunsuz ve sağlıklı doğarlar.

ben de 23 haftalık ikiz gebeyim. ramazan bayramı öncesi 35 haftayı dolduruyorum,30 ağustos ile bayram birleşecek gibi ve ben bayramın 1. günü 36yı dolduruyorum...bayram dönüşü pazartesi denirse 36hafta+4 günlük oluyorum:KK43: sezeryan olacağı kesin, acaba doktor bayram öncesi doğuma alır mı, ya bayramda doğuraak olursam...kafam karışık ya...

benimki de geçen kurbana denk geldi ama doktorum bayram boyu beni aradı ve 9 günlük tatil olmasına rağmen hiç bir yere gitmedi beni bekledi.benim 35. haftamdı o zaman ve ben 33. haftada sancılanıp hastaneye yatmıştım,sancılarımı nidilatla durdurmuşlardı çok şükür kızlarım bayramı da beklediler ve 36. haftada geldiler

cnm inşallah o günleri görürsün bende endişeleniyorum hep erken doğumdan bahsediliyo hayırlısı tabiki bayram öncesi olur belki bayram tatili olduğu için ama sana nezaman dedi doğumu benimde ilk gittiğim doktor direk sezeryan dedi bu 2.doktorum durumuna göre değerlendiricez kafam benim karışıkk:nazar::nazar:
ben de 23 haftalık ikiz gebeyim. ramazan bayramı öncesi 35 haftayı dolduruyorum,30 ağustos ile bayram birleşecek gibi ve ben bayramın 1. günü 36yı dolduruyorum...bayram dönüşü pazartesi denirse 36hafta+4 günlük oluyorum:KK43: sezeryan olacağı kesin, acaba doktor bayram öncesi doğuma alır mı, ya bayramda doğuraak olursam...kafam karışık ya...

İkizlerini normal doğumla zamanında doğuranlar da var ama bu biraz da bünyeye bağlı işte ,ayrıca doktorlar artık o kadar riske atmıorlar,taşıyıp sorunsuz o aya getirdiğiniz bebeğinizi doğumda riske atmak istemezler her şey normal gitse bile biraz erken alınmasını faydalı görüorlar,benim sancılarım durdurulduğu halde erkenden aldı doktorum

bu arada benim kızlarım da 2250 ve 2660 43-47 cm doğdular inşallah ben de büyüdüklerinde artık yaşıtlarına eriştiler diyebilrirm :)

Arkadaşlar ben de şu anda 32+5 günlük ikiz hamileyim. Şimdiye kadar zaman zaman erken doğmalarından korktum. Şu anda ayaklarım acaip şişmiş durumda bu erken doğum sebebi olabilir mi diye de yine korkularım arttı. Doktorum anormal bir durum olmadığını söylüyor . Hepimizin Allahım sağ sağlim bebişlerimizi de sağlıkla kurtarsın inşallah

34+6 haftalıkken plansız bir şekilde dünyaya geldiler oğlum 2250 kızım 2150 gram olarak doğdular şu an 5,5 aylık abi ve abla oldular maaşallah :nazar::emir_bebek:

X