ikiz bebek anneleri bebişleriniz kaç haftalık ve kaçar kilo doğdu?

papatya1977

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
50
0
arkadaşlar ben şu an 9 haftalık ikiz bebeklere hamileyim:CüvCüv:.çevremde insanlar sürekli ikiz bebeklerin erken doğduğundan ve genelde küvözde kaldığından söz ediyorlar.ben hazır canlı örnekler bulmuşken bunu araştırmak istedim.sevgiler...:teytey:

ben 31 aralıkta 33+3 günlük iken doğum yaptım.1,660 ve 1,890 olarak dodu kızlarım. sadece 3 gün kaldılar kuvezde. gebelğimin 28. hftasından sonra 4 doz ciğer geliştirici iğne olmuştum bu iğnelerin büyük faydası oldu bebeklerime.şuan 62 günlük tomişlerim var..
inşallh sizlerinde bebişleri hayırlısıyla vaktinde doğarlar..

:ecrin_bebek:
ben 31 aralıkta 33+3 günlük iken doğum yaptım.1,660 ve 1,890 olarak dodu kızlarım. sadece 3 gün kaldılar kuvezde. gebelğimin 28. hftasından sonra 4 doz ciğer geliştirici iğne olmuştum bu iğnelerin büyük faydası oldu bebeklerime.şuan 62 günlük tomişlerim var..
inşallh sizlerinde bebişleri hayırlısıyla vaktinde doğarlar..

maşallah:nazar::nazar:allah bağışlasın bebişlerini.küçük doğuyorlar ama kısa sürede toparlıyorlar allaha şükür dimi:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

maşallah:nazar::nazar:allah bağışlasın bebişlerini.küçük doğuyorlar ama kısa sürede toparlıyorlar allaha şükür dimi:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

evet canım çabuk toparlanıyorlar.en son kontrolümüzde tartılmıştı kızlarım birisi 3,800 diğeri 3,200 olmuşlardı.yanii 15 gün öncesiydi bu kiloları.şuan 4 kiloyu geçmişerdir ikiside.
geçenlerde doğdukları günkü fotolarına baktım da ayy küçüçcüklermiş.
şuan koccaman kız oldu canlarım..

ben doguralı ikizleri 3 sene oluyo kızlar 14 nisanda 3 yaşına girecekler.Benim ogullarım biri1.900 digeri 2.300 dogdu.Herşey normaldi hastaneden taburcu olmuştuk ama 4 gün sonra sarılık oldular bu yüzden 3 gece küvözde kaldılar ama şimdi ikiside çok saglıklı sizlerede sorunsuz bi hamilelik ve acısız bi dogum diliyorum(bu nasıl olur bilmiyorum ama:))

arkadaşım merhaba benımde 3.5 yaşında ikiz kızlarım var 37 haftalık doğum yaptım yanı çok erken olmadı bende çok korkuyodum erken olcak ve kuveze giricek diye ama allahıma şukur gayet sağlıklı doğdular ve biri 2.300 diğeride 3.300 doğdu yanı sen içinı ferah tut sadece dıkkat et kendını fazla yorma allah yardımcın olur inş.
bişey sormak istersen herzaman yazabilirsın

arkadaşlar ben şu an 9 haftalık ikiz bebeklere hamileyim:CüvCüv:.çevremde insanlar sürekli ikiz bebeklerin erken doğduğundan ve genelde küvözde kaldığından söz ediyorlar.ben hazır canlı örnekler bulmuşken bunu araştırmak istedim.sevgiler...:teytey:

merhaba.
benim ikizlerim 37+1 haftalık biri 2500gr diğeri 2200 gr doğdular.ikiside erkek.küvezde yatmadılar.sarılık olunca yattılar.şimdi 19 aylık oldular.
sormak istediğin sorular varsa yardımcı olmak isterim.

Beni de 18 aylık tek yumurta canavarlarım var.36.haftada 2150gr ve 2400gr olarak doğdular.Küveze girmediler ama üçüncü gün sarılık oldular bir hafta ışık aldık.Çok çabuk büyüyorlar,bir de şu kış hastalıklarını atlatsak süper olacak.

merhaba benim ablam ikiz hamile şuan 45 yaşında 25 yıılık evli ve 26+5 haftalık hamile yıllarca okadar çabaladıkı bebeği olsun diye anlatmakla bitmez :teselli: dün kasıklarında ağrı olunca doktora gittik muayeneden sonra erken doğum olabilir dedi önlem amaçlı nidilat verdi ve kesin istirahat dedi ablacım benim iki gündür öyle tedirginki yerinden kalkmaya korkuyor Allahım inşallah bebeklerini ona onuda bebeklerine bağışlar hayırlısıyla . Allah kimseyin yuvasını çocuksuz bırakmasın benim de 2 yaşında bir oğlum var 2 yıldır işten eve giderken hep heyacanla içim pırpır ediyo oğluma kavuşacapım diye :emir_bebek:

merhabalar benim ikizlerimde 2 şubatta 32+6 olarak dünyaya geldiler biri 1870 diğeri 1890 idi.kızım 15 gün küvezde kaldı oğlum benimleydi.şimdi çok iyiler maşallah.4500 olduk.sorularınız için yardımcı olabilirim.hayırlısı olsun.sağlıkla inş.sevgiler

selamlar benim cadılarda 31 martta 37+3 ken planlı sezeryanla geldiler almasak pek niyetleri yoktu sıpaların gelmeye ama bende bütün hamileliğimi yok düük tehlikesi yok erken doğum derken yatarak geçirdim kızlarımın biri 2450 diğeri 2580 doğdular şimdi 23 günlüğüz biri 3000 diğeri 2800

merhabalar başka bi yere yazdım ama yine ben de siz hamilelere göre deneyimliyim ve bilgi vereyim ikizlerim 36.hafta basında 1750 ve 2250 gr olarak doğdular..15 gün ise 1900 ve 2200 düler
ve 32 günlükken 3000 ve 3300 gr boylaarı da 51 ve 48 cm olmuştu yani o ki ancak 40 günde normal bebek gibi olabildiler..hiç endişelenmeyin ama sağlıkla ve kayifle bakın büyüyorlar şimdi 4,5 yaşındalar ve 18,5 kilo oldular boyları da yaşına göre çok çok iyi yani erekn doğmanın hiç bir eksikliği yok şu an onlarda...sadece bende uykusuz gecelerin anıları kaldi ..kolaylıklar diliyorum:)

merhaba bnm ikizlerim de 35 haftalık doğdular. şimdi 4 yaşındalar.biri 2100 diğeri 2600 doğmuştu.boyları da 48 ve 50 cm di.ama öyle çabuk gelişiyolarki innılmaz.küçük doğan çocuklar çok daha iyi gelişiyo bence.etrafımda da gözlemliyorum.şimdi 4 yaşındalar ama boy ve kilo olarak 5-6 yaş ayarındalar.sıkılma bnce cnm.rahat rahat hamileliğini geçir:)

Benim ikizlerimde 37. haftada dogdular.oglum 2 kilo,kizim 2,5 kilo dogdu..su an 4 ayi gectik ikiside 6'sar kilolar..merak etme cok cabuk buyuyorlar..

masallah hepsıne....................rabbım bekleyenlerede kısmet etsın ınşşşşşşşşşşşşş...............

merhaba bende ikiz annesiyim. 05.12.2008 de 37 haftalık doğum yaptım. kızlarım oldu. biri 2590 diğeri 2900 doğdu. hiç küveze girmediler.

X