Gebelik belirtisi- kasıkta batma

:emir_bebek:Merhaba arkadaşlar bende aranızda yeni sayılırım. Benim hastalık tarihimde 17-18 mart. Benimde adetlerim düzensiz 33-35 gün arası değişiyor. Yumurtlamıyorum diye çok korktum ama doktoruma gittim ve yumurtamın çatladığını söyledi. Benim kasıklarımdada batmadan başka bir belirti yok ama yazılanları okuyunca bu belirtinin çok güvenilir olmadığını anladım. Hergün düzenli ateşimi ölçüyorum. Ovuluasyon testlerindede hep negatif çıkmıştı inanın kafam karıştı hangisi doğru diye. Bu kafa karışıklığı moralimi çok bozuyor. Eğer hastalanırsam 3. günü gidip test yaptıracağım lh filan. Bir problem varsa baştan tedbir almak en iyisi. Kasıklarda batmaları bilmem ama daha önce hamilelik geçirmiş biri olarak ben hamile olduğumu karnıma giren kramp gibi ağrıdan anlamıştım. Bu regli tarihinden önce olmuştu. Hatta kramp birden kesilince hamileliğimde sorun olduğunu anlamıştım. 2 gün sonrada çocuğu düşürmüştüm. Gebelik konusunda deneyimlerimi sizinle paylaşabilirim. Sevgiyle kalın.:emir_bebek:

canım geçmiş olsun bende yeni hamileyim ve bu düşükleri duydukça çok endişeleniyorum kasıkta betma falan yok bende sadece mide bulantısı var baya öğrenelide 2 gün oldu daha doktorada gitmedim bir hafta falan geçsin öle gideyim diyom ama bilmiyorum

Bebeği düşürdüğümde 7-8 haftalık ya vardı, ya yoktu. Bu arada hamileliklerinizde özellikle ayaklarınızı sıcak tutmanızı tavsiye ederim. Benim 1 oğlum var zaten canım, şimdi hayırlısıyla ikinciyi düşünüyoruz. 9,5 bebeği eşimin zoruyla aldırmak zorunda kalmıştım. Sonra yine hamile kaldım, doğuracaktım ama düştü. Düşmenin üzerinden 1,5 yıl geçti yine hamile kalabilir miyim bilmiyorum. Allah bütün isteyenlere nasip etsin. Hamilelik belirtilerinde birinde mide bulantısı ve yorgunluk çok yoğundu aldırmak zorunda kaldığım. Düşükte ne mide bulantısı ne yorgunluk hiç bir belirtti yoktu. Ama hamile olduğumu dediğim gibi test yapmadan karın krampından anladım hepsindede.

Canım sana tavsiyem, ayaklarını sıcak tut. Birde karnına darbe alma. Kollarını çok yukarılara uzatma özellikle ağır birşeyi kaldırma. Bence doktorada biran evvel git ve bence gereksiz endişelere kapılma.

çok teşekkür ederim LAVINYAAA gerçekten içimi rahatlattın iyi bi doktor arıyorum şimdi önğmüzdeki hafta mutlaka gidecem evet benim ilk hamileliğim inşallah iyi geçer sende inşallah en yakın zamand hamile kalırsın

bu konuyu takip eden arkadaşlar.. slm.

adetimin üçüncü günü fsh, lh,e2, prolaktin ve progesteron bakıldı. herşey normal bir problem yok.
daha öncede eşime sperm analizi yapıldı sayı normal kaliteli sperm oranı ise %59 çıktı. doktor gayet iyi olduğunu söyledi.

içimiz rahatladı. bu iyi sonuçlara rağmen temmuz ayından beri çalışmalarımız sonuç vermedi. diyorumki endişelenmeyin.. zamanını allah biliyor demeki. bizim yapmamız gereken beklemek..

en güzel zamanda gelsin bebişlerimiz..

bu konuyu takip eden arkadaşlar.. slm.

adetimin üçüncü günü fsh, lh,e2, prolaktin ve progesteron bakıldı. herşey normal bir problem yok.
daha öncede eşime sperm analizi yapıldı sayı normal kaliteli sperm oranı ise %59 çıktı. doktor gayet iyi olduğunu söyledi.

içimiz rahatladı. bu iyi sonuçlara rağmen temmuz ayından beri çalışmalarımız sonuç vermedi. diyorumki endişelenmeyin.. zamanını allah biliyor demeki. bizim yapmamız gereken beklemek..

en güzel zamanda gelsin bebişlerimiz..

bi sorun olmadığına çok sevindim cnm inş. hakkında hayırlısı olur

merhaba kasıklarımda aniden girip çıkan ağrılar var seninde dediğin gibi bacağımı kasıyor sızı oluyo yani.birden oturup kalkarken oluyo.adetime 1 hafta var.inşş..bende hamileyimdir.tek tarafta değil ama genelde sağ tarafta oluyo.

slm arkadaşlar :) butun yazlıarı okudum aynı şikaytler bendede var regl donemımde yaklasıyor acaba bundanmı ?? ama boyle hıc olmamıştım 15 gundur belım cok agrıyor egılıp dogrulamıyorum belımın agrısı bıtmeden ıkı gundur kasıklarımda batmalar başladı her ıkı arafımdada batma var ayrıca karnımın alt kısmındada agrı var üşütümmü acaba yada hamılemıyım acaba ?? hamılemıyım dıyemıyorum cunku hayal kırıklıgı yaşamak ıstemıyorum ama anlayamadım neden bu bel agrısı ve batmalar ?? idrar yolu enfeksıyonlarındada bu şıkayetler oluyor bundanda şüphelıneyorum dogrusu reglım ayın 9 unda napayım sızce ?? hamılelık belırtısı olabılırmı ??

tatlım hamilelik belirtisi olabilir tabi bir ikinci ihtimal de şu ki kuvvetli bir ihtimal olduğunu düşünüyorum tecrübelerime dayanarak yumurtlama belirtisi. her zaman takvim yöntemine göre yumurtlamıyoruz ne yazık ki. çok fazla umutlanma derim ama inşallah hamilelik çıkar..

canım hamilede olabilirsin ilk belirtiler olabilir eğer kan testi yaptırısan belli olur sanırım ama idrar için daha erken

benim adetimede 9 dün var daha belimde ve kasıklarımda sancı var adet sancısı gibi daha önce kimyasal ebelik geçirmiştim bel ağrım aynı ona benziyor o zaman göğüslerimde de inanılmaz hassasiyet vardı bu sefer göğüslerimde maalesef hiçbirşey yok ama belim ve kasıklarım inanılmaz sızlıyor acaba hamile olabilirmiyim tutunmaya çalışıyor olabilirmi

Canım bennimde belirtim sadece buydu adetime 3 gün kala felan sag tarfımda iğne saplanmasına benzer nerdeyse çığlık attıracak şiddetli batmalar oldu . . başkada bi belirti olmadı zaten . .inşallah hamilesindir . .Rabbim isteyen herkese nasip etsin bizlerde bağışlasın . .

benimde adetime 1 hafta kaladan beri sağ kasığıma sinek ısırığı gibi hafif batmalar oluyordu dün test yaptım 2. çizgi silik çıktı birazdan erken dönem gebelik testi yapacam canım seninde hayırlısı olsun inş

merhaba kasıklarımda aniden girip çıkan ağrılar var seninde dediğin gibi bacağımı kasıyor sızı oluyo yani.birden oturup kalkarken oluyo.adetime 1 hafta var.inşş..bende hamileyimdir.tek tarafta değil ama genelde sağ tarafta oluyo.

bende de tam olarak aynı belirti var bizim böle bi planımız yoktu ama geçen ay da şüphelendiğim şeyler olmuştu. ama onlar adet sancısına benziyordu. bu ay tehlikeli iki ilişki oldu. şu andada oturduğumda ani hareketlerde sanki apandisit ağrısı gibi batma oluyor. iki gündür sağ taraftaydı bugün soldada başladı ve şiddetlendi. sabah kalktığımda da dişetim kanamıştı durup dururken. off bu belirtileri bilmemek daha ii sanki bilince insan kendi mi yaratıo bi yerden sonra nedir :teselli:CADIARZU

ama benim adetime daha 9 gün var bu kadar erken çıakrmı bişey varsa da kızlar bi yardım ....

kasıkdaki ağrı nedenine internetten bi baktım,dış gebelik belirtisi olduğunu yazıyor.benim de kasığım ağrıyor.bilgisi olan var mı

benimde adetine bir kaç gün varken kasığımda batma baslamıstı bazen bıcak gibiydi
akşam bi test yapim dedim hamişim :lepi:

juliet hayırlı olsun canım.. seni hatırlıyorum yanılmıyorum erken gebelik belirtileri bölümünden.. senin adına çok sevindim. bende bu ay kasıta batmanın nasıl bişey olduğunu iyice anlamıştım ama ne yazıkki bebeğim tutunamadı galiba.. beta hcg değerim düşüyor..

X