Tefal Clipso Düdüklü Tencere Hk.

bende kullanıyorum clipso ama hiç 15 dk nohut falan pişmedi. 35 dk da pişiriyorum ıslanmış nohutu. kuru fasulyeyi de 25 dk da. mercimek te 30 dk. ama lezzetleri gayet iyi oluyor. tavsiye ederim.

arkadaşlar beni de cevaplarsanız sevinirim.clipso aldım tefal,ilk yemeğimi pişirdim.altını söndürdüm.hemen buharını almayayım önce tencere soğusun biraz dedim,beklerken tencere buharını bir süre sonra kendi kendine bıraktı şaşırdım,korktum.ikinci pişirişimde kitapçıkta tarif edildiği gibi altını kapadıktan sonra kademeli olarak buhar işaretine getirdim ibreyi ve buharını öyle bir bıraktı ki tavana kadar püskürdü.sizinkilerde buharını böyle mi bırakıyor?eğer böyleyse yazık verdiğim paraya,annemin tarihten kalma düdüklüsü bile böyle tavana kadar püskürtmüyor.acaba ilk denememdeki gibi kendi haline bıraksam soğuyup kendi mi atsa sakince buharını? kullanma kılavuzunda böyle bir durumdan bahsedilmemiş acaba yanlış mı olur buharını kendi salması bilemedim..

kızlar bende de tefal clipso var ama memnun değilim kısa sürede pişirmiyor kapagı tam kapanmıyormus gibi kapatsamda hareket ediyor. birde normalde piserken düdüğünden havanın cıkmaması gerekmiyor mu? benimkinde sürekli havası cıkıyor

kızlar bende de tefal clipso var ama memnun değilim kısa sürede pişirmiyor kapagı tam kapanmıyormus gibi kapatsamda hareket ediyor. birde normalde piserken düdüğünden havanın cıkmaması gerekmiyor mu? benimkinde sürekli havası cıkıyor

aynen benimki de oyle. ama ben alıştım artık. ilk başlarda çok takıyordum niye boyle diye, fissleri anlata anlata bitiremiyorlar onu duydukça düdüklüme gıcık oluyordum ama şimdi umrumda değil.

benide kayınvalidem takıntı haline getirtti. bu nasıl tencere böyle olmaması lazım bir ögrenemedin kullanımını kapatmasını mı yapamıyorsun diyor :95:

benide kayınvalidem takıntı haline getirtti. bu nasıl tencere böyle olmaması lazım bir ögrenemedin kullanımını kapatmasını mı yapamıyorsun diyor :95:

kayınvaliden kullansın ozaman canım o öğrensin :) benimde geç pişiriyo bide sibob ayarı bozulmuş eski tiplerden korkup bundan aldım ama memnun değilim

Yeni kampanyadan aldım 320 tl ye clipsolu tefal düdüklü tencere.. Yok 15 dakikada yok 5 dakikada pişiriyormuş hepsi hikaye sakın inanmayın. Bende bunlara inandığım için fasülyeyi ıslatmadan pişireyim dedim 10 dakikada hamur ediyor ya??? :KK43:( Kuru fasulyeyi 55 dakikada pişiremedi birde sürekli buhar çıkarttığı için dibine tuttu moralim sıfıra indi benim gibi başkalarıda kanmasın diye yazıyorum. Şimdi başka kullananlara ve yetkili servisine soracağım. Pişirme esnasında buhar çıkmamaması lazım bunun buharı çıkıyor. ve yemek dibine tutuyor. Aslında tefalden aldığım kahve değirmeninden (kahve değirmeninede bir sürü para vermiştim oda hemen bozuldu mekanik elle çevirmeliler bile ondan iyidir. Şimdi boşta durup duruyor bir işe yaramıyor çünkü.) tecrübelerimde olduğu halde yine söylenenlere kandım ve yanıldım verdiğim paraya acıdım.

Kızlar lütfen bana da yardım edin bende 2 yıl önce almıştım çeyizime tefal Clipso mavi kapaklı düdüklüden ilk yemeğimi bugün pişirdim, eşim kuru fasülye istedi, bi gece önceden ıslatmıştım fasülyeleri düdüklüme koyup önce yumuşasın diye 25 dk kadar haşladım, iyi haşlandığını düşünüp tencere soğuduktan sonra açtım kapağını, fakat fasülyeler hala taş gibi sertti:KK53: sonra yeniden kapağını kapattım yarım saat kadar haşlanmasını bekledim tekrar açtım ama yinede çok yumuşamamıştı :KK14:...iftarda yaklaştı mecburen malzemelerini koyup kaynattım ağzını kapatmadan, fakat yinede çok yumuşak olmadı.. Fasülyeden mi yoksa tencereden mi anlamadım, annemin 20 yıllık düdüklü tenceresiyle yapıyoduk hep daha önce, hiç zorlanmadım en fazla 40 dk da süper haşlıyordu kuru fasülyeyi, şimdi ilk fasülyemde hüsrana uğradım.. Lütfen tecrübeli arkadaşlar Clipsoda kurufasülyeyi nasıl yapıyorsunuz benim yanlışım nerde? yarım edin bana...

Kızlar lütfen bana da yardım edin bende 2 yıl önce almıştım çeyizime tefal Clipso mavi kapaklı düdüklüden ilk yemeğimi bugün pişirdim, eşim kuru fasülye istedi, bi gece önceden ıslatmıştım fasülyeleri düdüklüme koyup önce yumuşasın diye 25 dk kadar haşladım, iyi haşlandığını düşünüp tencere soğuduktan sonra açtım kapağını, fakat fasülyeler hala taş gibi sertti:KK53: sonra yeniden kapağını kapattım yarım saat kadar haşlanmasını bekledim tekrar açtım ama yinede çok yumuşamamıştı :KK14:...iftarda yaklaştı mecburen malzemelerini koyup kaynattım ağzını kapatmadan, fakat yinede çok yumuşak olmadı.. Fasülyeden mi yoksa tencereden mi anlamadım, annemin 20 yıllık düdüklü tenceresiyle yapıyoduk hep daha önce, hiç zorlanmadım en fazla 40 dk da süper haşlıyordu kuru fasülyeyi, şimdi ilk fasülyemde hüsrana uğradım.. Lütfen tecrübeli arkadaşlar Clipsoda kurufasülyeyi nasıl yapıyorsunuz benim yanlışım nerde? yarım edin bana...

ben 1 aylık evliyim..tefal ın clipso sunu kullanıyorum.iki kez önceden ıslatarak barbunya. bir kez de hiç ıslatmadan nohut pişirdim.hepsinin sonucu harikaydı..barbunya,nohut ve kuru fasulye aynı pişme sürelerinde olan besinler.sana nasıl pişirdiğimi anlatayım ,belki yardımım dokunur ;
ıslatarak pişireceksen eğer ; 1 gün önceden soğuk suya koy.pişirmeye başlayacağın zaman suyunu değiştirdiğin bakliyatı tefal düdüklü tencerene koy.ağzını sıkıca kapat ve ayarını et görünen düğmeye getirateşi yüksek kullan.seninki nasıl bilmiyorum ama benimkinde kaynamaya başladığında kırmızı bir düğme var içine gömük şekilde o yukarı çıkıyor.düğme yukarı ciktığında ateşin altını kıs ve 15-17 dakika pişmesini sağla.süren dolunca ateşten al ve 10-15 dakika dokunma.sonra yavaş yavaş buhar verme düğmesinden buharını dikkatlice çıkar ve kapağını aç.bakliyatını süz ve soğuk sudan geçir.sonra düdklü tencerende soğan salça vs... nasıl kavuruyorsan kavur ve bakliyatını içine atıp 1-2 dakika kavur.sonra suyunu 1 parmak geçecek şekilde yada çok sulu seviyorsan ona göre koy ve düdüklünün ağzını yine kapatıp et ayarına getirip aynı şekilde kaynayana kadar yüksek ateşte kaynadıktan sonra kısık ateşte 15 dakika pişirip ocaktan alınca 15 dakika sonra buharını çıkarıp bak.yemeğin pişmiş olacak.
ıslatmadan pişireceksen eğer ki işin en güzeli bu; sadece haşlama evresinden başla ve devam et.yani aslında ıslatmaya hiç gerek yok.ben çok memnun kaldım...

Mercimek corbasi pisirenler bana anlatabilerler mi siralamayi ???? Once sebze bolumune kaynayincada buhar bolumune aliyoduk dimi :26: ben bi kazaya kurban gitmeden anlativerin :18:

kızlar bi sorum olacak, bende tefal clipso var ama saatli değil buhar resmi yanında 2 ve 3 aşamaları buhar resminin diğer yanında da 0 aşaması var yanlız 0 a düğmeyi bastırıp çevirince geçiş yapıyor. diğer tarafta da clipsosu var. yanlız yemek pişmeye başladığında clipsosu yukarı çıkmıyor ben bıçağın ucu ile yukarı kaldırıyorum öyle yukarı çıkıyor acaba aşşağıdamı kalması gerek yanlış mı yapıyorum. ayrıca ben önceden buhar resmi olan yerde pişiriyordum oysa orda pişmemesi gerektiğini sizden öğrendim zaten pişmiyordu yemekler. şimdi 2 de pişiriyorum. 3 e getirince hiç buhar çıkmıyor patlayacak diye korkuyorum sonuçta az da olsa buhar çıkarması gerekir. sidede öyle mi. bi de 0 da ne pişirmem gerek o zaten hiç buhar çıkarmıyor. kullanım kılavuzu yok sizin yardımınıza ihtiyacım var:44:

kızlar birisi bana tefal clipsonun(ilk en eski modeli ,ustunde 2 1 buhar ve 0 dugmelerı var)nasıl kullanıldıgını anlatırmı
yıyecegı ve suyu koyuyoruz sonra o dugmeyı kaca getırıoruz sonra sırasıyla ne yapıoruz ??

kızlar bende bundan var...
$maina_2301.jpg

ancak bunun bütün parçaları yıkanıyor falan deniyor ben üst kapağı çıkaramıyorum...
bir de diğer arkadaşların dediği gibi kapak yerinden oynuyor kapandıktan sonra,böyle olunca da hiç içime sinmiyor
kimisi 10-15 dk da yemek yapıyorum demiş....
benim ki hiç de öyle değil:26::26:
bilen,kullanan varsa yardımcı okursa sevinirim......

Bende saatli olandan var, nohut ve fasulyeyi 17 dakikada pisiriyorum, mercimek 10 dakikada, köy tavuğunu 35 dakikada, etli bezelye 15 dakikada pisiriyorum. Büyük kolaylık saatli kısmı hariç tüm parçaları makinede yikaniyor . üst kısmın altındaki vidayı söküp saatli kısmı çıkarıyorum ben yıkarken . kapağı tam kapatmaniz lazim, biraz oynama olabiliyor ama kullanma kılavuzunda bu durum normal diyor. Önceki gün kapak tam kapanmamış ben fark etmemiştim, saati bir türlü çalışmadı , sonra anladım ki tam oturmamış , çok güvenli bence, tam kapanmayinca çalışmadı bile, ayrıca piştikten sonra altını kapatıp , buharı boşalt düğmesine getirince 1 dakikada buharı boşaltıp kapağı güvenle açiyosun, ben çok memnun kaldim

kızlar bi sorum olacak, bende tefal clipso var ama saatli değil buhar resmi yanında 2 ve 3 aşamaları buhar resminin diğer yanında da 0 aşaması var yanlız 0 a düğmeyi bastırıp çevirince geçiş yapıyor. diğer tarafta da clipsosu var. yanlız yemek pişmeye başladığında clipsosu yukarı çıkmıyor ben bıçağın ucu ile yukarı kaldırıyorum öyle yukarı çıkıyor acaba aşşağıdamı kalması gerek yanlış mı yapıyorum. ayrıca ben önceden buhar resmi olan yerde pişiriyordum oysa orda pişmemesi gerektiğini sizden öğrendim zaten pişmiyordu yemekler. şimdi 2 de pişiriyorum. 3 e getirince hiç buhar çıkmıyor patlayacak diye korkuyorum sonuçta az da olsa buhar çıkarması gerekir. sidede öyle mi. bi de 0 da ne pişirmem gerek o zaten hiç buhar çıkarmıyor. kullanım kılavuzu yok sizin yardımınıza ihtiyacım var:44:
0 kısmında yemek pisirilmez, yemegin ön hazırlığını yaptıktan sonra kapağı kapatiyorsunuz , bir iki dakika sonra sebze yemegiyse 1 e, etli yemekse 2 ye getirip ocağın altını kisiyorsunuz, bu andan itibaren saat tutabilirsiniz , misal etli fasulye için 15-20 dakika sonra ocağı kapatıp ayar düğmesini 0 a getirin yoğun bir buhar çıkışı olacak korkmayın , klips o tamamen aşağı inince kapağı acabilirsiniz. Ayrıca eğer çok köprüden bir yemek değilse hic buhar çıkmaz, buhar çıkmazsa daha cabuk ve sağlıklı pisiriyor demektir

kızlar bende bundan var...
Eki Görüntüle 616816

ancak bunun bütün parçaları yıkanıyor falan deniyor ben üst kapağı çıkaramıyorum...
bir de diğer arkadaşların dediği gibi kapak yerinden oynuyor kapandıktan sonra,böyle olunca da hiç içime sinmiyor
kimisi 10-15 dk da yemek yapıyorum demiş....
benim ki hiç de öyle değil:26::26:
bilen,kullanan varsa yardımcı okursa sevinirim......

ben de aynı modeli kullanıyorum ve kapak kapanınca oynuyor. siz bu sorunu nasıl çözdünüz ya da çözebildiniz mi.

X