Tefal Clipso Düdüklü Tencere Hk.

ARKADASS

kocasının bebeği
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
656
1
:uhm:arkadaşlar düdklü tencere daha önce kullandım ama bunun nasıl kullanılacağını pek anlamadım normal düdüklü tencerede piştği sürede mi pişiyor bana yardım edermisiniz

normal düdüklü tencereye göre çok daha kısa sürelerde pişiriyor.Mesela mercimek çorbası 4 dk,taze fasülye gibi sebzeler 5 dk,kabak gibi daha çabuk pişenler 3-4 dk gibi..nohut fasülye et 15 dk pişer canım..clipso harika bişey...

diğer düdüklülere göre daha kısa sürede pişiyor...tencerenin yanında kitabı yokmuydu pişirme süreleri ile ilgili..yeni almışsınız sanırım,yeni ürünlerde oluyor da o yüzden sordum..isterseniz buradan ya da özelden yazabilirim pişirme sürelerini..benim ki tefal klipso yeşil kapaklı olandan...

imdat arkadaşlar bende karacanın yeni çıkan düdüklüsünü clipsolusunu aldım ama kullanamıyorum.3 ayar düğmesi var 1 de buhar boşaltma var 2 ve 3 var. sebze pişirirken yada et tavuk yaparken 2 mi 3 mi seçecem peki.geçen bezelye yapayım dedim buhar açık konumda yüksek ateşte kaynamasını bekledim kaynadıktan sonra ateşi kısıp 2 konumuna getirdim 20 dakka pişirdim ama bezelyeler tam pişmemişti.kılavuzda bezelye için 20 dakka yazıyordu.sanırım suyunuda çok katmışım üstüne tadsız tuzsuz oldu.ne olur yardım edin nasıl yapacam sebzeleri düdüklüde, ayrıca ne kadar su katıyorsunuz sebzelere.1 kilo bezelyeye ne kadar su katılıyor peki.ben çok acemiyim yemek yapmakta lütfen yardım edinnnnnnnnnnnnnnnn.yemek sürelerini ve su miktarlarını yazarmısınız

Annem düdüklü tencereyle ne zaman yemek pişirse korkudan mutfağa giremezdim o çıkardığı sese dayanamazdım.
Kendime tefal clipso aldım yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Çok pratik tek elle kapa ve aç çok kullanışlı, saatinide kurunca kaynama ve piştiğini haber veriyor. Yemeklerimi kısa sürede pişiriyorum. Asla patlama riski yok. En büyük yardımcım diyebilirim : )

ben de 1 yıldır tefalin clipso tenceresini kullanıyorum.ama dediğiniz kadar hızlı pişirmiyor.yine de çok memnunum.sevgili 123m, tencerenin kapağındaki ayar düğmesinde sebze veya et resmi ve buhar işareti olmalı.onlara bakıp karar verebilirsin ayrıca su miktarı da 1 su bardağı kadar yeterli olur sanıyorum

Valla bende aldım ama hiç kullanmadım daha oldum olası korkarım düdüklü tencereden kaydirigubbakcemile3 kullanımı kolaymı$ deniycem bende süprizzzzz

bende son bir yıldır tefal clipso kullanıyorum
mutfaktaki kurtarıcım diyebilirim
tabii bazen fasulye yada nohut vb iyi çıkmayınca pişmesi zaman alıyor ama çorba yaparken, sebze haşlarken çok pratik, bende çok memnunum

ben ilk defa dün kullandım tensereyi mercimek corbası için 10 dk gayet güzel pişti korktuğum kadar değiilmiş

bende tefal cilipso kullanıyorum.
ama bir arkadaş mercimek 4 dakikada,kuru fasülye 15 dakikada pişiyor demiş.
bu mümkün değil arkadaşım.mercimek iyi pişmezse çiğ kokor.mercimeğin püf noktası çok iyi pişmesidir.
ben mercimeği 30 dak.pişiriyorum iyi pişmesi açısından.kurufasülye,nohut ise 35 dak.

mucize bir düdüklü hergün kullanıorum desem yeridir herkezede tavsıye edıyorum iyki almişim

yanında verilen kitaptıkça yazıyor ordan bakabılırsın

ılk evlendiğimde clipso yeni çıkmıştı. Annem dünya para verip almıştı patlama riski yok diye.. Sonra elim oldu. Saatlisi çıkınca alıp eskisini yazlığa götürdüm. Bazı keklerimden tutunda, pilavımı, dolma ve sarmamı bile onda pişiriyorum. Tavsiye ederim

Ay esas soruyu yanıtlamamışım. Kitapçığında hepsi anlatılıyor ama birazda sen damak tadına uygun dakikayı pişire pişire buluyorsun

İlk evlendiğimde clipso yeni çıkmıştı. Annem dünya para verip almıştı patlama riski yok diye.. Sonra elim oldu. Saatlisi çıkınca alıp eskisini yazlığa götürdüm. Bazı keklerimden tutunda, pilavımı, dolma ve sarmamı bile onda pişiriyorum. Tavsiye ederim

kek nasıl pişiyor merak ettim

ewt bende istiyorum tefal klipso ama benim düdüklüm bi bozulmadı gitti yavvv bendede hisarin klipsolu ama tefal kadar iyi değil bozmayı ne zaman becerirsem alıcamhihoyyyt

geçen sene aldım clipsoyu, ama daha kullanmak nasip olmadı...
yadigar bir düdüklüm var, sıradan çelik, sanırım onunla gönül bağı kurdum tefali kullanamıyorum-tatlicadiarzu-

herhalde çeyizimdeki en doğru karar bu tefalın duduklusu oldu. keske param olsada butun tencerelerımı atıp ondan alsam uc bes tane :)

hanımlar benim düdüklüm yok bende tefal düşünüyorum acaba fiyatı ne kadar bileniniz var mı
birde ben düdüklü tencereyi ürkütücü sesinden dolayı almıyordum bunda da ses varmı acaba:uhm:

X