algam suyu

Benimde canım sürekli şalgam istiyor.Acılı içmiyorum ama yinede aklıma takılmıştı sağolun.

7 haftalık hamileyim ve su niyetine içer oldum şalgam suyunu zarar vermediğini bilmek güzel

arkadaslar 14 haftalik hamileyim, dun gece cok susamistim dolapta salgam suyu vardi. normalde hic icmem ama canim cekti bi yudum aldim , baktim bir yudum daha derken siseyi yarim etmisim. acaba salgam suyu hamilelere zararlimidir :CüvCüv:

süpeeeeeeer br konu tebrık ederim :KK70:
bende cola falan içmediğim için
ha bire şalgam içiyorum ve canımda istiyor
cok sevındım zararı olmadıgınaa
ben tatlısını cııyorum zaten acı sevmem
ayy ne kadar mutlu oldum :KK52:

offf şalgama bayılırımm..dün akşam içtm bende normalde zaten severm.şimdide ekşi çok istedğm için daha bi iştahla içtm:):) zararlımıdr die benmde aklıma taklmştı.ii oldu zararlı olmadğnı duyduğm:KK66:

ben de inanılmaz içiyorum. tuzlu ve ekşili olması açısından iyi geliyor sanki bana. bulantılarım çok fazla çünkü. zararlı mıdır diye de düşünmeden edemiyordum.
zararı olmadığına çoook sevindim:KK16:

ayşşşşş canım çok fena çekti :))))))))))))) gece gece :))))))))))):KK56::KK56::KK56::KK56::KK52:

allah iyiliğinii versin.... eee gönderseydin ya eşini hemen bir yerlere..tam zamanıymış valla koşturtmanın:KK1::KK1:
gecenin bi yarısı dolansaymış. baba olmak kolay mı öyle:KK9::KK9:

şalgamı bende çok severim dünde markette görddüğüm gibi aldım hemde acılı...ve 2 bardak içtim hemen...ama nette heryerde zararlı yazıyoor...tuzlu olduğu için...hamilelerde tansiyona sıkıntı oluyormuş...brde hamileler kesinlikle tüketmemelidirler diye eklenmiş...hemoroid sıkıntısı oluşturabiliyormuş...:KK43:(((
çok da üzüldüm ama dolaptaki şişeyi bitirene kadar içeceğim ne edem...

Bende kızımda gittim şamgamcıya bol havuçlu acılı ohhh :KK70:

walla bende hamileliğimin ilk dört ayında 30 lt ye yakın şalgam içmişimdir. nette araştırdım bir zararı yok hatta idrar yolu enfeksiyonunu engelliyormuş. tabi yazın tuzlu olduğu için daha az tüketmekte fayda var ama bol su içilerek dengelenebilir bence kola içmektense

nayırrrr şalgam simittt ölürüm yaaaa hiçbişiye değişemem seniiiii
:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
osmaniyeye gittğimde yapacağım ilk şeylerden biri şalgam simit olacak marketlerdeki kesmiyor
balıkesirlerde kaldım şalgamsızzz offf

Ben de çok severim zararı oldugunu da sanmıyorum.hamile olmadan önce de severdim ama eve almak pek aklıma gelmezdi.ş
İmdi ikinci şişeyi aldım.bazen dolabı açıp dikiyorum kafaya soguk soguk .bi de ben turşuya çok düşkünüm çocuklugumdan beri.bıraksalar koca bidonu bitirebilirim.ama ödeme çok müsaitim fazla tiyemiyorum.şimdiden sabah kalktığımda bazen el parmaklarım şişmiş oluyor..

salgam suyu tuzlu oldugu icin sislik yapabilir, ama arkadasin dedigi gibi eksi oldugu icinde idrar yolu enfeksyonunu engelleyebilir. Bence herseyin fazlasi zarar ayda 1 bardak icmekten zarar gelmez bence.

bu yazıyı tesadüfen gördüm ve gördüğüme çok sevindim çünkü ben de günlerdir şalgam içiyorum 11+2 hamileyim

Bize de adana dan geldi acaip acılı ve bayılırım bende,ara ara yarım bardak içiyorum napim canım çok çekiyo...

Dun doktorum bana salgam suyunun zararli oldugunu soyledi arkadaslar, siz de danisin derim.

Şalgamın hamilelikte tüketilmesinde sakınca yoktur hanımlar. Hatta faydalıdır. Tabi ölçüyü kaçırmamak şartıyla

X