alttan muayene olan varmı?lütfen yardım!!!

sheylaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
1.480
0
44
arkadaşlar benim son haftam alttan muayene yaptı dr.kanamam oldu akşamda nişanım geldi.bugün kanamam hala devam ediyordu ama azaldı sonunda.perşembe günü doğum görünüyor.muayene sırasında çok acı hissettim.bunlar normalmi?aynı şekilde sorun yaşayan oldumu arkadaşlar?önerilerinizi bekliyorum.

endiselenme arkadasim ben de de aynisi olmustu iki gun sonra dogurdum korkacak bisi yok tabiki insanin cani yaio ama sonu guzel oluyor hayirli dogumlar insallah

arkadaşlar benim son haftam alttan muayene yaptı dr.kanamam oldu akşamda nişanım geldi.bugün kanamam hala devam ediyordu ama azaldı sonunda.perşembe günü doğum görünüyor.muayene sırasında çok acı hissettim.bunlar normalmi?aynı şekilde sorun yaşayan oldumu arkadaşlar?önerilerinizi bekliyorum.

canım bende geçen hafta alttan muayene oldum. dogumuma son adet günüme göre 5 gün var beni geçen hafta muayene etti dr ve ben 38+3 tüm. o kadar canım yandıki anlatamam dayanamayıp doktorun elini tuttum hatta azarladı beni sen nasıl normal dogurcan diye. yarın dr gidicem ve sezeryan olmak istediğimi söylüycem. allak bullak oldum 1 haftadır. ne doğum korkum nede stresim vardı ama dr beni darmadagan etti. canım inşallah hayırlısıyla yaparız dogumlarımızı. allah kurtarsın ikimizide:CüvCüv:

yaaa nasıl muayeneki bu can yakıyor böyle korkuyorum demeyin böyle ben 30 haftadayım normal gibi gözüküyor şimdilik ama hayırlısı olsun napıyo doktor bi aletle falanmı bakıyor cahilliğime verin nolur bilmiyorum:a015:

yaaa nasıl muayeneki bu can yakıyor böyle korkuyorum demeyin böyle ben 30 haftadayım normal gibi gözüküyor şimdilik ama hayırlısı olsun napıyo doktor bi aletle falanmı bakıyor cahilliğime verin nolur bilmiyorum :a015::uhm:

kızlar biraz daha ayrıntılı anlatsanız yaa..

ben 10.haftadayım şuan ve normal doğumu çok istiyorum,acı çekmek olsa bile..

ama neden son hafatlarda alttan muayene yapılıuoy,mecburmuyuz yani niye yaptırıcaz..

Cidden benim doktorum da 36. haftamda alttan muayene edeceğini söyledi. Buna ne gerek var hiç istemiyorum. Arkadaşlar siz kaçıncı haftada alttan muayene olmuştunuz?

benim doktorum da 38.haftada alttan muayene edicek bende normal doğum istiyorum kendisine söledim cumartesi şu an 35+5 im. alttan muayene son zamanlara doğru yapılıyorki çatın normal doğum için müsait mi ve herhangi bir açılma başlamış mı diye bakılıyor. doktor işaret ve baş parmağını heralde içeri sokup ayırıyormuş maşa gibi düşünün bölece ölçüm yapıyor eğer kendinizi kasmazsanız acımıyormuş ama kasarsanız can yakıcı olabilir. ben ilk defa bebiş için gittiğimde benim kini maşayla açtı doktor o zaman iltihabım vardı biraz ama bişi anlamamıştım açıkcası kendinizi olabildiğince rahat ve sakin bırakın.

benim iltihabim olmustu bide hafif kasilmalarim oldu doktor alttan muayene etti rahim agzinda acilma bi kisalma vs var mi diye, aci degilde ince bi sizlama hissettim cok fazla degildi doktorum normal dedi, yani kötü bisey degil korkmaya gerek yok cati kontrolüde bu sekilde oluyomus zaten

Cidden benim doktorum da 36. haftamda alttan muayene edeceğini söyledi. Buna ne gerek var hiç istemiyorum. Arkadaşlar siz kaçıncı haftada alttan muayene olmuştunuz?

benim hala alttan muayenem olmadııı.:KK3: doktor doğum sancıları başladığında yapma taraftarı. daha sağlıklı sonuç verdiğini düşündüğü içinnmiş. bilmiyom. ben de normal doğum istiyom :KK1:

benı de alttan muane ettı 34 haftalık gebeydm o zaman ıltıhabım vardı hem ona baktı hemde catı muanesı yaptı normal gozukuo dedı ama acı hıssetmedım

X