Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

kızlar yarın sabah gebelık testı yapcam umudum var sayılır
negatıf çıkarsa kendımı yeyip bitirmemek için bana bi kaç güzel söz söyleyın yıkılıp kalmayım :26:

Çok teşekkür ederim canım, reglim 3 gün geçmişti.Darısı tüm isteyenlere inşallah.

amin canım :) bütün çalışmalarımız bu yönde . Seviş Seviş canımız çıktı olsun artık ya hahahaha :):))
Kan değerin kaç canım , bakalım heyecanlı bir süreç başladı senin için :) Herşey istediğin gibi olsun inşAllah

yumurtlama tarıhını bılıy musun yumurtlamdan tam kaç gün sonra yaptn ilk testı

Canım ben ovülasyon testiyle gebe kalabildim. Sıralama şöyle:
* 15. gün yumurtlama oldu.o gün ve ertesi günü değerlendirmiştik.
*7 gün sonrası erken gebelik testi yapmıştım negatif çıktı.
* Reglimden 2 gün önce kahverengi lekelenme olunca şüphelenmiştim ve reglim günümde ilk testi yaptım 2.çizgi slikti.
*Bugün, yani 3 gün geçince bir test daha yaptım.Daha net çıktı.:KK31:

* Reglimden 2 gün önce kahverengi lekelenme olunca şüphelenmiştim ve reglim günümde ilk testi yaptım 2.çizgi slikti.

tamam kuzum bugun kaçıncı gün regl başlangıcından itibaren kaçıncı gün oluyo ?
en erken ne zaman çıkarıyo bu merett
ben yumurtlamadan sonra 14.gün yarın sabah bakcam

ayy silik milik göreyimm bii
inşşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :KK25:

tamam kuzum bugun kaçıncı gün regl başlangıcından itibaren kaçıncı gün oluyo ?
en erken ne zaman çıkarıyo bu merett
ben yumurtlamadan sonra 14.gün yarın sabah bakcam

Bugun 32.günüm canım. 29 günde yaptığım test baya silik çıkmıştı.Muhtemelen geç döllenme , çünkü 15 gün ovülasyon testim peak yapmıştı, 16.sında çatlamıştır en erken.

amin canım :) bütün çalışmalarımız bu yönde . Seviş Seviş canımız çıktı olsun artık ya hahahaha :):))
Kan değerin kaç canım , bakalım heyecanlı bir süreç başladı senin için :) Herşey istediğin gibi olsun inşAllah

Sorma canım:) her türlü değerlendirin:) kan değerime bakmadı doktor, en garanti keseyi görmek dedi,hala şüpheli yaklaşıyo,insanı tedirgin ediyo yahu.Bende boşverdim zaten saldım herkese haberi:) Dualarım isteyen herkesle:nazar:

bugun 32.günüm canım. 29 günde yaptığım test baya silik çıkmıştı.muhtemelen geç döllenme , çünkü 15 gün ovülasyon testim peak yapmıştı, 16.sında çatlamıştır en erken.

kızz yinede yumurtlamadan sonra 14.gün bakmışsın silikte olsa çıkmış
benımde yarın 14.gün rabbim büyüktür dua et...

:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:Kızlar bu sabah doktorum test bile yapmadı bana:KK43: Adetinden 10 gün geçsin, kesin olarak ultrosoundda görürüz zaten dedi, dış gebelik olur diye söyledi galiba.Hem kanda değerin düşük çıkarsa , boşuna kafan karışmasın dedi.Ben tabi boş durmadım, saat 11:30da bir test daha yaptım.Bu sefer net 2 çıbık:) Hatta T daha koyu gibi geldi. Ben kötümser olmayı bırakıp, hamile olduğumu ilan ettim bile:) Gerisi Allah'tan, inşallah bir aksilik olmaz.Halbuki kendimi ne yedim bitirdim 6 aydır:KK43: Haydi herkese moral olsun :KK66: Dualarım sizinle..:nazar::nazar:
( Teşekkürler laboquick)Eki Görüntüle 1035215

Ne olurr bizede dua et.. rabbim bizede nasip etsin inş. . Sana güzel bi gebelik güzel bi doğum güzel ve hayırlı bi evlat versin

ya bende almayım dedım sarfansarı ama ne bılım merakta edıyrm ne zaman denk gelıcek yumurtlama dıye :KK1::KK1: karar veremedım buay almıyım olmazsa önumuzdekı ay alırım dedm ama ufff heycanlanıyor ınsan sankı ya bebiiiişşşş:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: çok tatlılar ya allah bızede nasıb etsın tum ısteyenlere nasıb etsın:KK76::KK76::KK17:

Ben öyle bir iki ay bekleyemedim yaa gitti gidiyordan aldim testi gitti.. :) denedim 15. Gün yumurtlama günüm çıktı :KK66: bakalim bat 1 nisan.. Inşallah büyük bir sürpriz olur banada şaka günümüzde hamilelik haberi alırım :) yani sözüm ona al testi uygulama ya basla gitsin :)

Ama canım doktorun öyle demişte ya geç yumurtlayanlar ya da erken yumurtlayanlar ne olacak?Mesela ben 18. gün yumurtluyorum en erken.O halde doktoruna gitsem ben hiç hamile kalamayacağım :) İlk yapılan ay çok stres olunuyor doğru ama benim bu ay 2. ayım ovulasyon testinde inan hiç stres olmadım.Hatta çizgi koyuymuş açıkmış ona bile dikkat etmeden günaşırı ilişkiye dikkat ettik.Aslında en sağlıklısı belli bir güne yoğunlaşmamak.Adet bitiminden diğer adet tarihine kadar düzenli 2 günde bir ilişki olması en iyisi.

canım dr bunları benim gibi düzenli 26-28 günde regl olanlar için söyledi. benim hiç şaşmaz maşallah ve 14. gün yumurtlama sırasında sol kasığım ağrır. doktora sordum o ağrı keseden yumurtanın salındığını gösterir dedi. düzensiz olanlar için ovülasyon testi elbet gerekli.

Son düzenleme:
ben dr gittim ilk ay tutturamayınca. dr 10-16 günler arası yoğun ilişkide bulunun ovülasyon vs ile uğraşıp saplantı yapmayın. bunlarla uğraştıkça stres artar dedi.

tabi ben yinede yaptım test dinlemedim dr:) ama adam haklı bence. test yapıp sürekli bu sitede gezince bebek düşüncesi kafadan atılmıyor stres oluyor ister istemez.

Aynen oyle daha 2 ay onceye kadar bebek dusunmeyi dusunuruz falan derken bir ay sonrasinda dogumla ilgili herseyi ogrendim nerdeyse :) kafa bununla cok mesgul olunca ruyalarina bile giriyor insanin :KK43:(( cok uzerine yogunlasmamak lazim.

düşünmemek gerek diyip duruyoruz da hiç birimiz başaramıyoruz. Test yapmayacağım diye hergün kendimle hesaplaşıyorum yahu.. Benim bat da 31 mart. Bu ay hgs çekildi, 12. gün 15 mm lik güzel bir folikul vardı. Doktor 10 gün, gün aşırı dedi ama ben pek uyamadım maalesef :KK43: İnşallah yapabildiğimiz kadarı ile ve hayırlısı ile nasip olmuştur. Zaman yaklaştıkça stresim artıyor, zaman yaklaştıkça ilerlemiyor.. Şurda 1 hafta sonra belli olacak ama zaman geçmiyor işte. belirti falan da yok.. Hatta regl olacakmışım gibi ara ara kasık ağrımoluyo, psikoloji vücut dengemizi bozuyor yaa.
Çok konuştum dimi .. Offff niye böyle oldum :KK43:

düşünmemek gerek diyip duruyoruz da hiç birimiz başaramıyoruz. Test yapmayacağım diye hergün kendimle hesaplaşıyorum yahu.. Benim bat da 31 mart. Bu ay hgs çekildi, 12. gün 15 mm lik güzel bir folikul vardı. Doktor 10 gün, gün aşırı dedi ama ben pek uyamadım maalesef :KK43: İnşallah yapabildiğimiz kadarı ile ve hayırlısı ile nasip olmuştur. Zaman yaklaştıkça stresim artıyor, zaman yaklaştıkça ilerlemiyor.. Şurda 1 hafta sonra belli olacak ama zaman geçmiyor işte. belirti falan da yok.. Hatta regl olacakmışım gibi ara ara kasık ağrımoluyo, psikoloji vücut dengemizi bozuyor yaa.
Çok konuştum dimi .. Offff niye böyle oldum :KK43:

canım 31ine daha 1 hafta var. test yapsanda gebeysen de çıkmaz. gerçekten kafayı dağıtmak gerekiyor. düşündükçe zaman geçmiyor. çalışıyormusun ? profiline baktım, ankaradamısın?

X