rahim kenarında çıkan siğiller hakkında

demircik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
646
2
43
kızlar 37 haftalık hamileyim bilgisi olan varsa yazsın bnde şuan öğrendiklerimi paylaşmak istedim rahmimin kenarında küçük bi siğil fark ettim et beninede benziyo doktoruma gösterdiğimde bunun hpv diye bi viristen kaynaklandığını her türlü şeyden bulaşabileceğini tokalaşma öpüşme sir ağda vs ve uzun zaman önce vucuda girip vücut direncinin en düşük olduğu anda ortaya görünür vaziyette çıkabileceğini sööledi hamile olduğum için vücut direncim düşük bu yüsden çıkmış şuan da bir müdahele söz konusu diilmiş fakat bn normal doğum istiyordum ısrarla fakat bunun bööle bir durumda mümkün olamayacağını öğrendim ilginçtir ki çocuğun ses tellerinde nodül oluşumuna yol açıyormuş normal doğum olursa ve tehlikeliymiş bu nedenle sezeryan doğumu tercih etmeliymişim çok üzüldüm doğumdan sonrada mutlaka yakılması gerekiyormuş bulaşıcı olduğundan eşede geçme olasılığı varmış fln bööle bi durumu olan varsa önemseyin lütfen bn ilk gördüğümde doktoruma bile söölesemmi acaba diye tereddüt ettim önemli olmayacağını düşündüm fakat tam tersi oldu sizlerdede bööle bi durumu olan varsa mutlaka önemseyin unutmayın gözle görülmeyebiliyorda ilişkide yanma akıntı vs şikayetleride olabiliyor hafife almayın bilginiz olsun mutlaka doktorunuza danışın semeer testi gerekiyormuş mutlaka yaptırın özellikle hamilelikte asla normal doğumu önermio doktorlar bilginiz olsun bu durumu yaşayan varsa veya bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen çok panik oldum bn hepinize hayırlı doğumlar diliyorum :çok üzgünüm:

Bende siğil gibi değilde sivilce gibi bişey çıktı, bekarkende arada bir çıkardı, dediğim sivilce serçe parmağın tırnağından biraz daha küçük. Bu hafta sonu doktora gidicem inşallah önemli bişey yoktur.

demircik tam oalrak nerde çıktı cnm ya
bak şimdi bende korktum
dış dudaklarda deilde
ikinci yani baya içte bende de var sanki
ama tam olarak görmiyorum
siğil mi
sivilcede değil
siğlde değil
yara gibi ama kopmadı
biraz daha aydınlatırsan sevinirim.

canım ikinizedde geçmiş olsun aşkkırıntısı umarım önemli bişey değildir.demrcik korkma rabbim korur dua et korktukça bizide bilgilendirdiğin için teşekkür ederiz çok dikkat edelilecek birşey değil çünkü.

bu siğiller normal doğumlarda bebişin kör olabilmesine yol açabiliyormuş. hamile arkadaşla çok dikkat etsinler... doktor kontrollerini aksatmasınlar..

teşekkürler kızlar ya bnde yeni farkettim kızlar hiç önemsemedim dedimya doktora bile ööölesine sööledim ama önemliymiş baya çok korktum tam rahmin kenarında et beni gibi ucu var minicik bir sivilceyede benziyor dikkatli olmakta fayda var dün nst çektirdim iyi çıktı doktorumla tekrar konuştum kesin haftaya sezeryanla doğuma giriyorum doğum sırasında nasılsa uyuşturulacağım için siğilide yaktırabilirmiyim dedim olur dedi onuda hallettireyim sonra bebişle zor olur yani haftaya bebişime kavuşuyorum kızlar allah hepinize nasip etsin sağlıklı doğumlar diliyorum:))

ayyy canım çok sevindim senin adına az kalmış bebişine kavuşmana inşallah siğilinide yakarlarda kurtulursunn hem uyuyacağın için hissetmezsinde Allah hayırlısıyla kavuştursun

saol hayatım evt ya çok az kaldı minişimle kavuşmamıza allah hepimize sağlıklı ve kolay doğumlar nasip etsin:)))))

merhabalar bende 37 haaftama yeni girdim sabahtan beri rahimimn kenarı agrıyordu bi ayna ıle bakayım dedim kırmızı sivilce gibi bişey gördüm deyemiyorum üzerine bile oturamıyorum cok acıyo ...ya bende normmal dogum istiyordum bak şimdi korktum acaba hemen dr arayıp solesem mi...

Allah kahretsin bendede var gemide ilk bastan beri ama ben o sivilce felandir diye onemsemiyorudm
çok tedirgin oldum

ya arkadaş lar şok oldum şimdi demircik in yazdıklarından sonra.demircik aynı tarif ettiğin şeyden 1 aydır bende de var.ama senin de dediğn gibi hiç önemsemedim ve dün kontrolüm vardı doktora falan da söylemedim geçer hormanlardandır diye düşündüm.15 gün sonra gitcem o zaman hemen söyleyim doktora.bana da normal doğum yapamazsın derse çok üzülürüm ben sezaryandan korkuyorum...lütfen öyle bişiy olmasın yaaaa

Bendeki sivilce galiba girişin o hizada dış tarafta ama gemide uç aylıktan beri var

kızlar 37 haftalık hamileyim bilgisi olan varsa yazsın bnde şuan öğrendiklerimi paylaşmak istedim rahmimin kenarında küçük bi siğil fark ettim et beninede benziyo doktoruma gösterdiğimde bunun hpv diye bi viristen kaynaklandığını her türlü şeyden bulaşabileceğini tokalaşma öpüşme sir ağda vs ve uzun zaman önce vucuda girip vücut direncinin en düşük olduğu anda ortaya görünür vaziyette çıkabileceğini sööledi hamile olduğum için vücut direncim düşük bu yüsden çıkmış şuan da bir müdahele söz konusu diilmiş fakat bn normal doğum istiyordum ısrarla fakat bunun bööle bir durumda mümkün olamayacağını öğrendim ilginçtir ki çocuğun ses tellerinde nodül oluşumuna yol açıyormuş normal doğum olursa ve tehlikeliymiş bu nedenle sezeryan doğumu tercih etmeliymişim çok üzüldüm doğumdan sonrada mutlaka yakılması gerekiyormuş bulaşıcı olduğundan eşede geçme olasılığı varmış fln bööle bi durumu olan varsa önemseyin lütfen bn ilk gördüğümde doktoruma bile söölesemmi acaba diye tereddüt ettim önemli olmayacağını düşündüm fakat tam tersi oldu sizlerdede bööle bi durumu olan varsa mutlaka önemseyin unutmayın gözle görülmeyebiliyorda ilişkide yanma akıntı vs şikayetleride olabiliyor hafife almayın bilginiz olsun mutlaka doktorunuza danışın semeer testi gerekiyormuş mutlaka yaptırın özellikle hamilelikte asla normal doğumu önermio doktorlar bilginiz olsun bu durumu yaşayan varsa veya bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen çok panik oldum bn hepinize hayırlı doğumlar diliyorum :çok üzgünüm:

arkadaşım benim ilk hamileliğimde genital bölgemin tamamında 10 'larca siğil vardı. doguma kadar agrım sızım şikyetim yoktu. Doğumdan sonra dikişlerim olunca kabardılar ve canım çok yanmaya başladı. normalde et siğili gibi dursalarda fazla sıcakta bildiğin yanık yarası gibi içi su doluyor. doktorum normal doguma herhangi bir engeli olmadıgını, ayrıca işyerinde kulllandıgımız WC, banyo gibi alanlardaki bakterilerden bulaşabilme riski çok daha fazla ve ben de oyle kapmıştım. sorun tamamiyle enfeksiyona baglı.tedavisi ilaçla mumkun değildi. ya kendim gazlı bez alıp ayrıca bir enjektor iğne ile hepsini tek tek delip, içindeki suyu aldıktan sonra zamanla iyileşmesini bekleyecektim.ya da adını bilemediğim ancak lazer etkisi yapan bir cihazla narkoz verildikten sonra yaklaşık 25-30 dakikalık operasyonla hepsini tek tek yaktılar.pomad verdiler, 1 hafta 10 gun sonra tamamiyle gecti. tabi hala izleri duruyor.yanıklar sigara yanığı gibiydi. dogum değil ama siğiller beni mahvetmişti.demem o ki iyice araştırın. ben o donem farklı şehirlerde çalıştıgım için 1den fazla uzmanın kontrolundeydim. hiçbir hekim bana normal doguramayacagımı veya çocugumun bundan zarar görebileceğini soylemedi. Çok şükür kızım şimdi 23 aylık ve 2. çocuguma hamileyim. Bu arada çok özel olacak, affınıza sıgınarak belrtmek isterim, eşinize de bu siğillerden bulaşmış olabilir. eşinizin de ayrıca bir uzmana görünmesi gerekebilir. Allah şifa versin geçmiş olsun.

ya arkadaşlar bu siilleri farkedebilmek için orasını iyice incelemek mi gerekiyor ? yoksa kendini belli ediyor mu incelemeden bilmiyorumkismile

Hemen endişelenmeyin doktorunuzdan smear testi talep edin. Sizde çıkanın sivilcemi yoksa human populama virüsünden kaynaklanan siğil mi olduğunu test ettirin. İçiniz daha rahat eder. Doktorunuzun da smear testi yapmayı önereceğinden eminim. Her sivilce siğil olmayabiliyor.

benimki sanki içi beyaz irin toplayan sivilce gibi
3 aylık hamileykene kan gördm çamaşırımdan
tabi ben bebeğimi kaybettimi düşündüm
ancak eşim gördünde ya bi yerin kesik gibi kanıyor demişti o zaman baktımızda orada bi sivilce görmüştük
et sigili gibi deil buarada bende küçükken baya vardı yüzümde hemide hepsini aldırdım umarım öyle bişi değildir ya smear nasıl alınıyor

Elbette yapılıyor. Nasıl vajinal ultrason yapılabiliyorsa smearda yapılıyor. Hatta smear vajinal USG'den daha kolay. ıncecik fırça benzeri bir aletle oradan örnek alınıyor. Bu kadar basit. Ben hamileyken smear aldırdım. Çok şükür sonuç temiz çıkmıştı.

slm cnm bana acil özelden msj atabilrmisin konşmak istiyorum aynı sorun bendede var ve şuan çok kötüyüm

X