Evdeki kötü kokular

kardelen_58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
28
0
slm arkadaşlar evimi ne kadar temizlersem temizleyeyim dışarıdan eve girdiğim zaman hoş olmayan bir koku alıyorum bunu nasıl giderebilirim lütfen yardım edin çok canımı sıkıyor bu durum:çok üzgünüm:

önce kokunun kaynağını bulmakta fayda var tabi. hava temizleme aletleri parfüm kokusu yayan var yada otomatik spreyler.

tşk ederim arzuco ama o kaynagı nasıl bulacagım heryere bakıyorum evin heryerini koklaya koklaya geziyorum:) yok yok yok önerini deneyecegim

rutubet kokusu olabilir diyicem ama sivastata pek rutubet olmaz havası kurudur...koltuka altlarına filan bak olmadı evde ne var ne yok yıka...

ev ve eşyalar yeni koltuk altlarıda acık siliyorum altlarını falan of yaa ne yapcam bennnnsenağlama

Eşyalar yeni ise koku yapması normal mobilyalarının kapaklarını açarak havalandırılmasını sağla ilk zamanlar benimde öyleydi eve gelince değişik bir koku alırdım bu yolla çözdüm birde otomatik speylerin etkisi büyük

slm arkadaşlar evimi ne kadar temizlersem temizleyeyim dışarıdan eve girdiğim zaman hoş olmayan bir koku alıyorum bunu nasıl giderebilirim lütfen yardım edin çok canımı sıkıyor bu durum:çok üzgünüm:

Benım de oncekı evımde boyle oluyordu .. nedenını sonradan farkettım..
Kombı kullanıyormusunuz kendı kat kombınız ?

evinizde sigara içiliyormu...
eger içiliyorsa ondandır...
kendimden biliyorum...
evin içindeyken koku almazdım ama dışarı çıkıp eve geldiğimde dış kapıyı açar açmaz kötü kokuyu alırdım...
bir seneye yakındır evde sigara içilmiyo ve o kokudan eserde kalmadı...
sürekli evini havalandır...

evet sigara içiliyor ama havalandırıyorum sürekli peki sigara kokusuna bir çözüm yokmu acaba ?cevremdeki insanların çogu sigara içiyor hangi birine içme diyecegim gerçi genelde mutfakta içiliyor ama odada içenlerde var evi güzel kokanlara imreniyorum yaa o kadar temizliğe göre karsılıgını alamamak çok kötü. tşk ederim arkadasım :nazar:

evde sen ve eşin sigara içiyorsanız ve evi hergün havalandırsan da o koku çıkmaz...
içerdeyken kokuyu almazsın ama dışarı çıkıp eve gelip dış kapıyı açar açmaz o kötü kokuyu alırsın...
dediğim gibi ben evimdeki o koyuyu çıkarmam 7 8 ayımı aldı...
benim pencere ve balkon kapım hergün açıktır açık olmasına ragmen o koku gitmiyordu...
evin içinde sigara içmeyin ne yap biliyormusun...
mutfakta için kapıyı kapatın mutfagın penceresi açık kalsın...

evet sigara içiliyor peki sigara kokusuna karsı yapabilecegim birşey varmı?cevremde çok sigara içen var çünkü hangi birine diyecegim içme diye gerçi çogunluk mutfakta içiliyor ama odada içenlerde çok bana bu konuda yardımcı olur önerilerinizi sunarsanız minnettar kalırım temizliğimin karşılıgını almak ve evimin misler gibi kokmasını istiyorumsenağlama

evt ya hiç gitmiyor o koku ne yaparsam çogunluk mutfakta içiliyor tabi kapı açmakmı eşim asla actırmaz bu havalarda malum sivasın sogugu çoktur bende sigara içiyorum ama ben bıraksam bile eşimi sanmıyorum deli olacam ya

evet kombi kullanıyoruz ama onunla bir ilgisi olabilirmiki?:
Kusura bakma canım bıraz gec oldu donmem..
Oncekı evımızde bızım de kat kombısı vardı.. evımız gayet sıcak oluyordu ama sıcak aynı zamanda evdekı az olsa bıle var olan kokuların mayısmasına sebep oluyor yanı kokuları dagıtıp agırlastırıyor anlatabıldım mı..
hele kı bızım de evdeyken anlasılmıyordu bu kokular ama dısarıdan eve gırdıgımız anda yuzumuze bır koku carpıyordu.. oysakı her zaman temızledım kontrol ettım vs yok yok..
sonradan anladık kombının etkısının oldugunu.. ayarını dusurdum hatta ısındıgı zaman kapttık her daım yakmadık bıraz daha rahatladık..
belkı sızınde ondandır canım dene bakalım.. bırde sabahları kalktıktan sonra soyle evın bır kac camıını ac 5-10 dk bır havalandırma sok u yap sonra kapatırsın.. umarım ıse yarar.

canım hiç kullanmadığın bir demliği çamaşır yumuşatıcısıyla yarıdan fazla doldur ve ocakta kaynat altını kıs şöyle bi 5-10 dk kaynasın evinin içini mis gibi kokutuyo tavsiye ederim.

her odaya bir kaba görünmeyen yerlere sirke koyarsak sirke kötü kokuları içine hapsediyor ve kokulardan kurtuluyoruz bunu derya baykalın programında duymuştum .....umarım arkadaşlar işinize yarar..:CüvCüv:

canım hiç kullanmadığın bir demliği çamaşır yumuşatıcısıyla yarıdan fazla doldur ve ocakta kaynat altını kıs şöyle bi 5-10 dk kaynasın evinin içini mis gibi kokutuyo tavsiye ederim.

ilginçççCADIARZU
ben de çamaşır yumuşatıcısnı toz alırken kullanıyorum çünkü daha etkili ve kalıcı kokusu var..diğer temizlik maddeleriinn kokusu çabuk uçuyo..
şuan otomatik sprey var evde, her daim mis kokuyo.

havalandırmak gerekiyor
benim ilk evlediğim sıralardada evde
bir koku vardı mobilya kokusu halı kokusu
güneşli havalarda hep açıyorum pencereleri
azaldı

X