Pullu perde

Celinee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
64
0
Selam arkadaşlar salondaki perdemi değiştirip üstü pul işlemeli olan perdelerden aldım ancak nasıl yıkanacağı bilmiyorum.makinaya atmayı düşünüyordum bir arkadasım aklımı karıştırdı pulları sökülür dedi bu konuda fikri olan yazabilirmi lütfen...

bende pullu perdelerden diktirmek istiyorum sordum perdeciye dökülmez mi diye; torba kullanılarak yıkanılmasını tavsiye ederim dedi.sende makine torbası kullanmayı dene istersen.

arkadaşlar 1.5 senedir her tarafı pul olan bir perde kullanıorum hemde cok büyük we uzun bir perde. yıkamadan önce yere seriorum her iki tarafından da içe doğru katlayıp makinaya atıyorum nazik programda yıkıorum. hiç bişi de olmuyo merak etmein. bende aldıgım zmn herkes bana pulları dökülür dedi ama bi tanesi bile yerinden oynamadı. korkmayın güselce yıkayın perdelerinizihihoyyyt

arkadaşlar 1.5 senedir her tarafı pul olan bir perde kullanıorum hemde cok büyük we uzun bir perde. yıkamadan önce yere seriorum her iki tarafından da içe doğru katlayıp makinaya atıyorum nazik programda yıkıorum. hiç bişi de olmuyo merak etmein. bende aldıgım zmn herkes bana pulları dökülür dedi ama bi tanesi bile yerinden oynamadı. korkmayın güselce yıkayın perdelerinizihihoyyyt

evet arkadaşa katılıyorum,benim perdem de simli ve pullu,güzelce katlayıp,narin programda yıkayın,bi de çok sıktırmayın..imkanınız varsa hiç sıktırmayın derim..inanın hiç birşey olmuyor..tertemiz perdenizi güzelce asın...simler ilk alınmış gibi parlıyor...şutarafagittişutarafagitti

benimde perdelerim pullu makinede 30 derecede yikiyorum bitmesine 1 dakika kala makineyi durduruyorum. hic bi sey olmadi aldigim gibiler

bende yıkarken tereddüt etmiştim simler soyulur diye hiçbirşey olmadı perde programında 400 devirde sıktırdım

Benimde perdelerim pullu yıkarken narinlerde ve en düşük devirde yıkıyorum hiçbişeycikler olmadı inşallah da olmaz

benim perdelerimde pullu yıkadım pullara birşey olmadı ama çok puruştu 30 derecede yıkadım çok sıktırmadım perde programında yıkadım çok büyükler ütülemem mümkün değil ne yapıcam bilmiyorum astım öyle sinir oluyorum gördükçe ne yapıcam bilmiyorum bilen varsa yardım etsin

benim perdelerimde pullu yıkadım pullara birşey olmadı ama çok puruştu 30 derecede yıkadım çok sıktırmadım perde programında yıkadım çok büyükler ütülemem mümkün değil ne yapıcam bilmiyorum astım öyle sinir oluyorum gördükçe ne yapıcam bilmiyorum bilen varsa yardım etsin

arkadaşım benimde perdelerim pullu bende katlayıp koyuyorum makinaya bitincede çok az sıktırıyorum hemen makinayı kapaıyorum ama yine buruşuk görünüyordu sinir oluyordum ütülemeyide gözüm yemiyordu bende kendimce bir çözüm buldum sende dene mutlaka memnun kalırsın perdeleri nemliyken yerine asıyorum sonra ütüyü getiriyorum en son buhar ayarına alıyorum tabi perde asılı iken kesinlikle perdeye değdirmeden buharı 1,2 cm uzaktan püskürtüyorum her yeri dümdüz oluyor buhar sayesinde bütün kırışıklıklar yok oluyor tavsiye ederim ben hep bu şekildeçabucacak yapıyorum bütün perdelerimi:eek:

arkadaşım benimde perdelerim pullu bende katlayıp koyuyorum makinaya bitincede çok az sıktırıyorum hemen makinayı kapaıyorum ama yine buruşuk görünüyordu sinir oluyordum ütülemeyide gözüm yemiyordu bende kendimce bir çözüm buldum sende dene mutlaka memnun kalırsın perdeleri nemliyken yerine asıyorum sonra ütüyü getiriyorum en son buhar ayarına alıyorum tabi perde asılı iken kesinlikle perdeye değdirmeden buharı 1,2 cm uzaktan püskürtüyorum her yeri dümdüz oluyor buhar sayesinde bütün kırışıklıklar yok oluyor tavsiye ederim ben hep bu şekildeçabucacak yapıyorum bütün perdelerimi:eek:

arkadaşım bende birşey sorucam ütünüz normal ütülerden mi? yoksa şu buhar kazanlı olanlardan mı?

X