Bulgar Türkü değil Bulgaristan Türkleriyiz

emilia

Emina
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
900
3
Arkadaşlar önemli bir açıklama yapmak zorundayım Bizler Bulgar değiliz Osmanlı Torunuyuz,Aradaki farkı bilelim ona göre davranalım Elhamdülillah Müslümanız Bize bulgar yakıştırması yapanları kınayalım lütfen!

Bize Bulgar Diyen Atatürk'e Yunan demiş olur!

haklısın:lepi: cok doğru bi konu acmışsın.ben özellikle okulda cok karşılaşıyodum böyle şeylerle.Hala bize bulgar diyen insanlar var biz.BİZ TÜRKÜZ GÖCMEN'iz GÖCMEEEEEEEN.

harikasın çok doğru bi konuya parmak basmışsın.bizlere bulgar denmesinden nefret ediyorum zaten bg.deyken türk diye dışlandık burdada bulgar olduk bu nasıl iştir çözemedim ben TÜRKüm ve bununla GURUR duyuyorum

''MUHACıRLER KAYBEDıLMıŞ TOPRAKLARIN AZıZ HATIRALARIDIR.'' Mustafa Kemal Atatürk

canim aslinda sizlerin turk oldugunuzu yuzde yuz eminiz
cunku osmanlidan kalmasiniz
sanirim dil aliskanligi kotu niyet yok aslinda
benim esimin de arkadaslari bulgaristan gelmisler burda calisiyorlar
evimizde agirliyoruz hic ayrim yapilmiyor
turk diyoruz onlara ama
birde yanina bulgar ekliyoruz ne hikmetse

Biz türkiyenin has türkleriyiz osmanlı kökenli ve bulgaristan toıpraklarında kalmışız ve türk oldugumuz için türkiyeyew geldik

çok güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım evet biz bulgar türkü değiliz. bulgaristanda doğmuş büyümüş türkleriz. benimde çok hassas olduğum bir konudur bu. ve bana siz bulgar türklerindenmisiniz
diye soran herkeze kibarca gerekli cevabı verdim.

bazilari bunun agiz aliskanligi oldugunu soylese de, genelde bilmeyerek "bulgar" diye konusan cok oluyo... ben anlamak isteyene acikliyorum, sabit fikirli olanlara da harcayacak zamanim yok.. Zaten bu yeni bir sey degil dilimiz, dinimiz kulturumuz belli, yasayisimiz da bunu gosterir... Onemli olan her yerde turk gibi yasayip bunu inkar etmemek, toplumumuzu iyi bir sekilde temsil etmek... herkes once kendini elestirmeyi bilmeli...
Osmanli Devleti`nin balkanlardaki iskan politikasini bilen bilir.
Osmanlı beyliği Trakyada toprak kazanmaya başladıkça, buradaki yerli ahaliyi Müslümanlaştırmak ve ayrılıkçı güç oluşturmalarını engellemek için buralara Anadolu`dan Müslüman Türk aileler göndermiştir.

bende bu duruma çok sinir oluyorum...her söyleyene doğrusunu söylettiriyorum...açıklama yapıyorum...

COK GÜSEL Bİ KONU GERCEKTEN İYİ Bİ AÇIKLAMA OLMUS BİZLER TÜRKÜZ SONUCTA ZAMANINDA DEDLERİMİZ ANNEANNELER BABANNELERİMİZ ORALARDA YETİŞMİŞ VE YAŞAMIŞLAR HEPSİ BU.BU BİR İSKAN POLİTİKASININ SONUCU OLUSMUS BEN HİÇ UĞRAŞMIOM ACIKCASI BULGAR TÜRKÜ DEDİKLERİNDE LAF ANLATMAK ZOR OLUYO CUNKU:sinifsinif:

biz bulgaristanda doğmuş türkleriz has ve has osmanlı torunlarıyız bu kadar açık ve net bu olay ,anlamayanlar ayrı bir de işlerine gelmediği için anlamak istemeyenlerde apayrı:eek:klava:

bu konuyu ne kadar açsan da boş ben çok kavga ediyorum ama bazıların kafası basmıo

Gerçekten çok güzel bi konu açmışsın.Benimde bulgar macırı yada bulgar göçmeni dendiği zaman sinirlerim zıplıyor.Direk tartışmaya giriyorum.Ve biraz tarihini okuyup öğrenmesini söylüyorum.Böyle düşünen insanlar ne kadar cahil.Biz bulgar olmuş olsak orada hazır düzenimizi,evlerimizi bırakıp neden buraya göç edelim.

çok güzel bir konu açmışsınız.İnsanlar belki kötü bi niyetle söylemiyo ama düşüncesizce bi laf insanı ne kadar üzüyo ve sinirini bozuyo.3 sene önce dershaneye giderken cok büyük sorunlar yasamıstım.Bana direk bulgar muamelesi yapmışlardı tabi bunların yaptıgı bilinçliydi az kavga ve huzursuzluk cıkmamıştı sınıfta

Evet benimde çok sık karşılaştığım bir sorun bu. Bu da bi şey değil daha bulgaristan göçmeninin ne olduğunu bilmeyen cahiller bile var. Var ki bana müslüman mısınız siz diye sorabiliyorlar.

neden sorun olarak görüyorsunuz ki bu meseleyi burdaki insanlar ne bilsin bu ayrımı boşuna büyütülen bi olay bu.sonuç olarak bize türk diyorlar ve şu var çoğumuz artık çift vatandaşıyız yani bu ne demek bulgar vatandaşıyızda...önemli olan niyet söylemler değil...

arkadaşlar ben böyle bi olayla karşılaştığım zmn cevabım bellidir ''ben bulgarsam ATATÜRK te yunanmı oluyo bu durumda...''
böyle dememiz gerekiyo cünkü bu insanlar o kadar cahilki atamızın yunanisten göçmeni olduğunu gözardı edip bize bulgar demeyi mantıklı kabul ediyolar.

Arkadaşlar önemli bir açıklama yapmak zorundayım Bizler Bulgar değiliz Osmanlı Torunuyuz,Aradaki farkı bilelim ona göre davranalım Elhamdülillah Müslümanız Bize bulgar yakıştırması yapanları kınayalım lütfen!

Bize Bulgar Diyen Atatürk'e Yunan demiş olur!

:KK9::KK9::KK9: aynen katılıyorum bacımmmmm

çok kıvançlıyız çok mutluyuz iyiki goçmenim. medeniyet gormuş toplumda sağlam karkterli geleceğe guvenle insan olmanın erdemliğini bilerek kendine inanarak insanın değerli bir varlık olduğunu bilerek insan sevgisiyle yetiştik.şuanda en kazançlı gruplardan bırıyız avrupa ve turk vatandaşlığına sahip milletiz

X