Doğuma Hazırlık doğum çantasına ne koyulur???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

eftelyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
2.934
19
39
arkadaşlar internette doğum çantasıyla ilgili hep farklı farklı açıklamalar var insanın kafası karışıyor.doğum yapan yada doğumu yaklaşan,doğum çantası hazılayan arkadaşlar bizi bilgilendirebilrmisiniz hastaneye giderken neler götürmek gerekiyor???:CüvCüv::eek::nazar::uhm:

çok büyük bi çantaya gerek yok bence ben kendi çanatama koyduklarımı yazayım sana.normal doğum olduğu için bir gün kaldım ve yanıma aldıklarım yetti.

kendim için:
2 takım gecelik, 3-4 adet çamaşır, el havlusu, ped, yelpaze(hava çok sıcaktı),tarak,kırmızı kurdelalı taç,

bebek için:
2-3 takım,bez,ıslak mendil,2 tane çıtçıtlı badi,pişik kremi,2 tane penye battaniye

Bebek için:
2 tulum, 2 badi, 2 pamuklu battaniye, eldiven, şapka, patik, araç koltuğu

Kendime:
sabahlık, tarak-fırça, toka, kırmızı taç, kırmızı dudak parlatıcı, rimel, göz kalemi, allık, kapatıcı, terlik, iç çamaşırı (1 kere kullanılıp atılandan), ped, emzirme sütyeni, göğüs pedi ve 1 elbise, ıslak mendil , diş fırçası, diş macunu, deodoran

Eşime:
1 tişört, pijama, çorap, iç çamaşırı, diş fırçası

Unutulmaması gerekenler:
Telefon şarjı, fotoğraf makinesi, video kamera (varsa), antibakteryel jel, beyaz sabun (emzirmeden önce göğüsleri yıkamak için)

X