Tekrarlayan düşükler için istenilen testler.

ARTVINLI9876

Evlatlarim sana emanet allahim
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
4.212
2.341
merhaba arkadaşlar.benim iki kez üst üste tekrarlayan düşüklerim oldu.doktorum bazı testler istedi.bağışıklık sistemi ve genetik testler.bu testleri yaptıran arkadaşlardan yardım istiyorum.testleri nerede yaptırdınız.düşükten nekadar zaman geçtikten sonra yaptırdınız.ben 2.düşüğümden sonra daha adet olmadım.adetliykenmi yapılıyor.tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun canım bnde baya bir süre hastane aradım ücret olarak çok yüksek fiyatlardı ve benm ilk düşüğüm olduğu için devlet hastaneleri yapmadı doktorumda malatyada olduğu için oryada gidemedik ama şükürler olsunki burda bi yakınımızın çalıştığı bi diyaliz merkezinde yaptırdım testlerimi çokta ii bi laboratuardı ama sen sanırım istde deilsin hastanelere sordunmu hiç ve isimleri ne acaba yaptıracağın testlerin...

sanada çok geçmiş olsun canım.şuan istanbuldayım ve testleri burada yaptıracağım.benim bu 2.düşüğüm olduğu için belki devlet hast.yapar diyorlar.testler şunlar canım.

evet ya arkadaşlar bu konuda bilgi verirseniz sevinirim bende iki kere düşük yaptım 2. düşükten sonra daha adet olmadım tedavi için ne zaman gitmeliyim doktora. adet zamanımı gitmeliyim

evet ya arkadaşlar bu konuda bilgi verirseniz sevinirim bende iki kere düşük yaptım 2. düşükten sonra daha adet olmadım tedavi için ne zaman gitmeliyim doktora. adet zamanımı gitmeliyim

geçmiş olsun arkadaşım.ben düşük yaptıktan sonra adetim bitti bir hafta sonra testler için gittim doktora.ben özel hastaneye gidiyordum orada testler çok yüksek tutuyor.devlet hastanesine gittim ama orada istenilen testlerin hepsini yapmadılar sadece genetik olanları yaptılar.sonucu 1 ay sonra alacağım.birde devlet hastanesinde düşüklerden sonra ayrıntı testler istemiyorlar özel hastanede daha ayrıntı testler istiyorlar.kendi dr.13 tane test istemişti ama sadece 6 tanesini yaptırabildim.diğer testleride özel laboratuvarda yaptıracağım o testlerde 600 civarı tutuyormuş.allah yardımcımız olsun canım işimiz zor bu testlerden.:çok üzgünüm:

geçmiş olsun arkadaşım.ben düşük yaptıktan sonra adetim bitti bir hafta sonra testler için gittim doktora.ben özel hastaneye gidiyordum orada testler çok yüksek tutuyor.devlet hastanesine gittim ama orada istenilen testlerin hepsini yapmadılar sadece genetik olanları yaptılar.sonucu 1 ay sonra alacağım.birde devlet hastanesinde düşüklerden sonra ayrıntı testler istemiyorlar özel hastanede daha ayrıntı testler istiyorlar.kendi dr.13 tane test istemişti ama sadece 6 tanesini yaptırabildim.diğer testleride özel laboratuvarda yaptıracağım o testlerde 600 civarı tutuyormuş.allah yardımcımız olsun canım işimiz zor bu testlerden.:çok üzgünüm:

canım testlerde yazan isimleri yazar mısın ben de devlette yaptırdım kendi doktoruma götürcem sonuclardaki isimleri yazarsak birbirimizinkiyle karşılaştıralım doktor bizden ne eksik istedi

Faktör II. faktor V leiden mutasyonu. MTHF Reductase677. MTHF Reduktase 1298. PAI 1 4G 5G Polimorfizmi.bu testleri devlette yaptırdım.ama diğer testleri devlette yaptıramadım. canım bence sen git bir devlet hastanesine düşük yaptığını söyle onlar sana neler yapman gerektiğini söylerler.sadece bu yazdığım testleri istiyorlarmış.diğer testler için gerekli değil istemiyoruz bu yaptığın testler yeterli dediler.

canım öncelikle geçmiş olsun Rabbim sağlıklı hamilelikler nasip etsin inş.
benimde 2 düşük ve 1 erken doğumum var şu an araştırmadayım ,,kocaeli üniv. den gün aldım,,kromozom testim yapılacak ve ayrıca bunun yanında adını hatırlayamadım birkaç test daha ,,,bunlarda adetli olmak gerekmiyor,, doktoruna söylüyorsun araştırılmasını istiyorum diye onlar gerekeni yapıyorlar..

merhaba arkadaşlar.benim iki kez üst üste tekrarlayan düşüklerim oldu.doktorum bazı testler istedi.bağışıklık sistemi ve genetik testler.bu testleri yaptıran arkadaşlardan yardım istiyorum.testleri nerede yaptırdınız.düşükten nekadar zaman geçtikten sonra yaptırdınız.ben 2.düşüğümden sonra daha adet olmadım.adetliykenmi yapılıyor.tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

bende 2 kez düşük yaptım kan testleri rahim filmi vs. herşeye bakıldı. ama bunu üniversite hastanesinde yaptırdım ben düşükten sonra yani 15-20 gün sonra başladılar araştırmaya ama birşey çıkmadı enfeksiyon çıktı sadece.adetli olmana gerek yok kan testi zaten çoğu. pıhtılaşma değerlerine falan bakıyorlar.

dilay8 arkadaşım.ben testlerim için devlet hastanesine gittim ama sadece genetik testlerini yaptılar.diğer testleri yapmadılar bukadar ayrıntıya gerek yok dediler.bağışıklık sistemiyle ilgili testleri yazarmısın yani isimlerini. o testleri dışarıda yaptırmayı düşünüyorum.

iyi günler arkadaşlar ben bugün katıldım aranıza.Bende iki düşük yaptım biri 8 diğeri 12 haftalıkken.Devlet hastanesinde kürtaj oldum patoloji ve genetik araştırması yapıldı düşükten 1 ay sonra sonuç çıktı temizmiş doktorla konuş diğer testlerde yapılsın dediler ama ben özel dr a gitmek istiyorum hakan şatıroğluna muayane ücreti testlerle birlikte 216 tl diye duydum sizin bi bilginiz var mı acaba.Kafam çok karışık eşimin işi gereği haziran da doğuya gitcez acele karar vermem lazım:KK43:

iyi günler arkadaşlar ben bugün katıldım aranıza.Bende iki düşük yaptım biri 8 diğeri 12 haftalıkken.Devlet hastanesinde kürtaj oldum patoloji ve genetik araştırması yapıldı düşükten 1 ay sonra sonuç çıktı temizmiş doktorla konuş diğer testlerde yapılsın dediler ama ben özel dr a gitmek istiyorum hakan şatıroğluna muayane ücreti testlerle birlikte 216 tl diye duydum sizin bi bilginiz var mı acaba.Kafam çok karışık eşimin işi gereği haziran da doğuya gitcez acele karar vermem lazım:KK43:

çok geçmiş olsun arkadaşım.bence doğuya gitmeden önce testlerini yaptır çünkü bende doğuda 3 yıl kaldım orada bazı şeyler daha zor.sonra pişman olma.dr muayenesi ve bütün testler 216 ise çok iyi ben sadece testlere 450 ödemek zorundayım.ama testleri her hastane yapmıyor sadece genetik testleri yaptırabildim.önce sor bence testlerin yapılıp yapılmadığını.

çok geçmiş olsun arkadaşım.bence doğuya gitmeden önce testlerini yaptır çünkü bende doğuda 3 yıl kaldım orada bazı şeyler daha zor.sonra pişman olma.dr muayenesi ve bütün testler 216 ise çok iyi ben sadece testlere 450 ödemek zorundayım.ama testleri her hastane yapmıyor sadece genetik testleri yaptırabildim.önce sor bence testlerin yapılıp yapılmadığını.

canım bağışıklıkla ilgili testleri devlet hastanesinde yapıyorlar hani mesela çiğ et yada hayvandan bulaşanlar gibi di mi eğer onlardan bahsediyorsan devlet hastanesi bunları yapmış bana . bence boşuna para verme bi dene derim

canım bağışıklıkla ilgili testleri devlet hastanesinde yapıyorlar hani mesela çiğ et yada hayvandan bulaşanlar gibi di mi eğer onlardan bahsediyorsan devlet hastanesi bunları yapmış bana . bence boşuna para verme bi dene derim

canım sen hangi hastaneye gittin.yaptırdığın testlerin isimlerini yazarmısın heralde aynı testlerden bahsetmiyoruz.senin dediğin testleri ben hamileyken yaptırmıştım.ama testleri yazarsan daha iyi olur canım.

Arkadaşlar bende 3 gün önce düşük nedeniyle kürtaj oldum.Alınan parçalar patalojiye gitti.Şimdi oradan kromozom bozukluğu nedeni gelirse napmam lazım.Hani diğer testleri anladım.Kan pıhtılaşması,rubella,toxoplazma nedenlerini anladım.Ancak kromozom bozukluğu için nasıl bir tedaviye baş vurmam lazım?

Arkadaşlar bende 3 gün önce düşük nedeniyle kürtaj oldum.Alınan parçalar patalojiye gitti.Şimdi oradan kromozom bozukluğu nedeni gelirse napmam lazım.Hani diğer testleri anladım.Kan pıhtılaşması,rubella,toxoplazma nedenlerini anladım.Ancak kromozom bozukluğu için nasıl bir tedaviye baş vurmam lazım?

çok geçmiş olsun canım.merak etme canım birşey çıkacağını zannetmiyorum olurda aksi bir durum olursa sana ona göre tedavi yöntemi uygularlar.

aPTT,ANA,tromboplastin,tsh,t3,t4,toxo,rubella,antifosfolıpıd antıkoru,proteinS,folık asıt,adetın ıkıncı gunu FSH-PROLAKTIN-PROGESTERON-E2,pıhtılaşmada sorun çıkarsa faktörler,hemogram,bide hsg çektirmek gerekiyor,bide eşe spermiyogram,bunların harıncınde kromozom testı ıstege baglı yapılıyo.

X