açıköğretim fakültesi puanlama sistemi nasıl

sebboyyy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009
1.381
5
bn büro yönetimi sekreterlik 1.sınıftayım arkadaşlar yeni gircem bu sene nisanda bir dersi geçebilmek için nekadar soru çözmemiz gerekir ve kaç soru çıkıyo her derste bilgisi olanlar lütfen yazın

bn büro yönetimi sekreterlik 1.sınıftayım arkadaşlar yeni gircem bu sene nisanda bir dersi geçebilmek için nekadar soru çözmemiz gerekir ve kaç soru çıkıyo her derste bilgisi olanlar lütfen yazın

Aöf derslerinden geçebilmek için en az 50 alman lazım yani 30 soruysa en az 15 soru dogru yapman lazım,36 tane soru soruluyorsa 18 tane en az doğru yapman lazım.İlk sınavın %70 i,2. sınavın %30 u değerlendirilerek yıl sonu notu veriliyor.(Soru sayısı derslere göre değişiyor genelde 30 oluyor)K.ısacası 2 sınavdanda 50 alırsan dersi verirsin.Sınava gir not durumuna göre sana 2. sınavda kaç alman gerektiğini söyliyeyim.Kolay gelsin....

final sınavı kaç sorudan olcak ve arasınav ve final sınavlarından kaçtane çıkcak lütfen bilgi istiyorum.

mesela arasınavı biliyoruz konularından kaç tane çıkcağını falanda..ama final konularına bakıyorum 1 soru 3 ünite 2 soru falan diyor toplasan 5 soru yapcak bunu anlamıyorum işte.

final sınavı kaç sorudan olcak ve arasınav ve final sınavlarından kaçtane çıkcak lütfen bilgi istiyorum.

Ara sınav soru sayısıyla final sınav soru sayısı aynı.Mesela ara sınavda 30 soru soruluyorsa,final sınavında da 30 soru soruluyor,soru sayısı değişmez.1.ünite 3 soru demekte,örnek olarak ara sınavda 1.üniteden 3 soru çıkacak final sınavında 1.üniteden 1 soru.Yani ara sınav üniteleri kapsamındaki ünitelerdenara sınavda daha çok soru çıkar final sınavında ara sınava dahil olan ünitelerden daha az soru çıkar...

Her dersin başarı notu, ara sınav notunun %30'u
ile yıl sonu veya bütünleme sınav notunun %70'i
toplanarak bulunur.
Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse:
Öğrencinin ara sınavından 70, yıl sonu sınavın-
dan 60 aldığını varsayalım.
Ara sınavının ağırlığı % 30 olduğuna göre,
70 x 30 : 100 = 21 olacaktır.
Yıl sonu sınavının ağırlığı % 70 olduğuna göre,
60 x 70 : 100 = 42 olacaktır.
Ara sınav ve yıl sonu sınavının not toplamı
21+42=63 başarı notunuz olacaktır.
Bir dersten başarılı olabilmek için başarı notunun
50 veya daha yukarı olması gerektiğine göre,
öğrenci bu dersten 63 not aldığı için başarılı
sayılacaktır

yukarıdaki ibare kılavuzdan alıntıdır..

ara sınavın yuzde 30 u yıl sonu sınavının yuzde 70 idir arkadaşlar burada yanlış bilgi verilmiş..

Her dersin başarı notu, ara sınav notunun %30'u
ile yıl sonu veya bütünleme sınav notunun %70'i
toplanarak bulunur.
Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse:
Öğrencinin ara sınavından 70, yıl sonu sınavın-
dan 60 aldığını varsayalım.
Ara sınavının ağırlığı % 30 olduğuna göre,
70 x 30 : 100 = 21 olacaktır.
Yıl sonu sınavının ağırlığı % 70 olduğuna göre,
60 x 70 : 100 = 42 olacaktır.
Ara sınav ve yıl sonu sınavının not toplamı
21+42=63 başarı notunuz olacaktır.
Bir dersten başarılı olabilmek için başarı notunun
50 veya daha yukarı olması gerektiğine göre,
öğrenci bu dersten 63 not aldığı için başarılı
sayılacaktır

yukarıdaki ibare kılavuzdan alıntıdır..

ara sınavın yuzde 30 u yıl sonu sınavının yuzde 70 idir arkadaşlar burada yanlış bilgi verilmiş..

Acele yazdım yerlerini karıştırmışım.Sonuçta 50 ve üzeri almak lazım ilk sınavda final sınavında çok zorluk oluyor sonra...

X