Bıktım artık bıktım!

ebru1982

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2008
139
1
41
kızlar nolur bana yardım eedın aklımı yıtırmek uzereyim.dunn aksam kaynanamgıle gıttık.kaynanamın surat on karıs hıc aldırıs etmedık kayınpederımle konustuk falan..sonra kayınvalıdem saymaya basladı 5gundur gelmıyonuz el gıbısınız olsek el bulacak olumuzu sustuk sadece sustuk esımde bende sustuk.sonra ogluna hergun gelmezsen sana hakkımı helal etmıyorum hergun gelşeceksın dedı..yıne bısey demedık ama sınırden elım ayagım tıtrıyoıdu sonra banyoya gıttım agladım katnanamda aglamaya basladı ben boyle hayal etmedım dıye soylene soylene agladı..esim mutfaga gıttı annesıde pesınden nasıl bagrıyo esıme esımde ben evde napacam bu sekılde nasıl mutlu olacam dedı..bu sefer kaynatam ewsımın yanına gıttı karındanmı korkuyon..karından ızın almadan tuvalete gıdemıyon buna bu kadar tepene cıkarırsan boyle olur dıyo..oarada da kaynanam yanımıza geldı nasıl sayıyo esımde yeter artık yeter dedi gömlegını yırttı kaynanamın anne yuregı parcalanmadı..bız esımle mutfakta aglarken onlar cay ıctı.esımle1saat mutfakta durduk cıktık eve geldık gıtmek ıstıyorum dedim annemgile gitmek istyrum ayrılalım bunlar yoksa rahat etmıycek gotur benı annemgıle dedim eşim ölürümde ayrılmam senden dedi...benım sucum ne kızlar evladın 5gun gelmedi diye elin kızının sucu ne..nasıl bakacam yuzlerıne kaynatam arkamdan mutfaga bagaRıyo ben bvu gelını anlamadım dıye..bıktım bıktım gece hiç uyumadım sabaha kadar agladım kendimi tutamıyorum iş yerindeyim ama sureklı gozumden yaslar akıyo..yardım edın kızlar ya cıldıracam

ohh oh olmuş ..bırak yaa eşin yanındaya gerisi boş...
demekki çekemyo iyi olmanızı eşinin seni dinlemesiniki eşine "eşinden izinsiz tuvalete gidemiyon " dediğine göre zoruna gidiyo..
boşver... rahat ol sen..
annedir ister yanına gitmenizi tamam ama anlatış şekli çok yanlıştı..
eşin yanıdna oldugu sürece zamanla oda öğrenecektir seninle nasıl konuaşcagını..
rahat ol mutlu ol...

nasıl olurda bı anne baba evladını bu kadar uzer..nasıl olurda bı kayınpeder bukadar seviyesizlesir gelınıne bukadar laf soyler, nasıl bır aile evladının mutsuz etmek için ugrasir..yaranamadım ya evlendgmden beri laf sokuyolar..buyukler dıye agzımı acmıyorum..kaynanam aklını takmıs bıze soguksun dıyo yemın ederım elımden gelenı fazlasıyla yapıyom.yaranamadım...atrılmak istıyorum esım ıstemıyo bende esimi cok sıyorum...allahından bulsun allaha havale eetm

ohh oh olmuş ..bırak yaa eşin yanındaya gerisi boş...
demekki çekemyo iyi olmanızı eşinin seni dinlemesiniki eşine "eşinden izinsiz tuvalete gidemiyon " dediğine göre zoruna gidiyo..
boşver... rahat ol sen..
annedir ister yanına gitmenizi tamam ama anlatış şekli çok yanlıştı..
eşin yanıdna oldugu sürece zamanla oda öğrenecektir seninle nasıl konuaşcagını..
rahat ol mutlu ol...

canım biz zaten 1.5 ay orda kaldık gecen hafta 3gfun ordaydım ihmal etsek anlayacam....esnden izinsiz tuvalete gidemıyon tepene cıkardın dıyen kaynatam..bı kaynata gelınıne bunu soylermı ya

canım maalesefki bu tür insanlar çok.
sanki o kadın hiç gelin olmamış.
bence eşinle evinizde konuşun ve eşin ailesiyle konuşsun.kayınvalidenlere yakınmı oturuyorsunuz,kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama eşiniz konuşmalı. " artık benimde evim var, kendime göre hayatım , sorumluluğum var. hergün size gelmem mümkün değil.ama haftalık uğrarım görüşürüz, telefon açabilirsiniz, ihtiyacınız olduğunda haber verebilirsiniz ama her gün gelmemi beklemeyin, akşam işten çıkıyorum evimlemi ilgilenim burayamı gelip gideyim. eşimide boşuna suçlamayın, ben karımı seviyorum" gibi konuşmalar yapsın. siz ikinizde sustukça daha çok üste çıkacaklardır. sizde büyük diye susuyorsunuzdur ama onlarda büyüklüklerini bilsinler. zaten bi çok yuva bu tür kendini bilmez büyükler yüzünden bitiyor.
madem öyle hiç evlendirmeseydi çocuğunu. çok benciller.
ama en kesin çözüm onlarla konuşmak.
hatta eşin annesine biraz sert konuşmalı. yani "eğer bu tür tavırlarına devam edersen hiç gelmem" gibi bi konuşma yapmalıki annesi çocuğunu kaybetme korkusuyla tavrını değiştirmeli.
onun haricinde sizde telefonla arayıp hal hatır sorarsınız. böylece gelemiyorsakta arıyoruz demeye yüzünüz olur. sonuçta bir ailesiniz tamamen kopmayacaksınız. sadece onların gelip gitme konusunu mesele yapmalarına bir çözüm bulmak gerekiyor.

nıye bu kadar cıddıye alıyosunkı onları sen göruşme olsun bıtsın
ayrıca bu olay esınden ayrılma derecesıne senı getırıyosa cok sabırsızzın unutma daha beterını yasayanlar var kayınpederınden dayak yıyıpte yınede esını bırakmayanlar gördum ben
sakın bırdaha esıne ayrılmak ıstıyorum deme zamanla bu onu aılesının haklı oldugu dusuncesıne ıter senden soguyabılır....

cok sasirmadim acikcasi cunku benim kaynanada 2 gun gitmesem aksam 11 de arayip niye gelmiyosun 1 hafta oldu diyo 1 gun gitmesen 3 gun diyo falan filan...sende kendin gitme madem bu kadar tepkililer sana esinde gitmese diyecem ama annesidir gitsin gidincede senin aklin kalir ne diyolar diye hani fisekleme olayi olurmu bilemem zor durum canim uzme kendini allah islah etsin onlari sen esine sahip cik yeter belli seni cok sevmesini kaynanan hazmedemiyo...allah razi olsun esinden ki sana sahip cikiyo...allah yardimcin olsun canim...

Çok büyük tepki göstermiş.
Sanki oğlu gidelim demişte sen gitmemişsin gibi
Ama ben eşinin niye evde napacam, nasıl mutlu olacağım dedi
orasını anlayamadım.

nasıl olurda bı anne baba evladını bu kadar uzer..nasıl olurda bı kayınpeder bukadar seviyesizlesir gelınıne bukadar laf soyler, nasıl bır aile evladının mutsuz etmek için ugrasir..yaranamadım ya evlendgmden beri laf sokuyolar..buyukler dıye agzımı acmıyorum..kaynanam aklını takmıs bıze soguksun dıyo yemın ederım elımden gelenı fazlasıyla yapıyom.yaranamadım...atrılmak istıyorum esım ıstemıyo bende esimi cok sıyorum...allahından bulsun allaha havale eetm

ogullarini ipotekli mal gibi goren bir anne baba daha!! canim esinle aranin bozulmasina musade etme sakin. sirf bu yuzden onla hicbir sikintinin olmamasina dikkat et. boyle olursa rahatsin. gitsin oglu gorsun. sen de hic elini kipirdatma. yakinda ogullari da dayanamaz bu duruma. ama sen soyletmis olma. esin dayanamaz her gun hergun nasilsa... cok sinir bozucu ama kendini uzmene de degmez. cunku nasilsa kiymet bilmiycekler. a.s.

cok sasirmadim acikcasi cunku benim kaynanada 2 gun gitmesem aksam 11 de arayip niye gelmiyosun 1 hafta oldu diyo 1 gun gitmesen 3 gun diyo falan filan...sende kendin gitme madem bu kadar tepkililer sana esinde gitmese diyecem ama annesidir gitsin gidincede senin aklin kalir ne diyolar diye hani fisekleme olayi olurmu bilemem zor durum canim uzme kendini allah islah etsin onlari sen esine sahip cik yeter belli seni cok sevmesini kaynanan hazmedemiyo...allah razi olsun esinden ki sana sahip cikiyo...allah yardimcin olsun canim...

esimi yalnız oraya göndermem cunku esim dun annesine karına söz geciremiyon diyonuz falan dedi demekkı gıdınce benım hakkımda konusuluyo

Çok büyük tepki göstermiş.
Sanki oğlu gidelim demişte sen gitmemişsin gibi
Ama ben eşinin niye evde napacam, nasıl mutlu olacağım dedi
orasını anlayamadım.

yani siz bu kadar sey söylediniz ben eve gıdıp mutulumu olacam..bızı huzursuz ediyosunuz evimizde de anlamında soyledı

canım benim çok üzüldüm ama eşin seni seviyor ayrılalım filan deme seni istemeyenler gitsin yuvayı bozmak yarımsaat boşver takma bence aynısından bendede var en azından senin evin ayrı şanslısın ya yanınıda otursaydında benim gibi hergün o sözleri duymak zorunda kalsaydın ne yapardın beterin beteri var sen kocana tutun gerisi boş zaten.....

canım maalesefki bu tür insanlar çok.
sanki o kadın hiç gelin olmamış.
bence eşinle evinizde konuşun ve eşin ailesiyle konuşsun.kayınvalidenlere yakınmı oturuyorsunuz,kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama eşiniz konuşmalı. " artık benimde evim var, kendime göre hayatım , sorumluluğum var. hergün size gelmem mümkün değil.ama haftalık uğrarım görüşürüz, telefon açabilirsiniz, ihtiyacınız olduğunda haber verebilirsiniz ama her gün gelmemi beklemeyin, akşam işten çıkıyorum evimlemi ilgilenim burayamı gelip gideyim. eşimide boşuna suçlamayın, ben karımı seviyorum" gibi konuşmalar yapsın. siz ikinizde sustukça daha çok üste çıkacaklardır. sizde büyük diye susuyorsunuzdur ama onlarda büyüklüklerini bilsinler. zaten bi çok yuva bu tür kendini bilmez büyükler yüzünden bitiyor.
madem öyle hiç evlendirmeseydi çocuğunu. çok benciller.
ama en kesin çözüm onlarla konuşmak.
hatta eşin annesine biraz sert konuşmalı. yani "eğer bu tür tavırlarına devam edersen hiç gelmem" gibi bi konuşma yapmalıki annesi çocuğunu kaybetme korkusuyla tavrını değiştirmeli.
onun haricinde sizde telefonla arayıp hal hatır sorarsınız. böylece gelemiyorsakta arıyoruz demeye yüzünüz olur. sonuçta bir ailesiniz tamamen kopmayacaksınız. sadece onların gelip gitme konusunu mesele yapmalarına bir çözüm bulmak gerekiyor.

oglunu kaybetme korkusumu ..imkansız o.insan oglunu ustunu basını yırtacak sevıyeye getırıyosa ve ustune kendılerı oturup cay ıcıyosa ben bu ananın evlat sevgısınden şüphe ederim..onun varsa yoksa kızı..esimde de dedi beni evlat yerine koymuyonuz diye ama bos yarın gıt hiçbisey yok gıbı davranırlar

esimi yalnız oraya göndermem cunku esim dun annesine karına söz geciremiyon diyonuz falan dedi demekkı gıdınce benım hakkımda konusuluyo

bu yaptıgın cok yanlıs canım olabılır senın hakkında konusuyolarsa esın susturur kımseye laf söyletmez egerkı bunu basaramazsa zaten kendı gıtmez
ama sen gondermezsen bu sefer esın ınat eder senı dınlemez yıne gıder buda kayınvalıdenlerı haklı cıkarır malesefa.s

Eşiniz arkanızda olduğu için şanslısınız..Ya her ne olursa olsun annesinin tarafında olan tiplerden olsa ne yapardınız?O'na ayrılalım demek yerine siz de O'na destek olun...Bu tür laflar eşinizi incitir bence...Siz birbirinizin yanında olduktan sonra bu tür sorunlar aşılır...

başını sokacak eviniz mi var salla gitsin hırpalasın keyfini sür valla ya
bende ailesi yüzünden ayrıyım eşimle şuan ama neden basımızı soktuğumuz ev babasına ait ve babası ile birlikte yasadığımız için..
hiç değmez bi damla gözyası dökmeye
eşinle mutlu ol olanları yasanmamıs say sana yazık eşine yazık

bu yaptıgın cok yanlıs canım olabılır senın hakkında konusuyolarsa esın susturur kımseye laf söyletmez egerkı bunu basaramazsa zaten kendı gıtmez
ama sen gondermezsen bu sefer esın ınat eder senı dınlemez yıne gıder buda kayınvalıdenlerı haklı cıkarır malesefa.s

canım sende haklısın ama insanın canı yanınca gersekten ne yaptıgını,ne yapacagını bılemıyo.benım zoruma gıden kayınpederın bu kadar sey soylemesı..ne gerek var.onun da kızı el evınde..bugun bana yarın ona dıycemde onun kaynanası ona bunları yasatmaz emınım..eden bulsun dıyorum sadece...

X