Poğaçalar Pofidik Poğaça Resimli

bugün denedim bu tarifi evdekiler bayıldı tarif içinde teşekkür ederim canım :)

Denızcınınprensesı cok tesekkur ederım ellerine saglık..
yas maya olcusu belırtmemıssın bırde tuzun.. yarım yasmaya 3 cay kasıgıda tuz koydum.. cok guzel oldu..
tuzu bıraz daha fazla olsaymıs 10 numara olcaktı tek eksıgı o.. ama yınede cok guzel.. kabarması pişmesı super..
ıcıne peynır cok cok yakısyor bırını oyle denedım.. bunları servıs yaparken arasını kesıp peynır domates de koymayı dusunuyorum bırde 1 cay kasıgı mahlepte kattım nefıs koktu nefis...

yuvarlakan farklı olarak bırde dugum seklınde denedım o da hos oldu.. bırde fırından cıkınca poğaçaların ustune bır ıslak ustune bır kuru havlı kapadım hepten yumusssacıkk adı gıbı pufidik oldu..
tesekkurler..
a.s.

Son düzenleme:
canım çekti bee sıcak sıcak eline saglık..zuzum:)

Dikkat hamile var yemiyosanaz bana gönderin ohhh şöyle çayla .offf offfff..kaydirigubbakcemile3

bu yazı bana mıı denızcıye mı anlamadım yavrım.. kaydirigubbakcemile3

adres ver yolluyorum.. :eek:
kaydirigubbakcemile3
vallahı harıka görunuyolar evde bıtek maya eksık kuru maya kullansam olmazmıkaydirigubbakcemile3

sanırım yas maya yerıne kuru maya da kullanılıyor her tarıfte ama olcu olarak ne kadar kullanılır onu bılemıyorum ıste daha acemıyım mayada bu ılk.. kaydirigubbakcemile3

1 kg a yakın gıdıyodu ben hamuru bıraz yumusak tuttum ama unu tam yedırmedım...
tarif sahıbı arkadas daha ıyı bılır tabı.. bı yerde okumustum yapmadan once hamurun yumusaklııgınada baglıymıs poaçanınn yumusaklıgı ?

aa o zaman daha ıyı olucaktır ben 3 cay kasıgı koydum tatlımsak oldu bıraz ama peynırle anlasılmıyor :)

4 yemek kasıgı seker koyduysan yanı sekerden kısmadıysan 1 yemk kasıgı fazla gelmez belkı ama degerlendıremıyorum da 3 cay kasıgıyka 1 yemek kasıgı arasında baya bı fark var.. :roflol:

WEEEEEEEEEEEEEE ıŞTE MUKEMEL PUFIDIKLERRRR:lepi:

my.php
[/URL][/IMG]

my.php
[/URL][/IMG]

X