Bebek Beslenmesi Çok üzülüyorum..bebeğim emmeyi reddediyor,

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zuhal2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
73
0
Arkadaşlar merhabalar,
Bebeğim 2 aylıkken bir ara az emip kilo alamadığı için emzirdikten sonra ben memede kalan sütü sağıp kaşıkla veriyordum. Zamanla kaşıkla içmeye alıştı. Şimdi 4 ay 20 günlük oldu, her beslenmeden önce emzirmeye çalışıyorum ama çok aç bile olsa 2-3 dk emip kendini geriye atıyor, hatta bazen hiç mememi almıyor. Bu ara emzirirken saç kurutma makinesini açıyorum onun sesini duyunca yine 2 dakika kadar yavaş emip bırakıyor ama hala aç oluyor çünkü arkasından kaşığı görünce ağzını açıp kaşıktan içiyor
Onu yeniden sadece emzirerek beslemek istiyorum çünkü her seferinde sütü sağıp vermek çok yıpratıcı oluyor. Büyük kızım da 2.5 aylıkken laktoz intoleransı olunca mamaya geçip anne sütünü azaltmıştık, o yüzden o da emememişti. Bu bebeğimi yeniden doya doya emzirebilmem için bana yardımcı olabilir misiniz? Sizce ne yapmalıyım?? İnanın çözüm düşünmekten geceleri bile uyuyamaz oldum:KK43:
Şimdiye kadar anne sütünden başka hiçbir şey vermedim. Bir kaç gün hiç kaşıkla vermezsem nasıl olur, tekrar alışır mı? Bu arada 23 martta işe başlıyorum, ara öğünlerde sağdığım sütü bakıcımız vermek zorunda kalacak..Ancak işe başlaya kadar 2 hafta vaktim var. nasıl bir yol izlemeliyim?

Canım benim bebeğim hiç emmedi.İlk baştan mama veriyordum sonra elektrikli pompa aldım.Bebeğim bir hafta sonra 7 aylık olcak evet haklısın sütü sayıp vermek çok zor.bebeğin artık 4 aylık 2 ay sonra ek gıda başlarsın zaten o zaman şimdiya kadar içtiği sütü yarısını içecek.İşe de başlayacaksın.İnana artık çorbalar meyvelere o kadar alıştıki süt eskisi gibi içmiyor Sütümü sayorum yarısını boşa gidiyor.2 ay sutu sayıp vermek çok az bir süredir hemen bitecek.Şimdi bebeğini tekrar emmeye alıştırana kadar ikiniz çok yıpranıcaksınız.İşe başlana çok az vaktin kalmış.Sonra tekrar sütünü sayıp vermek zorundasın.o zaman bebeğin yineden emmek istemeyebilir.ama sen üzme kendini o kodar en önemlisi bebeğin sağlığı.Biraz zamanın var daha işe başlayana kadar.Sen ineden dene çok bebek bu aylarda öyle yaparmış pes etme.emdikten sonra saydın sütünden biraz ver aç bırakma fakat .Sonra tekrar emzirmeye dene.Bu sefer daha sık emzirmeye çalış.Başka bir anne den duymuştum bebeği emmeye redetmeye başlamıştı oda her emzirmeye çalıştığı zaman her seferinde aynı şarkıyı söylüyormüş ve bir süre sonra bebek tekrar emmeye başlamış. benimki biberonla besleniyor fakat ayne problemi bşberonla yaşadım.yani artık ilgisi taraflarda ne var ne oluyor diye ilgisini çekiyormuş.bende sütü içerken hep saçlarımı önüne koyuordum onlarla oynuyordu.artık ondan sıkıldı şimdi oynacak veriyorum elinde.umarım bir çözüm bulursun canım.

öncelikle bebişini allah bağışlasın analı babalı büyüsün.benimde 4.5 aylık bi kızım var.buna benzer ir sorun bende de var.doktorumun tavsiyesi sık sık emzirmem.5dk emzir emmiyo mu bırak emmesin kcağına al ilgisini dk kadar sonra bi daha emzir.gelişimini de takip et kilo alıyo mu diye.öyle öyle emmeleri giderek uzayacaktır ben çok hamdolsun diyeyim 10dk çıkardım.zorlama ama sevdire sevdire yap.sevgiler.

öncelikle bebişini allah bağışlasın analı babalı büyüsün.benimde 4.5 aylık bi kızım var.buna benzer ir sorun bende de var.doktorumun tavsiyesi sık sık emzirmem.5dk emzir emmiyo mu bırak emmesin kucağına al ilgisini dağıt 20dk kadar sonra bi daha emzir.gelişimini de takip et kilo alıyo mu diye.öyle öyle emmeleri giderek uzayacaktır ben hamdolsun diyeyim 10dk ya çıkardım.zorlama ama sevdire sevdire yap.bu arada açta kalmamasına dikkat et.sevgiler.

Arkadaşlar çok sağolun, en azından yalnız olmadığımı hissettim. tavsiyelerinizi uyguluyorum bakalım hangimiz galip geleceğiz:)

benimki de ayni o dönemlerde red etmeye baslamisti. 5 dk tek gögüs emip birakiyordu. hep bebeklerinize güvenin derler burada. güveneyim dedim aldigi kiloyu görünce güvenmemem gerektigini anladim. ben de tek sabah erken emziriyordum . uykulu emdigi icin tam emiyordu. ondan sonra 1 ögün mama sonraki 2 ögün ek gida ve 5.ögününde de sagdigim sütü veriyordum. sütüm yeterli olmadigi icin 3 kere falan sagiyordum tek biberon icin . gecen hafta artik pes ettim. ben de haftaya ise baslayacagim. arkadaslarin dedigi gibi bebisiniz saglikli olsun yeter. öyle böyle büyüyorlar. benimkinin de cok istahsiz oldugu zamanlar oldu. 6 saat bekleyip 100 gr mamayi 1 saatte iciriyordum. ama 6 ayi devirdik sükür. hala sabah erken emzirriyorum. onun disinda yakalarsam o da isterse yine emziriyorum ama meyve niyetine. ögün niyetine icmesi imkansiz artik. ne sütüm var ne de o 15 dk gögsümde kaliyor

acaba göğsünün ucuna azıcık şeker yada şerbet gibi bişey sürsen emermi.şeker zarar vermezse tabi gerçi tecrübeli anneler daha iyi bilir, benimki sadece bi fikir belirtiyim denemedim

çok zor ve yıpratıcı bir durum.kesinlikle şeker sürmeyin zaten anne sütü yeterince şekerli oluyor.bu kadar küçükkende tavsiye edilmiyor şeker.2 haftanız kalmış arkadaşlarında dediği gibi pes etmeden emzirmeye devam edin.ne kadar emse kardır.zaten çalışmaya başlayınca sağdığınız sütü alıcak.akşamları sizi özlemiş olduğu için belkide daha güzel emer.sabah akşam 5 dakika emse arada da siz sağsanız.sütünüz devam eder.benim kızım da herzaman kısa ama sık emer.

benımde 3 ayını doldurmus bır oglum var fakat 15 gundur dogruduzgun emmıyor kasıkla verdım olmadı yarısını atıyor pompa ve kasıklı bıberon aldım onunlada atıyor fakat kasıkla vermekten daha ıyı son dort gundur artık sureklı red edıyor bende tam dalmaya baslıyo o zaman emzıgı cekıp gogsumu verıyorum ne kadar emerse 5-10 dk cokuzuluyorum acaba tekrar eskısı gıbı emermı kasıklı bıberonla verıyorum fakat bu seferde emmeyı bırakırmı dıye korkuyorum ne yapacagımı sasırdım lutfen bana bı care arkadaslarrrrrrrr

canım sakın ÜzÜlme bu genel bı sorun bebekler 3 ıle 4. Aylar arasın emmeyı red edebılkıyo aynı sorun bendede var dı geÇtı ara ara devem edıyor ama bana dırenmıyo tabı sakın yılma ısrarla emzırmek ıÇın uĞraŞ hatta kendını ve bÜtÜn zamanına buna ada bak gÖrÜceksın 3 gÜnde her Şey tamam bu aylarda Çevreye olan ılgılerı artıyor ve etraftan gelebılecek olan en kÜÇÜk sese bıle memeyı bırakıp dıkat kesılıyorlar sessız ve karanlık odada emzırmeyı dene

evet biberonla beslenen bebekler de öyle yapıyor.Genelde anneler stres yapıyor ah sütüm yetmiyor ondan emmek istemiyor düşünmeye başlarlar ve tabiki sıkıntıdan bu sefer sütü gerçekten azalmaya başlıyor.Sakin ve ısrarla emzirmek gerek.

Selamlar benimde bebişim ilk iki ay 1-2 dk gibi kısa emiyordu. ılk başta bende bebeklerin battaniyede sallanmasına karşıydım ama sonra bebişimi uyutmadan önce birkaç dk battaniyede sallıyor sonra kucağıma alıp emziriyordum. Kısa bir sürede çok iyi sonuç aldık. Bence kesin faydasını görürsün hafif sallayarak bebişini önce rahatlat sonra emzir. Ben bu yöntemi keşfettiğimde keşke daha önceden sallasydım diye çok üzülmüştüm. Tavsiye ederim canım.

evet benimde kızım 3,5 aylıkken emmeyi red etti bende kaşıkla sağıp verdim ama olmuyor onunlada doymuyor bende onu uyutup öle emziriyorum ama 2saatte bir uyutmmam lazım ki anca kilo alsın kesinliklele memeyi gördüğü anda basıyor bağırtıyıı valla hocaya götüreceğim kaynanam nazardan oldu bu diyo r bende ne yapacaımı şaşırdım emmesi için adaklar adadım bakalm hangimiz galip gelicez mama falan vermedim çok ama çok yıpratıcı ama öle böle 6 aya getirmem lazım şuan tam 4 bitti 5 aya bugün girdik allahım bol emişmeli günler dilerim hepimize

aynı benim kızımda 3 gün sonra 3 aylık olacak emmek istemiyo hafif sallıyorum emziriyorum niye emmiyo bu ya mesela suan saat 10:30 7:00 emdei
üemmiyor ya emmiyor

Bebeklerde 4. ay sendromu var. Benim bebeğimde de aynı şey 6. ayda olmuştu. Bir türlü emmiyordu ama vazgeçmedim sen de vazgeçme sakın emzirmeye. Dedikleri gibi karanlık odada emzirmeyi dene.

benimde bebeğim 4 aylık.Rezene çayını biberonla veriyorum.Son 15 gündür emzirirken çok zorlanıyorum.bende ya ayakta yürürken yada kucağımda sallayarak emziriyorum.sanırım biberondan dolayı oldu...birde bu 4.ay sendromunu çoğu kişiden duydum .umarım hepsi geride kalır ve Yaradanın bu mücizevi sütünden bebişlerimiz faydalanır...

ahhh ahh
bizde 5.aya girdik ama 5 aydır neler çekiyoruz bir allah bilir birde siz :)
artık bunaldım yoruldum ki anlatamam,kendimi eve kapattım ailelerimiz dışında kimseye gidemiyorum,bebeğim bir türlü emmiyor,ne yapıp edip ne oyunlarla emzirebiliyorum,bende önceleri fön sesiyle müzik sesiyle emziriyordum,kucağımda ssatlerce gezdirim öyle veriyordum neler neler yapmadımki,pompayla sağıp vereyim dedim ama oda zor olur azıcık dayanayım 6.aya kadar diyorum,
doktorumuz gelişimi iyi dedi,o yüzden ne yapıp edip sütümden faydalanmasını sağlıyorum,
şimdi ayağımda sallıyorum iyice sersemliyor o zaman hemen veriyorum bir süre emiyor doyuyor,birde uykudan uyanınca hemen alıyor doyana kadar emiyor,şimdilik böyleyiz..1 ay daha geçsinde ek gıdaya geçince en azından rahat ederiz inşallah..
allah kolaylık versin hepimize

merhaba benim bebeğim 6. ayın içinde doğduğundan beri beni hiç emmedi. ne zaman memeyi versem ağlama krizlerine girdi bende sütümü sağıp verdim hala da öyle yapıyorum. Artık çok geç bebeğim beni emmeyecek biliyorum ve tek üzüntüm anne bebek arasındaki o enerji akışını yakalayamamış olmam bebeğim çok sağlıklı oğlumun sağlıklı olması için ne yapmam gerekirse yaparım çok yıpratıcı bir altı ay yaşadık ama oğlum için herşeye değer. ve tüm annelerin de böyle düşündüğünü hissediyorum.benim oğlum 6 ay beni emmedi ama ben onu sadece anne sütüyle besledim hala da beslemeye devam ediyorum. ek gıdalara başladık ama hiçbir şey anne sütünün yerini tutmaz arkadaşlara tavsiyem nasıl olursa olsun sütünüzü bebeğinize verin. emmek şart değil yerimseniben

benim de bu konuda sinirim çok bozuk.geçen hafta hatta bi başlık açmıştım burada.emmeyi reddetmişti biberona alıştıgı için.kaşıkla besledim filan neyse tekrar mmeye dönmüştü.ama kaşıkla beslemek çok yıpratıcıarkadaşlar aventin biberonunu al dediler.dün aldım ve tekrar memeyi bıraktı bugün.sinirlerim çok yıprandı,daha 1 aylık ve emmesini istiyorum aramızdaki bağ için...

lütfen benim gibi sorun varmı yaşıyan bebeğim memede öğğ yapıp almıyor memeyi .3 gün sonra 4 aylık olcak aç kalsın alır diye denedim yine aynı şekilde almıyor ne yapcağımı şaşırdım gece uykusunda uyku sersemi alıyor tek .

X