Nişan Damat nişan bohçası

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

_loading_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
1.686
2
Merhaba bayanlar size sormak istediğim bişey var
damadın nişan bohcası ne zaman gider
annem nişandan 15 gün sonra falan gider diyor
etrafımızdaki çoğu insanda öyle yapıyor siz nasıl yapmıstınıza.s.

bız damadın bohcasını yollamadık bızde kaldı esımın aılesı rızede cunku akrabalarınada verdırmedım ben gerek yok dedım
ama 1 hafta sonra göturulur bızde normalde

evet canım bızde öle nişandan bır hafta sonra damadın evıne gıdılır çay falan fılan bohçayı verırız
ama nısan günüde verebılırsınız tercıh meselesı her yörenın adeti farklı

hayatım nişanın nerde olucak damat nerde oturuyo örneğin salonda olucaksa nişan gecesi verebilirsiniz.ama yakınsa 1 hafta uygun bisüre ya yorma kafanı böle şeylere elbet büyükler halleder :)

kizlar benim de 23 mayista nisanim var insaAllah, benim sorum da su: nisan bohcasini erkegin evine goturdugunuzde onunuzde actilar mi verirken ne diyorsunuz anlatin ne olur...

hiçbişey denmiyo hayatım ya sen en azından bişey demiyosun :)))
:))))))))))

Merhaba bayanlar size sormak istediğim bişey var
damadın nişan bohcası ne zaman gider
annem nişandan 15 gün sonra falan gider diyor
etrafımızdaki çoğu insanda öyle yapıyor siz nasıl yapmıstınıza.s.

Öncelikle hayırlı ugurlu olsun canım ..:nazar:a.s.
ßiz nişandan 1 hafta sonra götürmüştük herşwy sıcagı sıcagına o telaşla aradan çıkınca iyi oluyo..
Anneciğinde iyi demiş 15 gün sonrada olur ..
Tabi herkesin adetleri farklı ..

kizlar benim de 23 mayista nisanim var insaAllah, benim sorum da su: nisan bohcasini erkegin evine goturdugunuzde onunuzde actilar mi verirken ne diyorsunuz anlatin ne olur...

Hayırlı ugurlu olsun canım..
ßiz gittiğimizde kuzenlerim yengelerim tasıdı bohcaları ben bişi tasımadım tabi annemde olmaz bizde ayıptır sırnaşık şey
Uygun yere bohcalar konuldu oturduk servis yapıldı cokacimcoook
ßana o gun iş yaptırmadılar kaydirigubbakcemile3
Erkek tarafı çaldı söyledi oynadı bi nevi kız tarafına nispet yapar gibi :mymeka:
ßiz ordayken bohcalar hiç bi şekilde açılmadı ..

Ama tabi her yörenin farklı yerimseniben

Hayırlı ugurlu olsun kızlar hepimizin :nazar:

himm siz kalabalik gideceksiniz yani, biz sanirim benim ailem ve evli kuzenlerimle beraber gidicez, ben de onlara tasitayim bohcalari bari, assolist gibi de iceriye en son gireyim hihihhiii:)

Canım bunlar konuşularak yapılan şeyler bohça geldiği gün verenlerde var sonra götürenlerde...
Biz 1 hafta sonra falan götürmüştük amcamlar halamlar ve biz gitmiştik..
Allah tamamına erdirsin bu arada a.s.

güzel soru aynısını bende soracaktım.
bu arada meraba ben yeni üyeyim yakında benim de nişanım var napcam bilmiyom:KK43:

güzel soru aynısını bende soracaktım.
bu arada meraba ben yeni üyeyim yakında benim de nişanım var napcam bilmiyom:KK43:

bende yeni sayılırım benimde nişanım ağutosta.. off burdaki yazıları okuyunca ne çok yapılacak şey var diyorum... ama tatlı telaşlar :asigim:

bende yeni sayılırım benimde nişanım ağutosta.. off burdaki yazıları okuyunca ne çok yapılacak şey var diyorum... ama tatlı telaşlar :asigim:

Öncelikle hayırlı ugurlu olsun ..a.s.
Allah tamamına erdirsin ..:nazar:
Evet gercekten tatlı telaşlar hayırlısıyla atlatırsınızz inşallah :Saruboceq:a.s.

X