Çocuk Hastalıkları kordon kıstı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ALEYA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2008
124
0
42
2 aylık bebegımın yumurtalıklarnda sislik farkettık ve doktora goturduk kasık fıtıgı olabılır dıyerek ultrasona gonderdı.fıtık degıl ama sagda ve solda ıkı tane kıst var dedi.kordon kıstı olabılırmıs.derken cocuk doktorumuz urolojıye gonderdi.mua ettı bazı bebeklerde kanallr erken kapanırmıs ve ıcerde sıvı bırıkırmıs yanı kordon kıstı olmus.6 aylıkken tekrar ultrasonda bakılıck kuculme olmamıssa 1 yasında amelıyat edilicek dedi.sımde ne ilac verdi ne rahatsızlık verr dedi.4 ay boyle beklemkte cok zor.acaba baska dr a gotursemmı.benım gıbı cocugunun basına boyle olay gelen varmı

oğlum 9 aylıkken kordon kisti ameliyatı oldu basit bir ameliyat ve fıtık gibi patlama riski yok yalnız testisleri yukarı çekme ihtimali olabilir biz de 9. ay farkettik canım bişeycik olmuyor korkma geçmiş olsun

2 aylık bebegımın yumurtalıklarnda sislik farkettık ve doktora goturduk kasık fıtıgı olabılır dıyerek ultrasona gonderdı.fıtık degıl ama sagda ve solda ıkı tane kıst var dedi.kordon kıstı olabılırmıs.derken cocuk doktorumuz urolojıye gonderdi.mua ettı bazı bebeklerde kanallr erken kapanırmıs ve ıcerde sıvı bırıkırmıs yanı kordon kıstı olmus.6 aylıkken tekrar ultrasonda bakılıck kuculme olmamıssa 1 yasında amelıyat edilicek dedi.sımde ne ilac verdi ne rahatsızlık verr dedi.4 ay boyle beklemkte cok zor.acaba baska dr a gotursemmı.benım gıbı cocugunun basına boyle olay gelen varmı

arkadaşım benim bebeğime de 2 aylıkken tek tarafta kordon kisti teşhisi kondu. 1 yaşına kadar bekleyelim dendi. minik bebeğim şimdi 3,5 aylık ve yaklaşık 15 gündür kist görünmüyor. kontrole götürmedik ama şişlik kayboldu, iki testisi de aynı görünüyor. umarım senin bebeğin de ameliyatsız iyileşir.:teselli:

canım oğlum 3 aylık onda da kordon kisti var. Önemli değil dedi dr.SAnırım bir süre sonra geçiyor

kordon kisti daha sonra kasık fıtığına dönüşebileceği için cerrahi müdahale gerekiyor. ayrıca kendiliğinden geçmeside söz konusu olmayan bir rahatsızlıkmış canım..aman dikkat..bizim arkadaşımızda olduğu için dr araştırmak için girdiğimde gördüm konuyu bilgi vermek istedim..umarım iyileşmiştir kuzucuklar..

Benim oğlum 1,5 yaşında doktor kordon kisti ameliyat getekiyor dedi iki aaya gün attı çok üzgünüm iki ay cok dimii yaa:110:baska bi doktorami gitsemb ilmiyorumkii

X