Çocuk Hastalıkları Öksürük

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

AZRA2009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
71
1
Kızım 1 aydır günde 1-2 defa kuru kuru öksürüyo.nadirende olsa hapşırıyo. odasını nemlendirmek için peteğin üstüne ıslak havlu koyuyorum, kettlede su kaynatıyorum ama buhar makinem yok. acaba kızımda bronşit başlangıcı felan mı var :KK43: bu konuda deneyimli anneler buhar makinesi almalımıyım ne tavsiye edersiniz?

Özellikle gece uyurken sürekli buhar yapmak gerekiyor.Islak havlunun buharı yeterli olmaz.Kettle'da da sürekli buhar yapamazsın.Bence buhar makinesi almalısın.En azından için rahat olur.

Buhar makinasını öneririm. Özellikle doktorlar iyonize olanını öneriyorlar. Öksürüğe gelince doktorunuzla görüşün bu ara çok kötü bir salgın var.

odanın havası kuru kalıyorsa ondan kuru kuru öksürür.mutlaka havayı nemlendir.mümkünse de buhar makinesini al.çocukların hava yolları çok hassas.sonrasında enfeksiyona çevirmesin dikkat et

benım oglumda oksuruyor.once burun tıkanıklıgı ıcın dr u sekrol verdı kullandık sonra bu tıkanıklı balgamlı oksuruge donustu arada kuru oksuruyor.cıgerlerde bısey yok dedıler.ama bu oksuruk cıddı canımı sıkıyor duzgun dr da bulamıyorum.4 dr da cıgerler ıyı dedı olur dedıler.ama neredeyse 1 ay oldu gecmedı.

off bızde de var bu durum balgamlı oksuruyor ama balgamı cıkaramıyor genzınde kalınca da hırıltılı nefes almaya baslıyor

ben de bu kuru öksürükten ve hırıltıdan dertliyim.3 doktora götürdüm.ve en sonuncusundan memnun kaldım.ciğer filmi çekildi ciğerlerde hiç birşey yok.kan tahlili yapıldı lökosit sayısına bakıldı vücudunda bir enfeksiyon var mı diye değerler gayet normal.bu bir virüsün neden olduğu bir durum muş.1 aydan dha da fazla sürebilirmiş.bronşiyolit denen bir rahatsızlık.bronşit değil.kronik değil.bu anlamda rahatladık.oğluşumun neşesinde hiç bir sıkıntı yok ama hırıltı sesini arada bir duyuyorum bu beni gıcık ediyor.bu arada doktorlar buhar makinesini pek önermiyorlar.hele de çocuk odadayken açmayı hiç tavsiye etmiyorlar.en azından benim gittiğim doktorlar.

X