ALLAHIM niye ben diyenler icin(okumanizi tavsiye ederim)

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
Niye Ben?” diyen herkes için

Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı.

Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.

Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Brenda’nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.

Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens, yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için ALLAH’a dua edebilirdi yalnızca... Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı. “ALLAH’ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et.”

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri “Aranızda lens kaybeden var mı?” diye bağırdı.”

Brenda’nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı:

“ALLAH’ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...”

“BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM” demeyin...

(ALINTI)

bu yükü niye taşıyorum diye isyan etme elbetteki mükafatı vardır.
aslında anlatılmak istenen çok güzel.
şu ki; çektiğin sıkıntılar ve dertler için niye ben diye isyan etme sonunda mutlaka mutluluk olacaktır.

Allah herşeye kadir dir umutsuzluğa düşmemeiz yaradana sığınıp ondan yardım dilememiz yeterli Allah çok büyük Allah yar we yardımcımız olsuna.s.

ah tatlim ah ders cikarilmasi gereken okadar cok sey varki malesef bazen bi kulagimizdan girip diyerinden cikiyo

begenmene sevindim canimcigima.s.

allah hiç bir kuluna taşıyamacağı ağır yükü vermesin sabır ve inanç en güzeli allah zorda kalanlarında yardımcısı olsun

gercektende Allahin hikmetinden sual olunmaz
Allahim nelere kadir
cok guzel bir paylasim eline saglik
Allahu teala soyle buyurmus;
siz birseyi istersiniz fakat bilmezsinizki onun sonunda ser vardir,
yine siz birseyi istemezsiniz fakat bilmezsinizki onun sonunda sizin hayir vardir,
hepimizin icinden istekleri vardir mesala ben cocuk istiyorum ama hakkimda hayirlisi olsun demeyi ihmal etmiyorum

yüce Rabbimin hikmetinden sual olmaz...
neyin hayırlı neyin şer olduğunu bizler bilemeyiz...

bu sebepten çok zor çok çetin bir görev verilmiş olsa da isyan etmeyip vazifelerimizi yapmamız gerekiyor...

kişi eğer iman etmişse ve Allah a eş ortak koşmamış ve isyan etmemişse bu dünya da çektiği çilelerin ızdırabın ahiret azabından düştüğüne kesinlikle inanıyorum.

meleğim paylaşımının ana fikrine kesinlikle hayran kaldım ve yürekten teşekkür ediyoruma.s.

Aman Allahım... Tüylerimin hepsi havalandı.
İncitanemtuanam - canımcım konuların -
binlerce buse konduruyor yüreğime.
r205ex6cw.gif

çok çok güzel bir konuya değinmişsin canım sağol....herşeyde bir hayır vardır derim hepp Rabbım hepimiz için herseyın hayırlısnı versinn

başına kötu birşey geldıgın de Allahım neden ben dıyenler acaba ıyı bırşey geldıgın de de Allahım neden ben dıyor mu???? hep bır sıkıntımız olunca ısyan edıyoruz ama ıyı bırşey olunca şukredıyormuyuz?

ben artık şukur etmesını ögrendım tavsıye ederım.

X