Vajinal iltihap için Karbonatlı Su...

E

EU3

Ziyaretçi
kaynamış 1 litre suya 1 yemek kaşığı karbonat atıyorsunuz içinde çözünmesini bekleyip buharına battaniyeye dolanıp oturuyorsunuz.faydasını gören çok ben daha denemedim reglm bitsin yapıcam.bu arada karbonatla ilgili bi bilgiye ulaştım ph dengesini korumaya yardımcı oluyormuş.

evet çok doğru canım ben uyguladım ,ama ben suya karbonatı karıştırıp öyle temizleniyorum.gerçektende mantara bile iyi geliyo..sizde tuvaletinizde bir şişeye hazırlayıp bir kenarda dursun..sağolsun babaannem beni bu konularda çoook bilgilendirdi..

bundan kolay ne varrr bunuda deneriizzzzzzzzz:sm_cool:

teşekkürrler kızlarrrrrkaydirigubbakcemile5

bunu bende duydum... birde içine 1-2 damla tendirdüyot koyuyorlarmış....

anaaa yeni bi buharmı bu canlarım yaa.tüpleri açarmı bu yöntem.ofyaaa bi açılsa şu tüpüm.enfeksiyondan kapalı benimki.işe yararmı acaba.

selimina canıım bu yöntem sadece değişik bir dezenfekte tarzı ..yani biliyosun vajina açık yara gibi hemen mikrop kapılabiliyor.buna etken tuvalet kağıtları,günlük pedler v.s. o yüzden temizlerken sabun kullanılmaması gerek zaten vajinanın tek düşmanı sabun ve direkt duş..o yüzden tahriş olmadan dış yüzeyi temizlemenin en iyi yolu karbonatlı kaynamış yada bekletilmiş su.. ayrıca canım tüplerle hiç bir ilgisi yok bu yöntemin üzgünüm..sadece buhar ve adaçayı yağı en iyi tedavi şekli..SEN NEDEN KAYGANLAŞTIRICI KULLANMIYOSUN PEKİİ,BENDE SİPARİŞ VERDİM BEKLİYORUM BAKALIM..TAMAMEN DOĞAL VE SPERMLERİN HIZLA YÜZEREK BİR ŞEKİLDE YUMURTALIĞA ULAŞMASINI SAĞLIYOMUŞ.ismide pre-seed.(KIZLAR BELKİ ÇOK AÇIK OLUCAK AMA BEN YİNEDE YAZAYIM;kesinlikle vajina temizliği arkadan öne değilde önden arkaya olması lazım.en çok vajina mikrobu öyle kapıyomuş)BENDEN SÖYLEMESİ..sağlıcakla kalın..

kizlar bisey sorcam bunu ne zaman uyguluyoruz?
birde su sicakken mi yoksa sogukken mi?
CADIARZU

arkadaslar bu karbonat pastalara katimiz karbonatmi acaba bende denim bakalim bende de cok olur hemen iltihap kapiyorum ya

MEYRA CANIIM ıSTEDıĞıN ZAMAN KULLAN ..her tuvalete girdiğinde temizlendiğinde mutlaka yap..bir şişeye koy dursun kenarda ..evet pastalara kullanılan KARBONAT toz şeklinde olan.

arkadaslar ben bisi diyecegim. karbonat demissiniz ama. Normalde vajen ve deri ph5,5. sizin iltihap ve matar icin uyguladiginiz buharli karbonat olayi varya biraz yanlis. karbonat ph yi yükseltir yani 7 ve üstüne. mantarin olsmaya baslamasi icin uygun ortam hazirlar. ayrica sicak ve buhar mantari daha da pakistirir.. vajinal, rahim ici ya da tüpler de iltihap var ise bu agriya sebeb olur ki, sicak iltahabin agrisini ve siddetini arttirir.
ben yumurtalik iltahabi , vajinal iltahap gecirdim. ve emin olun ki sicak azdiriyor. doktorlar sicagi önermezler.
sakin bana kizmayin. sadece uyrmak istedim. ben de alternetif tibba inaniyorum. hatta suan bitkisel bir fitil kullaniyorum. yengem bu fitilleri kullandi 2 ay sonra hamile kaldi. iltahabi söküp hamile kalmayi kolaylastiriyormus. onlar da 2 asilama yapmislar di, hic bir problemleri yoktu. ama olmuyordu. bir teyzemizin hazirladigi vajin.fitilleri kullanip hamile kaldi. suan 6 aylik ikizleri var.
Allah isteyen herkese versin, eksikligini hissettirmesin

ay123 teşekürler bilgiln için ..pekiii bu kullandığın fitilde neymiş onu bizimle paylaşırmısııın lütfeen???çok sevinirim şimdiden teşekürler...

arkadaslar ben bisi diyecegim. karbonat demissiniz ama. Normalde vajen ve deri ph5,5. sizin iltihap ve matar icin uyguladiginiz buharli karbonat olayi varya biraz yanlis. karbonat ph yi yükseltir yani 7 ve üstüne. mantarin olsmaya baslamasi icin uygun ortam hazirlar. ayrica sicak ve buhar mantari daha da pakistirir.. vajinal, rahim ici ya da tüpler de iltihap var ise bu agriya sebeb olur ki, sicak iltahabin agrisini ve siddetini arttirir.
ben yumurtalik iltahabi , vajinal iltahap gecirdim. ve emin olun ki sicak azdiriyor. doktorlar sicagi önermezler.
sakin bana kizmayin. sadece uyrmak istedim. ben de alternetif tibba inaniyorum. hatta suan bitkisel bir fitil kullaniyorum. yengem bu fitilleri kullandi 2 ay sonra hamile kaldi. iltahabi söküp hamile kalmayi kolaylastiriyormus. onlar da 2 asilama yapmislar di, hic bir problemleri yoktu. ama olmuyordu. bir teyzemizin hazirladigi vajin.fitilleri kullanip hamile kaldi. suan 6 aylik ikizleri var.

canim merhaba. yenisin sanirim, hosgeldin aramiza.
birsey sormak istiyorum, bende almanyadayim. hangi fitil bu? ismini yazabilir misin? bende de idrar yolu iltihabi var ve iki ay bitti diye seviniyorum ki tekrar basliyor. cocukluktan kalma bisey benimki, daha bebekken baslamis ve sanirim hic bitmiycek...

:1no2:

arnavut güzeli 84 ve meyra basman kullandigim fitil vajinal fitil.bu fitiller bitkisel yasli bir teyze hazirladi. icinde ne var bilmiyorum. bu fitiller rahim icinde ki ve yumurtaliklarda ki iltihabi söküyor ve hamile kalmayi kolaylastiriyor mus. adet olduktan sonra ufak odunumsu görünümlü top ucunda ip var bunu vajinaya yerlestiriyorsun 3-4 gün kaliyor. sonra fitillere basliyorsun. fitiller iki gün kaliyor cikartiyor ve iliskiye giriyorsun.sonra yine fitil iki gün bekle iliski. böyle devam ediyor. bende 2 kere dis gebelik oldu ve sag tüpüm alindi aralik ayinda. gecen hafta hsg cektirdim. diger tarafta bir problem yokmus. bu fitillere yeni basladim. ama bebek calismasina önümüzdeki ay basliyacagim, doktor beklememizi söyledi. böyle.

meyracim sana isim veremiyorum cünkü eczaneden satin alabilecegin birsey degil. ayrica bu fitiller idrar yollari icin degil. idrar yollari enfeksiyonlari icin bol c vitamini alman gerekiyor bende de olmustu. limon portakal gibi meyveleri cokca tüket. ayrica almanyada eczanelerde saf katiksiz olarak sikilmis olan cranberry gibi eksi iceceklerden al. eczanede kilere sor sana yardimci olurlar. bu arada sen neredesin. ben münihteyim.

ay ya bizde bulabilsek keşke bende dış gebelik geçirdim tüpümün biri tıkandı ne kadar şanslısın fitilin var inşallahhhhhh açılır arkadaşım ya:a015:

arnavut güzeli 84 ve meyra basman kullandigim fitil vajinal fitil.bu fitiller bitkisel yasli bir teyze hazirladi. icinde ne var bilmiyorum. bu fitiller rahim icinde ki ve yumurtaliklarda ki iltihabi söküyor ve hamile kalmayi kolaylastiriyor mus. adet olduktan sonra ufak odunumsu görünümlü top ucunda ip var bunu vajinaya yerlestiriyorsun 3-4 gün kaliyor. sonra fitillere basliyorsun. fitiller iki gün kaliyor cikartiyor ve iliskiye giriyorsun.sonra yine fitil iki gün bekle iliski. böyle devam ediyor. bende 2 kere dis gebelik oldu ve sag tüpüm alindi aralik ayinda. gecen hafta hsg cektirdim. diger tarafta bir problem yokmus. bu fitillere yeni basladim. ama bebek calismasina önümüzdeki ay basliyacagim, doktor beklememizi söyledi. böyle.

meyracim sana isim veremiyorum cünkü eczaneden satin alabilecegin birsey degil. ayrica bu fitiller idrar yollari icin degil. idrar yollari enfeksiyonlari icin bol c vitamini alman gerekiyor bende de olmustu. limon portakal gibi meyveleri cokca tüket. ayrica almanyada eczanelerde saf katiksiz olarak sikilmis olan cranberry gibi eksi iceceklerden al. eczanede kilere sor sana yardimci olurlar. bu arada sen neredesin. ben münihteyim.

cevabın için çok teşekürederiiim..allah yardımcın olsuuun..tez zamanda meleğine kavuşman dileğilee..:1hug:

ay123 ben frankfurttayim. canim özel mesajini acsana, sana özelden yazayim olmadi. sanirim kapali.
merak ettim, sonucunu yine de yaz, ise yarayacak mi acaba? ins istedigin gibi olur.

arkadaslar vajen iltihapları için gynflor tablet var vajen florasını düzelterek iltihapları önlüyor 15 günlük kullanım yeterli ayrıca temizlik için sabun dezenfektan kullanmayın vajen florasını bozarak mikroplara açık hale getiriyor

tüplerin acılması ve cocuk olması için sülük tedavisi hem dogal hem ucuz hemde saglıklı.benden söylemesi.

Canım bitkisel fitilin adını yazabilir misin şimdiden teşekkurler

Merhaba arkadaşlar benimde rahim yarasi arti vaginal iltihabim var dokuz aylik evliyim buyik capli sikinti yaşıyorum. .. bu konudan muzdarip olup bilgilendirecek yardim edecrk arkadaslar var mi acabaa cok tsk şimdiden

X