boş gebelik yaşayıp tekrar hamile kalanlar.lütfen yazın

tektanem

AyşegüL
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
305
4
merhaba kızlar.3 ay önce boş gebelikten kürtaj oldum.2 ay bekledim 3.ay çalışmalara başladık.ilk ay olmadı.umudum 2. aya kaldı.benim gibi boş gebeliği yaşayıpta tekrar hamile kalan arkadaşlarmı.kaçıncı ayınızda kaldınız.lütfen payalaşın yaşadıklarınızı.....senağlama

bende 2.ayımdayım hamilelik için ama olmadı bekliyorum ama anlamadım ben ya boş gebelik nedemek nasıl oluyor??bilgi verirsen sevinirim canıma.s.

evet lütfen boş gebelik nasıl oluyor.belirtileri nedir,hormon seviyen neydi teşhis koyulduğunda cevaplarsan sevinirim...

tabi boş gebeliğin ne olduğunu bende başıma gelene kadar bilmiodum.ilk önce adetin geçikiyor.gebelik testi yapıyorsun pozitif çıkıyor havalara uçuosun.doktora gidiosun kan testi yapıor oda pozitif çıkıor doktor tebrik ederim hamilerin dior.bir hafta sonra kontrole gel dior ama bebeği göremior ve daha küçük o yüzden görünmüodur diyor ve 1 hafta sonra tekrar çağırıor.tabi bu arada gebeliğin bütün belirtilerini yaşıosun.[mde bulantısı,göğüs ve karnın alt kısmında şişkinlik vs.]tekrar gittiğinde bakıolar gebelik kesesi var,yolk kesesi var ama bebiş yok.çok kötü bişey allah kimseye yaşatmasın dünyan kararıyor ve kürtaj la gebeliğine son verilior.böle işte.....

hadi yaaaa üzüldüm canım yaa.olsun gene olucak bak üzülme.bende korkuyorum ama.bende çok geç yumurtalamışım.4 şubat son adetim dünkü hormon seviyem 26.sabahta kanamam oldu.bende pıstım bi kenarcıkta oturuyorum.sancım var.burda yazılanlardan sonra doktoru aramak istiyorum.

hadi yaaaa üzüldüm canım yaa.olsun gene olucak bak üzülme.bende korkuyorum ama.bende çok geç yumurtalamışım.4 şubat son adetim dünkü hormon seviyem 26.sabahta kanamam oldu.bende pıstım bi kenarcıkta oturuyorum.sancım var.burda yazılanlardan sonra doktoru aramak istiyorum.

canım aklına getirme böle şeyleri herşeyi oluruna bırak.bende çok üzülmüştüm ama napalım herşey allahtan.işte doktor 3 ay bekle dedi.2 ay bekleyebildim 3.ay olmadı inş.bu ay olur.birbirimize dua edelim.kaydirigubbakcemile5

bende aranıza yeni katıldım malesef boş gebeliği bende 3 hafta önce yaşadım.bunu yaşayan herkeze sabır diliyorum.bilmek istediğim birşey var bu olaydan sonra size özellikle bir test yapıldımı idrar kültürü yada vajina kültürü gibi yani enfeksiyondan kaynaklanan bir test yaptılarmı.yada bu testlerin yapılması gerektiğine yönelik doktorun birşey söyledimi.ben yaptırmayı düşünüyorum hama hangisini yaptırmalıyım bilmiyorum bilgin varsa paylaşırsan sevinirim

bende aranıza yeni katıldım malesef boş gebeliği bende 3 hafta önce yaşadım.bunu yaşayan herkeze sabır diliyorum.bilmek istediğim birşey var bu olaydan sonra size özellikle bir test yapıldımı idrar kültürü yada vajina kültürü gibi yani enfeksiyondan kaynaklanan bir test yaptılarmı.yada bu testlerin yapılması gerektiğine yönelik doktorun birşey söyledimi.ben yaptırmayı düşünüyorum hama hangisini yaptırmalıyım bilmiyorum bilgin varsa paylaşırsan sevinirim

canım kürtajdan sonra doktor her ihtimale karşı antibiyotik vermişti.ben onu kullandım sonra ultrasonda kontrole gittim.herhangi bi test yapılmadı.sende kontrol olduktan sonra doktor gerekli görürse ister zaten test falan.

merhaba arkadaşlar bende 6 ay arayla 2 kez boş gebelik tanısıyla kürtaj oldum,daha sonrasında bir sürü test yaptırdım ama hiç birşey çıkmadı,malesef tıbben hiçbir sorunum yok ama 2kez bunu yaşadım,şimdi 3.yü denicem ama aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.allah bunu yaşıyan herkese yardımcı olsun çok acı.......

merhaba kızlar.3 ay önce boş gebelikten kürtaj oldum.2 ay bekledim 3.ay çalışmalara başladık.ilk ay olmadı.umudum 2. aya kaldı.benim gibi boş gebeliği yaşayıpta tekrar hamile kalan arkadaşlarmı.kaçıncı ayınızda kaldınız.lütfen payalaşın yaşadıklarınızı.....senağlama

ben de mayıs ayında boş gebelikten kürtaj oldum.bizim de ne olduğunu hiç bilmediğimiz bişeydi ve şok olduk.doktor korunmanıza gerek yok dedi ama ben 2 adet geçirdim.şimdi 8 haftalık hamileyim.çok endişeliydim ben de ya 2. de de aynı şey olursa diye.aslında 2.'nin de boş gebelik olma ihtimali %1 gibi falan.neyse kalp atışlarını görünce bir oh çektik.tabi ki kaygılar bitmiyo.doktora gitmeme daha 3 hafta var.o zamana kadar görmeden nasıl geçicek bilmiyorum.hayırlısı neyse o olsun diyoruz artık napalım.
hiç üzülme.bana da demişlerdi kürtajdan sonra daha çabuk hamile kalınıyo diye inanmamıştım.hatta o dönem acaba tekrar hamile kalabilecekmiyim diye acayip stres yapmıştım.çok şükür kalabildim.bundan sonrası artık allaha kalmış.inşallah herşey yolunda devam eder.
merak etme sen de bak en azından hamile kalabiliyosun ve tekrar da kalırsın hiç stres yapma.rahat olman çok önemli.ben hep ne zaman hayırlısıysa o zaman oldum ve ilk denemede oldu.allahım bir an önce sana da verir inşallah sağlıkla.

yezel sana yazıcaktım yanlışlıkla tektanemi cevaplamış oldum.

keşke olmasa böyle şeyler ama oluyo işte ne yapalım,senin adına çok sevindim kalp atışlarını duymuşsun,ikinciyi yaşicanı pez zannetmiyorum,inşallah sonuna kadar sağlıklı bi hamilelik geçirirsin,bende çalışmalara başlim bare beklemenin bi anlamı yok sanırsam:):ecrin_bebek:

bende boş gebelikten kürtaj oldum 8 haftalıktı doktor 3 ay çocuk olmasını yasakladı 3 ayın sonunda tekrar hamlile kaldım arkadaslar merak etmeyin Allah hepinize nasip eder bende boş gebelik tekrarlarmı onu merak ediyorum

arkadaşlar merhaba..ben de 5 haftalıkken dr.gittim keseyi göremedi.daha sonra 7+6 haftalıkken gittim bu kez keseyi gördü ama içinde embriyo yok dedi..boş gebelik olabilir 9. haftaya kadar bekleyelim dedi...zaten gebeliğin başından itibaren hep bir korkum vardı...9 haftalıkken gittim ve sonuç kesindi boş gebelik...2 gün önce kürtaj oldum..aynı korkular bende de var...diğer hamileliklerimi etkiler mi diye..çok şükür 1 tane kızım var...en büyük tesellim o.Allah böyle bir durumla karşılaşan herkese sabır versin..

hepinize cok ama cok gecmiş olsun en kısa zamanda inş Allah hepinizin gönlündekini verir.Ben bir şeyi merak ettim peki bu boş gebelikte beta hcg degeride sürekli yükseliyormu normal gebelik şeklinde ?

hepinize cok ama cok gecmiş olsun en kısa zamanda inş Allah hepinizin gönlündekini verir.Ben bir şeyi merak ettim peki bu boş gebelikte beta hcg degeride sürekli yükseliyormu normal gebelik şeklinde ?

amin canım..Allah herkese sabır versin..benim 5 haftalıkken bhcg değerim 316 çıkmıştı ama o zaman kese görünmemişti.3 gün sonra tekrar bhcg değerim ölçüldüğünde 1260 tı .bu değeri görünce çok sevindim ve herşeyin normal gideceğini düşündüm..hamileliğin bütün belirtileri vardı..sık idrara çıkma ,bulantı,halsizlik,uyku,göğüslerde şişlik...7+6 günlükken gittiğimde kese vardı ama embriyo yoktu..9 haftalıkken tekrar gittiğimde sonuç kesindi boş gebelik..hem karından,hem vajinal ultrasonla bakıldı ve sonuç kesindi..boş gebelik ve sonu kürtaj...Allah herkese hayırlı gebelikler ve hayırlı doğumlar nasip etsin...Hayrı isterken Hayra hazırlıklı olalım..

Son düzenleme:
Slm arkadaslar 1 sene once hamıle kaldım ıdrar testın de pozıtıf cıktı kan testınde sonuc pozıtıfdı... fakat ultrason muaynesınde 7. hafta da bebek gorulmedı kese vardı kesenın ıcınde bebek yoktu.. hamılelıyım malesefkı sonlandırıldı..:KK43: kultur testı benzerı bır sıvı alınıp teste yollandı bos gebelık nedenını ogrenmek ıcın.. herhangı kalıtsal bır soruna rastlanamdı.. nadır de olsa gorulen bu talıhsız olay benım basıma gelmıstı.. aradan 1 yıl gecdı suan 4 haftalık hamıleyım :) cumartesı druma gıdıcem.. umarım bu sefer sagsalım bebısımı kucagıma alabılıcem.. sunuda belırtteyım 9 yasında bı kızım ya ben bu olayı. 2. gebelıgımde yasadım.. yanı her seferınde tekrarlayacak dıye bır kural yok.. allah hepınızın gonlune gore versın.

Slm arkadaslar 1 sene once hamıle kaldım ıdrar testın de pozıtıf cıktı kan testınde sonuc pozıtıfdı... fakat ultrason muaynesınde 7. hafta da bebek gorulmedı kese vardı kesenın ıcınde bebek yoktu.. hamılelıyım malesefkı sonlandırıldı..:KK43: kultur testı benzerı bır sıvı alınıp teste yollandı bos gebelık nedenını ogrenmek ıcın.. herhangı kalıtsal bır soruna rastlanamdı.. nadır de olsa gorulen bu talıhsız olay benım basıma gelmıstı.. aradan 1 yıl gecdı suan 4 haftalık hamıleyım :) cumartesı druma gıdıcem.. umarım bu sefer sagsalım bebısımı kucagıma alabılıcem.. sunuda belırtteyım 9 yasında bı kızım ya ben bu olayı. 2. gebelıgımde yasadım.. yanı her seferınde tekrarlayacak dıye bır kural yok.. allah hepınızın gonlune gore versın.
Bos gebelik olmadi degilmi sonucunuz

X