arkadaşalar şiddetli gribim ve hamileyim yardım

cennet kuxsxu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
143
6
arkadaşlar 15 haftalık hamileyim 1 haftadırda gribim dişlerime kadar vurdu dişlerim bile ağrıyor ilk birkaç gün geçer diye doktora gitmedim çünkü ilaç falan vermiyor minoset dışında.sonra doktora gidicektim ama oda şehir dışındaymış gidemedim .grib bebeğe geçermi onu olumsuz etkiler mi iarkadaşlar ya çok huzursuzum bebeğime bişey olcak diye korkuyorum.birde ne yemeli ne içmeliyim doğal yollarla gribi atlatmak için yardım edin lütfen:ecrin_bebek:

canım ıhlamur kaynat ve limon sıkarak iç birde bol su ve taze sıkılmış portakal suyu filan iç kendine getirir seni.en önemlisi yatıp dinlenmen.geçmiş olsun.

arkadaşım bende gribim ve 16 haftalık hamileyim benimkisi o kadar ilerlemedi daha ama çok halsizim.bu hafta doktora gideceğim bakalım dr ne diyecek.ben de adaçayı ve portakal ve limon suyu içiyorum.bi öğretmen arkadaş anne hastayken bebek de hastalanırmış dedi ben de çok üzüldüm valla.

benım grıbımde tam 15 gun surdu ama atesım hıc dusmedı..

su an 17. haftamdayım yenı ıyılesım..

dr parol verdı ama onu bıle cok nadır adım.. bol bol dınlen.. cvıtamını al.. portakalkivi,vb. tuket..

dr.unu beklemeden yarın bır kbbcıye görun....

bıtkı cayları çok tuketme..

canım bebeğine bişey olmaz eğer buhar makinası aldıysanız gece yatarken onu aç yada gece su iç bol bol ki iyice ilerlemesin.doktor ilaç veriyor ama kullanma diyor bende yeni atlattım.sana bir tarif vereyim iğrenç ama faydalı bal,öğütülmüş akzencefil,karabiber ve birkaç damla limonu karıştır birkaç kaşık ye.bol bol c vitamini al.ikinci yada üçüncü sayfada benzer bir konu vardı oradanda tavsiyelere bak istersen

Canım hiç vakit kaybetme hemen doktora git. Bende grip olmuştum. Antibiyotik ve parol veriyo. Birkaç günde kendime geldim. Bebeğininde bundan etkilendiğini unutma.

arkadaslar bende aynı durumdayım öksürük de var bende ama öksürürken karnım acıyo haliyle ben 29 haftalıgım şuan çok kötüyüm her yerim kırılıyo ne yapayım parol içiyorum minosette gönül raahatlıgıyla günde 3 kez ama başka ne yapayım portakal suyu normal su bol bol içiyorum ama geçmiyo bu velet birde balla karabiberi karıştırıp yedim ama bende şeker çıktı balda fazla yiyemiyorum ne yapayım acil yardım:KK43:

arkadaslar bende aynı durumdayım öksürük de var bende ama öksürürken karnım acıyo haliyle ben 29 haftalıgım şuan çok kötüyüm her yerim kırılıyo ne yapayım parol içiyorum minosette gönül raahatlıgıyla günde 3 kez ama başka ne yapayım portakal suyu normal su bol bol içiyorum ama geçmiyo bu velet birde balla karabiberi karıştırıp yedim ama bende şeker çıktı balda fazla yiyemiyorum ne yapayım acil yardım:KK43:

ben de 12+6 hamileyim ve ben de aynı durumdayım çok fazla öksürük var, sabahları resmen öksürük ile uyanıyorum. Doktorum ilaç önermiyor. Bunun yerine günde iki bardak ıhlamur, zencefil, hatme çiçeği ve ayva yaprağı kaynatıp içmeyi önerdi. Bugün başladım bakalım nasıl gelişecek...

soğanı kucuk kucuk dogradım.. ıcıne ıkı kasık bal koydum.. bıraz bekledıkten sonra suyundan gııp gelıp içtim.. inanın çok faydasını gördum...

ya bu öksürüge ve boğaz agrısına ne yapmak lazım karabiberle bal karıştırıp yedim işe yararmı başka ne yapayım doktorum çok fazla bitkisel şeyler tüketme parol ve minoset iç zararsız dedi bişey oldummu içiyorum allha şükür bişey olmadı inş da olmaz ama bu öksürük beni mahvediyor ve bebegimi de karnımda büzülüyo çocuk resmen:KK43:

canım balla karabiberin içine birde ak zencefil karıştır öğütülmüş ama o da zararsız ve baya iyi geliyor ben kullandım

X