Cilt Bakımı Ürünleri Şu siyah noktalarla ne yapacağız arkadaşlar?Önerisi olanlar buraya lüütfennn!!!

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

perrycix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
53
1
Arkadaşlar ben de burundaki ve çenedeki siyah noktalardan çekenlerdenim.ne yapacağız bu minik şeylerle.Yok mu bunu ilacı falan?yerimseniben

canım bende bıktım o noktalardan valla hakkaten bir fikri olan varsa bizede söylesin kurtulalım bu dertten

Kizlar ben soyle yapiyorum anlatiyim.
Sicak suyun buharina duruyorum kafama havlu ortup.
15-20 dakka filan. Tabi arada nefessiz kalirsaniz.
Havluyu kaldirip nefes alip tekrar ortuyorsunuz.
Siyah noktalarin gozenekleri aciliyo. Kabariyo.
Sonra elime iki kulak çöpünü alip noktalari sivilce sIkar gibi sIktim kulak çöpüyle.
Sonrada yuz jeliyle iyi bi yikadim mikroplar kalmasin yuzumde diye.
Cunku o mikroplar sivilceye donusebiliyo.
Ha bu kesin cozum deyil tabi.
2-3 haftada bir yapmak gerekiyo..

Son düzenleme:

Bu gün bir arkadşaın bu sorunla ilgili yazdıklarını gördümde.
Bir kac bölüme baktım bulamadım.
Bende bu gün yad ayarın yapıcam.
Kesin cözüm alanlarda yazmıştı zaten işe yaradıgına dair.

1 yumurta akı
2 tatlı kaşıgı süt
4 tatlı kaşıgı mısır unu

bunları karıştır8ıp yüzüne uyguluyosun 20 dakika sonra ovalıyarak yüzünden cıkarıyodun. daha sonra ılık suyla yıkıyordundelikafadulden

Bu gün bir arkadşaın bu sorunla ilgili yazdıklarını gördümde.
Bir kac bölüme baktım bulamadım.
Bende bu gün yad ayarın yapıcam.
Kesin cözüm alanlarda yazmıştı zaten işe yaradıgına dair.

1 yumurta akı
2 tatlı kaşıgı süt
4 tatlı kaşıgı mısır unu

bunları karıştır8ıp yüzüne uyguluyosun 20 dakika sonra ovalıyarak yüzünden cıkarıyodun. daha sonra ılık suyla yıkıyordundelikafadulden

Evet bunu yazmayi unuttum ben.
Buhara filan yatmadan once bu maskeyi uygulamistim.
Sonra buhara yatip sonrada pamukla sIkmistim.
Bi suru siyah noktadan eser kalmamisti.
Tek tuk gorunuyodu:sm_cool:.
Bu maskenin ne kadar faydasi oldugunu bilemem.
Ama buhar ve kulak çöpüyle sIkmam daha cok ise yaradi...

kızlar..
ben geçen gün nivea nın t bölgesi bantları var ondan deneyim dedim..
yapıstrdım bi 10 dkka beklettim..
bende normalde cok yoktur ama merak denedim..
bi sürü cıktı yaa...
cok güzel bence tavsiye edermm :))

bence siyah nokta bantları yerine veet marka sir ağda bantları (yüz için) daha iyi sonuç veriyor.her ikisinide kullandım.ağda,bantlara göre siyah noktalara daha iyi tutunuyor ve tek seferde tamamen temizliyor.şiddetle öneririm.öle maske falan çalışan ve evi olanlar için çok büyük teferruat.kuaföde bile kaşınızı aldırırken rica etseniz sir ağdayla hemen alıyorlar.çok rahat ve tertemiz.kızarıklık 20 dk.geçiyor
MUTLAKA DENEYİN

arkadaşlar ben de nivea nın bantlarını denemiştim ama etkisi 1 hafta sürdü.sonradan gözenekler daha çok büyüdü ve daha iri siyah noktalar oldu.bu yüzden ben tavsiye etmiyorum.
doktorum bana sıkmanın da iyi olmadığını söyledi çünkü hem enfeksiyon riski var hem de gene gözenekler büyüyo.
ben en iyisi buhar banyosu ve sonrasında kil maskesi yapmanın daha iyi olacağını düşünüyorum

peeling özelliği olan sentetik olmayan kimyasal içermeyen doğal ürünler tercih edin derim. iyi araştırın.

bende burun bantlarını asla tavsiye etmiyorum arkadaşımın dediği gibi dahada arttırıyor
kil yumurta akı yada maya düzenli kullanıncca etki ediyor.
kızkardeşim vichy in köpük jelinden çok memnun kalmıştı kuzeniminde yüzü gözenekli ve siyah nookta doluydu oda monteilden memnun kalmış
kil gerçekten derinlemesine temizliyor

Kızlar burun bandı, peeling, kil maskesi vs. hiç bişey kalıcı bir çözüm olmuyor bence... bir tek aknefug kullandığımda geçer gibi oldu siyah noktalarım o da kıyafetleri falan mahvediyor, uzun süre kullanamadım eski haline döndü bırakınca:KK50:

ya buna bir çözum bulan gercekten yokmu arkadaşlar , bu siyah noktalardan bıktım :KK43: her aynaya baktıgımda moralim bozuluyor.. :KK43:

Kesinlikle temizlik.siyah noktalar cilt altında oluşan yağ ve kirin sembolü.tonik kullanılmalı yada düzenli olarak buhar banyosu yapılmalı.kesinlikle tırnakla sıkılmamalı ve ciltlerinde siyah noktası olan kişilerin yüzlerini on dakika havlu altında buhar banyosu yapmasnda yarar var.Ve şuda bi gerçek kızlar sabun şeklindeki temizleyiciler, siyah noktaların oluşumunu arttırır. Bu yüzden jel kıvamındaki ürünler kullanılmalı.

X