vajinal ultrason

pdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
7
0
42
Geçen hafta muayeneye gittim ancak vajinal ultrasona giremedim. Çünkü nasıl birşey olduğunu bilmiyorum. Bu zamana kadar gittiğim doktorlar bana gerek olmadığını söylemişlerdi ancak bu kez doktor olasmıın daha iyi olacağını söyledi. Normal mayene oldum, smear testi alındı ancak ultraona giremedim. Vajinal ultrasonda da muayene masaasında mı oluyor??Spekulum takılması gibi bişey mi hissedicez??

Merhaba, vajinal usg söyle, ince bir cubukla vajinadan içeri giriyor fazla derine gitmeden organları daha net bir şekilde görüntülüyor.5 dakika falan sürüyor, Hiç acımıyor ucuna ultrason jeli sürüyor zaten kolay giriyor.Spektulum gibi acı vermiyor...Evet muayene masasında oluyor ama bazen normal düz sedyedede baktığı olmuştu bana...

Vajinal ultrason vajinal muayeneden çok daha kolay basit...

spekuumu çıkardıktan sonra muayene masasından kalkınca vajinal ultrasona alalım dedi doktor. Ben de ultrason mamasında bakacağını düşündüm ama orda da masıl oluyor ki???

ya ben su spekulumdan cok korkuyorum.. nasil hissediyorsunuz icinizdeyken ?

Canım 3 hafta once bendxe vajinal ultrason yaptrdım ve ilk kez o masaya yatanlardandım.korkulcak hiçbir sey yok masaya yatıyorsun bacaklarını biraz karnına dogru cekiyosun o kadar bunlar muayene masasında oluyor.o kadar arkadasında dedigi gibi imce bir cubuga jel sürüp vajinanın içine giriyorlar inan hiçbirsey hissetmiyorsun

teşkkür ederim verdiğiniz cevaplar için.. doktora kontrole gittiğimde ultrasona giricem dedim , bakalım inşallah dediğiniz gibi olur. Bu arada spekulumu taktıktan sonrası sorun olmuyor, bence takarken biraz acı oldu o kadar. O da 1-2 sn lik bişey. Aslında korkulacak bişey yok.

ya siz öyle sanın acayip acıyor siz korkmadınızdan acmamıştır ama ben bilirim doktor probu içeri kaslarım dışarı debelenip duruypoz masada yarın bende giricem ama olmazsa anestezi bil hazır yani ac gidicem

canım korkulacak biirşey yok ben de geçen hafta girdim pozisyon biraz rahatsız bi de probu sokunca biraz başta acıyor o kadar sonrası çok bi problem değil spekulumun sokulması kadar büyük bi acı yok, spekulumu sokarken hele de açarken kendimi zor tutmuştum :) ama prob bi acı vermiyo

canım bend3 senın gıbı kara kara duşunmuştum ama yumurta takıbı için 4-5 kezvaginal ultrason yaptırdım hiç ama hiç acımıyor korkma

Bende ultason oldum. Önce smear alındı sonrada ultrasonda bakıldı. Hiç bir acı hissetmedim gayet iyi geçti. ılk muayenemdi bende hep kaçıyordum utanıyordum ama birşey yokmuş. Tabii doktorunuzun tavrıyla da alakalı birşey ayrıca ne kadar kendinizi kasarsanız aprı duymanız o kadar fazlalaşır rahat olmanız gerek zaten üzerinizde örtü olduğundan işlemi görmüyorsun sadece ultrason aletini görüyorsun önünde doktor oraya bakıp bulguları söylüyor. Ayrıca kaçmakla olmaz eninde sonunda yapılması gereken bir işlem ancak o şekilde yumurtalıkların tam olarak görülebilir.

ya siz öyle sanın acayip acıyor siz korkmadınızdan acmamıştır ama ben bilirim doktor probu içeri kaslarım dışarı debelenip duruypoz masada yarın bende giricem ama olmazsa anestezi bil hazır yani ac gidicem
pardon anlamadım vajinal ultrasona girmek için mi anestezi alıcaksın yok canım ben yanlış anladım heraldeeeeekafamçokkarıştı

pardon anlamadım vajinal ultrasona girmek için mi anestezi alıcaksın yok canım ben yanlış anladım heraldeeeeekafamçokkarıştı

Lütfen insanları çok acıyor hatta anestesi bile gerekebilir diye korkutmayın. Öyle birşey yok içiniz rahat olsun. Uyuşturma gerektirecek kadar bir işlem değil hatta diş çektirmek bile ondan daha zorludur düşünün artık. Kendinizi kasmaz ve doktora güvenirseniz hiçbirşey hissetmezsiniz zaten sadece bir aletle giriyor o da rahim ağzına kadar giriyor zaten ki kendinizi kasarsanız sadece bu işlemde değil her işlemde acı çekersiniz. Kendinizi acı duyacağınıza şartlamayın ve sakin olun. Bir kere yaptırdığınız zaman hiçbirşey olmadığını anlayacaksınız ayrıca 10 dk lık bir işlem ultrasonda bakıp bulguları söylemesiyle birlikte. Bunlarda daha sorun yapmaya başlarsaız doğum nasıl yapacaksınız..

Hiç korkulacak bir şey değil merak etmeyin.. Korkuyla giderseniz daha zor oluyor.. Kasılıyorsunuz çünkü ve girmesi zor oluyor. Ama doktorunuzu iyi seçin. Ben ilk gittiğimde çok anlayışsız ve kaba bir doktora denk gelmiştim. Çok kasılmıştım inanılmaz canım yanmıştı uzun bir süre üstüne oturamamıştım ama bu tamamen benden ve doktordan kaynaklanan bir durum.. Gerekirse söyleyin doktorunuza. Hazır olduğunuzda yapmasını, yavaş yavaş yapmasını söyleyin hiç çekinmeyin. Dinlemezse de hiç durmayın başka doktora gidin.. Diğer doktorlarda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ben tamamen hazır hissettiğim anda yavaş yavaş yapıldı çünkü..

Cornelia26, çok haklısın hayatım bende onu anlatmaya çalıştım. Herşey insanın kendisinde ve doktorun da anlayışlı olmasında bitiyor. Bende evlendikten sonra gitmedim sonra reglim gecikinde gittim ve sonunda oldum ve bunun için mi bu kadar zaman beklemişim dedim. Kızlar bu muayeneleri aksatmayın. ınanın çoğu işlemden çok daha kolay...

Evet kendinizi kasmadığınız sürece hiç bir acı hissetmiyorsunuz.Zaten o kadar da derinlere gitmiyor ultrason.Biraz uçta bir yere yerleştirip inceliyor o kadar.1-2 dk bile sürmüyor belki....

masaya yatınca kendinizi rahat bırakın ne muayene ne de ultrason sırasında herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz. ilk kez gittiğimde ben de müthiş korkmuştum ama boşunaymış... çok basit bir uygulama ihmal etmeden düzenli olarak kontrole gitmekte fayda var.

lütfen insanları çok acıyor hatta anestesi bile gerekebilir diye korkutmayın. öyle birşey yok içiniz rahat olsun. Uyuşturma gerektirecek kadar bir işlem değil hatta diş çektirmek bile ondan daha zorludur düşünün artık. Kendinizi kasmaz ve doktora güvenirseniz hiçbirşey hissetmezsiniz zaten sadece bir aletle giriyor o da rahim ağzına kadar giriyor zaten ki kendinizi kasarsanız sadece bu işlemde değil her işlemde acı çekersiniz. Kendinizi acı duyacağınıza şartlamayın ve sakin olun. Bir kere yaptırdığınız zaman hiçbirşey olmadığını anlayacaksınız ayrıca 10 dk lık bir işlem ultrasonda bakıp bulguları söylemesiyle birlikte. Bunlarda daha sorun yapmaya başlarsaız doğum nasıl yapacaksınız..

güzelim yanlış kişiden alıntı yaptın sanırım anestezi gerekir diye insanları korkutan ben değilim daha dikkatli okursan anlıyacaksın sanırım benim için vajinal ultrason neki bebek isterken vajinal ultrasonda neymiş neler çektim bennnnnnnnnnn

tiviti, canım yanlış anlaışma olmuş. Sen o anestezi bile gerekebilir diyen kişinin yazısını alıntı yapmışsın bende onun yazısını hemde senin yazdıklarınla alıntı yaptım ona cevap verdim aslında ve senin söylediklerini doğruladım. Yani cevap verdiğim senin alıntı yaptığın kişiydi tatlım... Ultrason elbette bu işin stresi yanında bir hiç kalır. Keşke insanlar biraz bilinçli olsalar. Allah daha zoruna düşürmesin insanları...

X