Göz Çevresi Bakımı göz kapağı kuruması egzama?

Benim göz kapaklarımda da 16-17 yıldır bu sorun var. İlk doktorum bana prednol pomad verdiği için şuan yaralar diğer ilaçlara tepki vermiyor. Prednol çok güçlü ve kortizonlu ayrıca cildi inceltiyor. Normalde uzun süreli kullanılmamalı. Daha sonra ergenlik dönemlerinde gittiğim tüm doktorlar hipokort verdiler. Hipokort ise yaralarımı asla geçirmiyor. O geçirmeyince ben de haricen prednol alıp yeniden kullanmaya başlıyorum. Uzun süre tetkik yapılmamıştı, 1 yıl önce muayeneye gittim. yapılan kan testlerimde sıkıntı yoktu, doktora hipokort işe yaramıyor, o yüzden yine prednole başlıyorum, yazın 1 ay boyunca kantaron yağı uyguladım ve rahatlattı ama yaraları geçirmedi diye açıkça anlatmama rağmen bana kullan gel diye yine hipokort vermiş.eczanede farkettim. Sinirlenip bir daha gitmedim. 15 senedir her doktora yaralarımı geçirmiyor dememe rağmen ağız birliği etmiş gibi aynı ilacı yazıyorlar.

İşin kötüsü sürekli gözümün burna yakın uçlarında çıktığı için ve kortizonlu merhemlerden derim inceldiği için göz çevrem kırışmaya başladı ve bu konu artık çok canımı sıkıyor. 2 haftadır göz kuyruğumda da kızarıklıklar başladı. Yaraları kendi haline bıraktım şimdi, iyi bir doktor arıyorum. Aynı zamanda da bu kırışmaları engellemek ya da azaltmak için neler yapılabilir bu konuyu da danışmam gerekli.

arkadaşlar benim sorunum göz kapağımda kuruma egzama oluyor. kızarıp kaşınıyor sonra dökülüyor.bepanten kullanıyorum nemlendirmek için sizce bir zararı varmıdır ? yada başka ne yapabilirim göz kapağı nasıl zarar vermeden nemlendirilebilr?
Yuzunuzu her gece yatmadan evvel bir temizleyici ile yikiyormusunuz.

öncelikle bir dermatoloğa görünmelisin.. eğer makyaj malzemesi kullanıyorsan anlar egzema yapabilir.

sana tavsiyem her sabah ve her akşam yatmadan önce tüm yüzünü yumuşak bir temizleme sütü ile yıka ve ardından yoğun, parfümsüz, alkolsüz nemlendiricilerle nemlendir.

bepanthene çok kuruduğu zamanlar yardımcı olabilir ama geçici çözümdür.

ben yüzümde çok egzamaların çıktığı dönemde kortizonlu krem kullanmak istemediğim için, sabah yüzüme vichy'nin termalaqua çok kuru ciltler için olanını sürüp öğlen göz çevreme aloe vera jeli (gnc'den almıştım) sürüyordum. özellikle göz çevresindeki yorgun görünüm, şişlikler ve kızarıklıklar açısından aloe vera jelinin çok faydasını gördüm.
Bi ara ķaşimda olmustu benimde gecti. Bende sabah aksam johhnson bebe sampuani ile yikarim yuzumu.

arkadaşlar benim sorunum göz kapağımda kuruma egzama oluyor. kızarıp kaşınıyor sonra dökülüyor.bepanten kullanıyorum nemlendirmek için sizce bir zararı varmıdır ? yada başka ne yapabilirim göz kapağı nasıl zarar vermeden nemlendirilebilr?
Canım lr urunlerını denemelısın kımyasal ıcermez ve harıka sonuc alırsın dermatolojik aloe vera lı urunlerı olan bır şirket urunlerı verdıgım kisiler gayet memnun kaldı denemk ıstersen yardımcı olabılırım

Bana yeniden gittiğim doktor, deritus verdi nemlendirici olarak. Onun dışında prednole devam.

Benim de gözlerimde bu sorun oluştu maalesef. Birkaç ay önce göz kızarıklığı sebebiyle gittim doktora. Damla ve merhem vermişti ayrıca gözlerini duştan duşa dalin şampuan ile yıka dedi. Bir süre sonra kuruluk başladı. Dermatologa gittim kortizonlu krem verdi. Sürünce geçti ama bırakınca tekrar başladı. O kortizonlu kremleri de kullanmak istemiyorum. Arada sırada hindistan cevizi yağıyla nemlendirmeye çalışıyorum ama yetmiyor. İyi bir nemlendirici tavsiyesi olan veya evde yapabileceğim doğal bir maske vb. önerisi olan var mı?

Benim de gözlerimde bu sorun oluştu maalesef. Birkaç ay önce göz kızarıklığı sebebiyle gittim doktora. Damla ve merhem vermişti ayrıca gözlerini duştan duşa dalin şampuan ile yıka dedi. Bir süre sonra kuruluk başladı. Dermatologa gittim kortizonlu krem verdi. Sürünce geçti ama bırakınca tekrar başladı. O kortizonlu kremleri de kullanmak istemiyorum. Arada sırada hindistan cevizi yağıyla nemlendirmeye çalışıyorum ama yetmiyor. İyi bir nemlendirici tavsiyesi olan veya evde yapabileceğim doğal bir maske vb. önerisi olan var mı?
Benim kızımda birkaç yıldır var.Kullanmadığımız damla,krem kalmadı.Geçiriyor bir süre sonra yine başlıyor.Yazın denize gittik bir hafta.Anladığım kadarıyla deniz suyu geçirdi gözlerini eylülden beri olmadı bir daha.Tekrarlarsa da tuzlu su sürmeyi düşünüyorum.

Benim kızımda birkaç yıldır var.Kullanmadığımız damla,krem kalmadı.Geçiriyor bir süre sonra yine başlıyor.Yazın denize gittik bir hafta.Anladığım kadarıyla deniz suyu geçirdi gözlerini eylülden beri olmadı bir daha.Tekrarlarsa da tuzlu su sürmeyi düşünüyorum.
Geçmesine çok sevindim. Ben hala uğraşıyorum. Yine doktora gideceğim bu hafta. Nemlendirici krem aldım ama o da hafifletiyor kuruluğunu alıyor o kadar tabi. Olmadı ben de deniz suyu denerim. Teşekkürler yorumunuz için 🌸

X