Göz Çevresi Bakımı göz kapağı kuruması egzama?

E

EU2

Ziyaretçi
arkadaşlar benim sorunum göz kapağımda kuruma egzama oluyor. kızarıp kaşınıyor sonra dökülüyor.bepanten kullanıyorum nemlendirmek için sizce bir zararı varmıdır ? yada başka ne yapabilirim göz kapağı nasıl zarar vermeden nemlendirilebilr?

öncelikle bir dermatoloğa görünmelisin.. eğer makyaj malzemesi kullanıyorsan anlar egzema yapabilir.

sana tavsiyem her sabah ve her akşam yatmadan önce tüm yüzünü yumuşak bir temizleme sütü ile yıka ve ardından yoğun, parfümsüz, alkolsüz nemlendiricilerle nemlendir.

bepanthene çok kuruduğu zamanlar yardımcı olabilir ama geçici çözümdür.

ben yüzümde çok egzamaların çıktığı dönemde kortizonlu krem kullanmak istemediğim için, sabah yüzüme vichy'nin termalaqua çok kuru ciltler için olanını sürüp öğlen göz çevreme aloe vera jeli (gnc'den almıştım) sürüyordum. özellikle göz çevresindeki yorgun görünüm, şişlikler ve kızarıklıklar açısından aloe vera jelinin çok faydasını gördüm.

Aynı sorun bende de var, hatta bazen göz kapaklarımda düşüklük bile oluşuyor. Ben de önce bir dermatologa gitmeni tavsiye ederim, çünkü başka bir iç problemden kaynaklanıyor olabilir, örneğin tiroid dengesizlikleri.
Her neyse benim bütün testlerim yapıldı ve bir şey çıkmadı , cildim hassasmış. Travocort melhem kullanıyorum, ayrıca iyi bir de nemlendirici gerekiyor. Cilt doktorum La- Roche Posay ürünlerinden önerdi ama onlar bittiğinden beri indirimde ne bulursam onu alıyorum, Travocort u da sadece sorun hissettiğimde kullanıyorum, geçmiş olsun

benimde oluyodu gözkapaklarımda ama uzun bi süredir olmuyo rimeli çıkartmak için makjay temizleyicileri kullanıodum ve tahriş oluyodu çok hassas olduundan artık rimelimi suyla çıkarıyorum taaa ozamandan beri hiç böle bi sorunum olmuyo.rimelini çıkarırken suyla parmaklarınla ovalayarak çıkart sadece kirpiklerini hem suratına bulaşmıyo hemde gözkapağındaki sorundan kurtuluosun.bepantenin bi zararı olmaz cnm.ben doktora gitmiştim bi ilaç vermişti çok ta uygun fiyattı ama burda sanırım ilaç ismi yazılmıo :KK43:( o ilaçta sürdüüm zamanlarda çok ii gelmişti ama artık dediim gibi suyla yıkadıımdan beri rimelimi hiç bişe olmuo ....

aynı sorun bende de var hafif bir rimel bile sürsem tekrarlıyor parfümler sıvı sabun jampuan hepsi sebebmiş kullanmıycan dedi dr kesinlikle arada artıyor merhemim var onu kullanıyorum ama tamamiyle geçti diyemem diğer göz kapağımada atladı ilaçla birlikte yaşıyorum dr hap vermedi içten gelen bişiey değil senin elinde diyo ama ne kadar uzak kalabilceksin ki en azından elini sabunluyorsun,şampuan kullanıyorsun vs şeyler

Enginar suyu

Benim göz çevremde kuruma, pullanma vardı ve çatlıyor dökülüyor ve vazelin dışındaki nemlendiriciler daha kötü yapıyordu, defalarca doktora gittim, egzama dedi fakat verdiği ilaçları kullanmama ve internette yazılan şeyleri yapmama rağmen geçmemişti. Aktara gittim adam egzamanın karaciğerden kaynaklandığını söyledi. Aktarın tavsiyesi üzerine Enginar suyu içtim. Günde 2 kez yarım çay bardağı kadar.
3 gün sonra iyileşmeye başladı. 3 litre bitirdikten sonra tamamen iyileşti. Şimdi çok iyiyim ve yine de içmeye devam ediyorum çünkü bir daha gelmesine tahammül edemem.
Ayrıca kuzenimin elinde iyileşmeyen bir tür egzama vardı ona da tavsiye ettim ve o da iyileşti.
Bu bilgiyi benim gibi acı çekenler şifa bulsun diye yazdım. Bence deneyin.
Hastalara acil şifalar dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Aynı sorun bendede var berbat bişey aşırı kaşıntı oluyor ve göz kapağım çok şişti kapanmak üzere yarın cildiye doktoruna gidicem bakalım inşallah iyileşirim :KK43:

excipial kullanın,iyi gelir
eczanelerde var.dermatolağa yazdırabilirsiniz

Enginar suyu

Benim göz çevremde kuruma, pullanma vardı ve çatlıyor dökülüyor ve vazelin dışındaki nemlendiriciler daha kötü yapıyordu, defalarca doktora gittim, egzama dedi fakat verdiği ilaçları kullanmama ve internette yazılan şeyleri yapmama rağmen geçmemişti. Aktara gittim adam egzamanın karaciğerden kaynaklandığını söyledi. Aktarın tavsiyesi üzerine Enginar suyu içtim. Günde 2 kez yarım çay bardağı kadar.
3 gün sonra iyileşmeye başladı. 3 litre bitirdikten sonra tamamen iyileşti. Şimdi çok iyiyim ve yine de içmeye devam ediyorum çünkü bir daha gelmesine tahammül edemem.
Ayrıca kuzenimin elinde iyileşmeyen bir tür egzama vardı ona da tavsiye ettim ve o da iyileşti.

Enginar suyunu aktardan mı alıyoruz yoksa evde hazırlanabilen bişey mi? Siz nasıl kullandınız?

Enginar suyunu aktardan mı alıyoruz yoksa evde hazırlanabilen bişey mi? Siz nasıl kullandınız?
Merhaba yazınızı yeni gördüm. Aktardan alabilirsiniz, tadı biraz kötüdür ama alışırsınız. Sabah ve akşam yarım bardaktan biraz az bir miktarı suyla tamamlayarak içiyoruz. Bir süre nemlendirici olarak Exipial Lypo veya kayısı yağı (vazelin de olur) kullanabilirsin. Bende işe yaradı umarım iyileşirsiniz. :nazar:
Bir de başka bir konuda "Advantan" kullanıp geçti diyen iki arkadaş var, olmazsa onu da deneyebilirsiniz.

Bende senelerdir var. Cortimycine göz pomadı kullanıyorum. Doğal yollardan halletmek isterseniz de Bio-Oil ama günde 5 kez falan sürmek gerekiyor. Sürdükten 4-5 saat sonra etkisi geçince tekrar ayni hale geliyor. Cortimycine 2-3 kez kullanıyorum birde artık 5-6 ay sonra tekrarlıyo yada 1 sene sonra....

Enginar suyu

selam yazını okudum sanırım seninle sorunumuz benziyor benim de göz çevremde alerjik egzama var kızarıp şişiyor sonra kuruyup pullanıyor şimdi de kahve rengi bir görüntü aldı bıktım artık :KK43: bugün enginar suyu aldım aktardan umarım iyi gelir.. aktar da ki adam acı ve baharatlı yiyeceklerden ve stresten uzak durmamı söyledi.

Enginar suyu

canım çok sagol.verdigin bilgi için bende 1 yıldır seboreik egzamayla ugraşıyorum verdiğin tarifi hemen uygulamaya koyucam .çok teşekkür ediyorum ...

benim hem yüzümde hemde göz kapaklarımda egzema var. emziren anneyim, kortizonlu kremler kullanıyorum. doğal olan enginar suyunu denemekte fayda var..

yüzüm için Exipial Lypo aldım, süper oldu inanlılmaz nemlendiriyor.cire aseptine den daha yoğun bir nemlendirme sağladı. birde enginar suyunu aldım, 1 çay bardağına 1/4 ü enginar suyu gerisi su olacak şekilde yazırlanıp içiliyor. benim gözlerimden beyaz ipliklerde çıkıyor, kızarıklıklar var ve çok kaşınıyor. bebe sampuanıyla yıkıyorum akşam 1 defa, sonra pomat sürüyorum. gün içersindede ihtiyaç oldukşa sıcak su ile siliyorum. soguk pansuman denedim, çok kötü yapıyor. bana en iyi sıcak su pansumanı geldi. 5 yıldır gözlerim sorunlu, bu sene biraz alternatif tıbba yönelicem bakalım ne olucak. inşallah fayda görürüm, sonuçu yazarım..

arkadaşlar benim sorunum göz kapağımda kuruma egzama oluyor. kızarıp kaşınıyor sonra dökülüyor.bepanten kullanıyorum nemlendirmek için sizce bir zararı varmıdır ? yada başka ne yapabilirim göz kapağı nasıl zarar vermeden nemlendirilebilr?

slm, bende de aynı sorun var, gtmedıgm doktor kalmadı ve sanırım bu tedavısı olmayan bır sorun omur boyu bızımle yasıyıcak.
stres ve uzuntu tetıklıyo cok aglama derım:) ve doktora gıtmenı tavsıye ederım,
bı krem var goz doktorunun verdıgı bır de dermatologa gıtmıstım o da derı ıcın bı krem verdı ıkısını de kullanıyorum anlık ya da gunluk rahatlama oluyo,
yuz yıkama jelını sabununu her neyse gozune temas ettırme derım.pebantenın bı zararı yok gunduzlerı surmende de fayda var ayrıca, gecmıs olsun canım.

Bende senelerdir var. Cortimycine göz pomadı kullanıyorum. Doğal yollardan halletmek isterseniz de Bio-Oil ama günde 5 kez falan sürmek gerekiyor. Sürdükten 4-5 saat sonra etkisi geçince tekrar ayni hale geliyor. Cortimycine 2-3 kez kullanıyorum birde artık 5-6 ay sonra tekrarlıyo yada 1 sene sonra....
bende de göz kapağımda kuruluk pullanma oluyor göz etrafım şişiyor cildiyeye gittim cortimycine göz pomadı verdi, ilacın prospektüsünde gözün içine uygulayın diyor ama benim sorunum göz kağaımda.siz nereye sürüyorsunuz bu kremi?

arkadaşlar merhaba benim göz kapağım beter haldeydi yıllardır bir çözüm bulamadım sürdüğüm kremler geçici rahatlık sağlıyordu hem pullanıyor hem kaşınıyor hem de acıyordu kıpkırmızı soyuluyordu eleyince sürttükçe.göz kapağım buruşmuş ve düşmüş hale geldi ayrıca küçülüp şişiyordu.
farklı bir göz doktoruna daha gittim maxidex isminde küçücük bir merhem verdi.bunu 15 gün kullan dedi gözüm inanılmaz rahatladı kabuklanma gitti ama resmen bırakırsan tekrar çıkarım diyordu yara,hissediyordum.ben ilacı kullanmaya 1 ay devam ettim ve bıraktım sonuçta kortizonluydu ve uzun kullanılmaması gerekiyordu.neyse bıraktım ve arkasında coresatin isminde bir krem keşfettim.benim saçımda da egzama var.kafam inanılmaz rahatladı bazı yerlerini tamamen geçird.gözümede dikkatli bir şekilde azar azar sürdüm şimdi de tedbir amaçlı haftada bir tekrar sürüyorum.çok şükür ne aşıntı ne pullanma hiçbişey kalmadı.dokusu bile düzeldi gözdeki derinin.

demem o ki yıllardır bu dertten muzdarip biri olarak şiddetle tavsiye ederim.yıllardır denemiş olduğumuz ve çözüm bulamadığımız şeylerin yanında denemeye değer pişman olmazsınız.Allah herkesin şifasını versin bu dert çok kötü o yüzden yardımcı olmak istedim.

bu arada coresatin sarı ambalaj olanı olacak diğer renkler değil.

sağlıcakla kalın...

Merhaba arkadaşlar
LR da egzamaya iyi gelen ürünler var.. göze değdirmeden kullanabilirsiniz. İçeriklerini gönderebilirim isteyene. Bir de atopik dermatit egzaması olan bebekler için önerilen bebek şampuanı var LRın. Onunla saçlarınızı falan yıkayabilirsiniz (normal şampuanlarla yıkandığınızda da süzülen suyun göz kapağınıza gelmesi de geçmesini engelliyor olabilir)

Merhaba bende de aynı sorun var gözlerim egzama oluyordu surekli en son ganosoap keçi sütlü sabun aldim aktardan şimdilik 1 aydir rahatım umarım tekrarlamaz. Belki size de iyi gelir doğal bir sabun sonuçta herkese geçmiş olsun

X