Midem yanıyor

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
midem çok yanıyor, Oysa hiçbir şikayetim yoktu bir süre brokoli kürü yaptım ama o brokolileri sabah sıcak sıcak içe içe midem gitgide kötü olmaya başladı, kürün üstünden neredeyse 1 aydan fazla zaman geçti, hala midem yanıyor, üstelik şu son 1 - 1,5 haftadan beri de sanki reflüm varmış gibi oluyor çok rahatsız oluyorum ne yapayım bu yanma nasıl geçer? reflü hastası mı oldum acaba? senağlama ne yapsam bu yanma geçer şikayetlerim kaybolur? Nolur yardım kızlar..

canım reflü olduğundan eminmisin yani daha doğrusu midem yanıyo yazmışsın onun için sordum ikisi farklı şeyler.(doktora gitmedin sanırım gitseydin o sana uygun ilaçları yazardı) benim ülserim varmış miğde yanmalarından bıktığım için gtmiştim doktora endeskopi yaptırdığımda çıktı ortaya bu. şimdi yediklerime dikkaat ediyorum eskisi kadar yağlı baharatlı acı şeyler yemiyorum. aç karnına aitli şeyler yoğurt limon meyve dometes salatalık gibi şeyler tüketmiyorum. ve en önemlisi aç kalmamak sürekli bişeyler atıştırıyorum ben aç kalınca daha fazla yanma oluyo miğdemde. dikkat et bakalım bunlara bi azalacakmı şikayetin. geçmiş olsun a.s.

canım oncelıkle bir gastroenterolojiye muayne ol.muhtemelen ilk olarak ilaç tedavisi uygulayacak çünkü banada olmustu 2 kere gastroskopi oldum çalıştığım yerde.eğer ilaçla düzelmezse şikayetlerın ,gastroskopi ol ülser,reflü veya gastrit olabilir.diyet yap çok baharatlı acılı tuzlu turşulu fast food yeme.aslında bunları mıde şikayeti olmayan kişilerde yememelı ama işte yiyoruz malesef.ben 3 ay kadar nexıum kullandım geçmedi tekrar oldum bu sefer ülserlerim geçmiş ti nasıl oldu anlamadım:)))şükür yani.mide ağrısı çok beter birsey.çok geçmiş olsun sanada doğru doktora....

kusura bakmayın gündüz cevaplayacak vakti bulamadım, yardımlarınız için çok teşekkurler. Şu endoskopi falan kulağa çok korkutucu geliyor, ama bu şikayetlerle de yaşanmıyor ki dediğiniz gibi doktora gitmem gerekecek gibi. Baharatlı şeyleri de çok severim aksi gibi :))

X