Aşılamada en fazla kaç yumurta?

DeliMavi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
1.287
7
iyi günler doktor bey,benim ilk aşılamam tutmadı.doktorum tek yumurta tedavisi uyguladı.ama bir çok kişi de 8 e kadar yumurta elde ediliyor.2. aşılama düşünüyoruz,ben doktorumla görüştüm,daha fazla yumurta elde edilmesini istedim.O'da aşılamada en fazla 3 yumurta olur dedi.sizce yumurta sayısı kaç olmalı,yada fazla yumurta daha fazla şansmı? Teşekkürler......

Merhaba DeliMavi,
Aşılama tedavisi uygulanırken ulaşılması istenen yumurta sayısı 2-3 civarındadır, bu tedavi grubu için 8 yumurta fazladır. Burada asıl sorgulanması gereken durum size uygulanması gereken tedavinin aşılama olup olmadığıdır. Gerçekten aşılama tedavisi ile sonuç alınacağına ikna olabilmek için, sizin adetinizin üçüncü günü ölçülen hormon düzeylerinizin, her iki tüpünüzün açık olduğunu ve rahminizde yer kaplayan herhangi bir kitlenin olmadığını gösteren rahim filminizin ve eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı, hareket ve morfolojisinin normal sınırlar içinde olması gereklidir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

iyi günler doktor bey,aşılamadan vazgeçtik.tüp bebek veya mikroenjeksiyon düşünüyoruz.bu tedavilerin ücreti sizin merkezinizde ne kadar?mikroenjeksiyonda sağlıklı bir gebelik geçirirmiyim??Teşekkürler

Sevgili DeliMavi;
Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; halk arasında hala "tüp bebek" diye anılan bu tedavi yönteminde aslen artık "mikro enjeksiyon" işlemi yapılmaktadır. Yani; artık tüp bebek uygulaması yerine mikroenjeksiyon uygulaması tercih edilmektedir.Bu işlemin ücreti çifte uygulanacak tedaviye göre değişiklik gösterebilmektedir. Klasık olarak; ultrason takipleri, anestezi altında yapılacak yumurta toplama, sperm hazırlama, mikro enjeksiyon uygulaması, embriyo gelişimi takibi, embriyo transferi ve 2 adet gebelik testinden oluşan hizmet bütünü 1.800€ tutmaktadır. Ancak bunun dışında sizin tıbbi değerlendirmeniz doğrultusunda uygulanması gerekecek başkaca bir uygulama olup olmayacağına göre fiyat değişebilecektir. Bununla beraber kullanacağınız ilaç dozuna göre de ilacın tutarı belirlenecektir

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X