Doğumdan sonra kalan karın çatlaklarına çözüm

• Konu Sahibi bebeğime
  • Başlangıç Tarihi
üzülmeyin zamanla kırmızı rengi geçiyor ve pek belli olmuyor ve onunla yaşamayı da öğreniyorsun ama inanın ileride hiç fark etmeyeceksiniz ....

eveet..sadece renginde değişme oluyor..çatlaklar için çözüm yok..onlarla yaşamaya alışmak lazım :KK43:

fito krem'in içeriği de sanki çatlak önlemede çok güçlü gibi geldi bana ama tabi bu çatlamadan kaçış yok olacak :KK51:

ben renuee dıye bı krem kullanıyorum. 1 hafta sonra hafıf hafıf sılınmeye basladı farkeettım. 9 haftada sonuc verıyomus. televızyondan sıparıs vermıstım. 108.00 tl dı.
bu arada 3 aylık bı kızım var. her zaman gıremıyorum sıteye.gırmısken buraya yazıyım dedım. bılgınız olsun.

slm canım şuan da çatlakların ne durumda yada daha yeni bir buluşun varmı ?

Bende artik cozumu olmadigina inandim. Hamileligimde catlamasin dite bir suru yag surdum pehlivan gibi gezdim resmen yinede catladi:KK43:(

doktorlar çatlakların genetik olduğunu söylüyorlar annelerinize bakın eğer çatlak varsa naparsanız yapın yine çatlaklar oluşacaktır diyorlar o yüzden fazla kendimizi yormaya gerek yok, bu durumu anne olmanın bir fedakarlığı gibi görmemiz gerekiyor sanırım yoksa altından kalkamayız , bende 6.5 aydayım şimdiden çatlaklarım oluşmaya başladı moralım bozuluyor tabiki ama elden bişi gelmiyor

Doğumdan önce ne güzel karnım hiç çatlamadı diye seviniyordum çünkü çatlak önleyici krem kullanıyordum. Amanın eve bir geldim ki karnım kıpkırmızı çatlak içinde ve acıyor. Annemin de karnı bu şekilde çatlamış. Zamanla sen kilo verdikçe görüntüsü hafifliyor dedi bana. Kesinlikle genetik.

oğlum 7.5 aylık bende de çatlak oldu göbeğimde ve bacaklarımın üst kısımlarında.kalçamdaki çatlaklar ortaokul yıllarımdan kalma artık beyaz onlar geçmez diye düşünüyorum.ama doğum sonrası oluşanlar daha kırmızı inşallah düzelir tamamen gitmesede.renuee krem kullanıyorum ilk başlar çok dikkat ederek kullanmadım gün atladığım oldu ama baktım görünümde düzelme var düzene soktum en azından günde bir kere sürüyorum her gün kese yapsam öyle sürsem masaj aletiyle masaj yapsam daha çok gider herhalde de vakit yok oğlumdan :) bir ay oldu kullanalı ama diyorum ya düzenli kullanmadım bir ay daha düzenli kullanıcam o zaman net sonucu yazarım.2 tüp birden almıştım zaten indirimde diye.kullanıp memnun olmayan da var başka kremden memnun olanda demek ki her cilt tipi farklı krem istiyo kızlar hiç bir şey yapmadan bırakmayın tedavisi yok diye görünümü en aza çekin.bi yerde saf zeytin yağı ve hindistancevizi kremi eşit miktarda karışımı düzenli sürülürse çatlakları azaltır yazıyodu krem bitsin onu da denicem

Ben lierac krem kullandım. ilk gebeliğimde özellikle 5.aydan sonra sürdüm hep vee hiç çatlağım olmadı:KK9::KK9:
Bacaklarımda falan çatlaklar vardı eskiden ergenlikte kilo alıp vermekle ilgili oluşmuş, yani kesin çatlağım olur diye bekliyordum.

şimdi ikinci gebeliğim yine lierac aldım bu sefer erkenden stok yaptım, sürüyorum, inşallah yine olmaz bişey :nazar::KK1:
hamile olanlara şiddetle öneririm.

hamilelik esnasında çatlak oluşumunu önleyici ürün ve yağ kullanmanız gerekirdi.:KK14:
çatlak gidermenin henüz bir yolu bulunamamış, güzellik programlarında devamlı belirtiyorlar zaten.

merhaba,benim zavalli anneminde karni cok catlamis beni dogurduktan sonra..hamile kalmadan once doktorumun bu catlak olayi genetik denemesine ragmen surekli nemli tuttum karnimi,hamile kalinca da cok arastirdim bu durumu nasil onleyebilirim diye.victoria beckham 4 dogum yapmis bi kadin.attigi bi tweette karninin catlamamasini Elemis Japanese Camellia Oil`e borclu oldunu yazmis.urunu iyice arastirdiktan sonra siparis ettim..hamileligim boyunca 5 sise yagi duzenli bi sekilde kullandim,40+4 de karnim fuze gibi olarak doguma girdim,ve sonuc Allaha sukurler olsun ki saglikli bi evlat ve catlaksiz bi karin:nazar:
dogumdan 2 saat sonrada korsemi de taktim belime..kimileri zararli diyor,bende bi yan etkisi olmadi cok sukur.aksine karnim 3 ayda dumduz oldu,tabi 40imiz cikinca egzersizle de destekledim.
benim tenim kremle cok nemli kalamayan cinsten,illa ki yag kullanmak zorunda kaldim,farkli kremler oneren arkadaslar var,ne yapin ne edin surekli karninizi kremle veya cesitli yaglarla nemli tutun yoksa catlaklarin gecme ihtimali cok cok dusuk.
konuyla alakasiz ama mumkunse normal dogum yapmaya calisin,gercekten vucut kendini cok daha cabuk toparliyor.
herkese rahat ve kolay dogumlar dilerim:KK49:

Son düzenleme:
ben renuee dıye bı krem kullanıyorum. 1 hafta sonra hafıf hafıf sılınmeye basladı farkeettım. 9 haftada sonuc verıyomus. televızyondan sıparıs vermıstım. 108.00 tl dı.
bu arada 3 aylık bı kızım var. her zaman gıremıyorum sıteye.gırmısken buraya yazıyım dedım. bılgınız olsun.

ama sende bizim gibi emziriyorsun kremi kullanıyorsunda doktor tavsiyesi olmadan kullanma çünkü süte geçebiliyor

Herkes farkli seyler yazms bnde catlaklardan coj muzdaribim emziriken surulebilecek turden bi krem vya yag var midr acaba ins.gecer su catlaklar dogum yapali 1 ay oldu ve kipkirmizi pence izi gibi cok kotuleer bi an once gecsinler istiom ama nasiiil

çatlak sorunlarınız için ...dan maille ulaşabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
X